Tartışma : C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Zafer yalçın

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar geçenlerde bir işyeri hekimi ihtiyacı oldu ve Tabipler Odasına gittim. Adamlar nuh diyor peygamber demiyor. Bir fiyat tablosu belirlemişler ne yaparsan yap 1 kuruş inmiyorlar. Tam gün için 8500 TL + tüm vergiler demişler. Diğer gün ve saatleri de ona bağlı fiyatlandırmışlar. Ama sonuç olarak değerleri de böylece artıyor. Ha bağımsız iş yaptığını söyleyen odadan bağımsız fiyat veren hekimlerde var ama tabii onlarda odaya yakın fiyat veriyor. Sonuç olarak eğer herkes aynı dili konuşursa bizimde değerimiz yükselir. Şu an yeni kanun ile piyasa açıldı, herkes C sınıfı uzman ihtiyacına başladı ama ortada çok komik rakamlar dönüyor. Arkadaşlar yapmayın lütfen. Bizde tabipler odası gibi bir fiyat verelim. Bende bundan hareketle kendimce bir fiyat listesi yaptım ve benle çalışmak isteyenlere bu listeyi gönderiyorum. Sizlerden ricam sizde bu listeyi herkes ile paylaşın ve kendimizi ucuza satıp, değersiz göstermeyelim. Eğer hepimiz aynı dili ve rakamı konuşursak değerli oluruz. Saygılarımla. Volkan Pirik Makina Mühendisi - C Sınıfı ISG Uzmanı.
Çalışmanızdan dolayı teşekkür ederim. Bu fiyatların altında çalışmayacağım.

Darkness

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Arz talebi dengelerlerse bu sorunlar ortadan kalkacaktir.

servey

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
fiyatlarillere göre farkediyor, 1250 ye başlayan uzman da var , 4000 e başlayan uzman da var, ikisi de C

berat melih

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Çalışmanızdan dolayı teşekkür ederim. Bu fiyatların altında çalışmayacağım.
Aynı fikirdeyim ama ! bu fiyatların yarısına bile evet diyecek okadar çok işsiz uzman var ki .......

aisg

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
yaptığınız çalışmayı banada iletirmisiniz

ÖZLEM DEMİRÖZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
Çalışmalarınız ve bunları bizimle paylasmanız çok güzel. Hassasiyetiniz için teşekkürler. .

faruktürk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
piyasa bitik vaziyettee 900 tl ye çalışan uzmanlar var yazıkk

abdulkadirdurmuş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bir kusur veya ihmal tespit edildiğinde bu şahsın igu veya işh olması dikkate alınıyor mu ceza aynı ise ücret de aynı olmalı lamı cimi yok

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar size tavsiyem fix ücretle çalışmanızdır. öyle primmiş yüzdeymiş bunlar hep kandırmaca. 10 yıllık tecrübeme dayanarak söylüyorum. artı sgk priminizi de tam yattıddırın.

yunus öksüz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bence yeni başlayan c sınıfı uzman en az 1500tl ile başlamalı 1.yıl itibariyle bu rakam 2000 ve yeteneklerine göre daha üstü olmalıdır

Ali KİLCİ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar bırakın yaa yapmayın C sınıfı için ilk fiyat 1500 TL de çok az.. Ama maalesef A sınıfı uzmanların 1750 TL ye çalıştığı karaktersiz, saygınsız insanların olduğu ülkedeyiz. Yapılan işin farkına varın! Çay dağıtmıyoruz hayat kurtarmak için çalışmalar yapıyoruz. Yeni başlayacak C sınıflarının en az alması gereken para 2750 - 3500 TL arasında, B sınıfı için 5500 - 7000 arasında, A sınıfı için 8000 - 12000 TL işin durumuna göre bakılarak seçilmelidir.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar bırakın yaa yapmayın C sınıfı için ilk fiyat 1500 TL de çok az.. Ama maalesef A sınıfı uzmanların 1750 TL ye çalıştığı karaktersiz, saygınsız insanların olduğu ülkedeyiz. Yapılan işin farkına varın! Çay dağıtmıyoruz hayat kurtarmak için çalışmalar yapıyoruz. Yeni başlayacak C sınıflarının en az alması gereken para 2750 - 3500 TL arasında, B sınıfı için 5500 - 7000 arasında, A sınıfı için 8000 - 12000 TL işin durumuna göre bakılarak seçilmelidir.
bu prim gününden uzman olanlar bide yeni eklenen meslek grupları mahvetti piyasayı.ankarada çok komik fiyatlara çalışıyomuş uzmanlar

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Rakamlar çok düşük... saat ücreti en az 50 TL olmalı...

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)

kopyala yapıştır risk değerlendirmesi yapıp , ucuza bu işleri yapan seviyesiz OSGB ler var..

ferhat dudu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
13,5 saate 2000 tl.. bir uzman 180 saat mesai yapabiliyor sanırım.bunu bile bırakın, 130 saat çalıştığınızı düşünelim.13 saat * 10 = 130 saat
2000 tl * 10 = 20000 tl.görürsen bana da söyle.

biz bu işi böyle görüp lanse ettikçe çevremizde çakal sayısıda artıyor.sonra bırakın 13 saate 2000 tl yi aylık 2000 tl ye çalışmayı bile beğenmeyecek hale geliyoruz.
Allah c.c yardımcımız olsun.
sen de saati 5 tlye hizmet ver o zaman.

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Türk-İş'in araştırmasına göre, Mayıs ayında dört kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 157 lira, yoksulluk sınırı 3 bin 770 lira oldu.

Araştırmanın sonuçlarına göre, dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) bin 157 lira 55 kuruş, gıda harcaması ile giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarı (yoksulluk sınırı) ise 3 bin 770 lira 52 kuruş oldu....

Glg

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
OSGB de 1300 e başladım. Önceki iş görüşmelerimden birisi hem Çevre müh. hem İGU olarak 1250 dedi.(Ayrı ayrı mı diycektim). Yazık diyorum. Uzun bir süre işsizlikten sonra tecrübesizsen kabul edebiliyorsun. Ben etmezsem bir başkası başlıycak. Elbet eleman bulunur. (Zaten geri dönmemişlerdi.)

Banu CUMALI

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
CEVAP-ÖNERİ:

"
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE

EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

MADDE 7 – (1) İşverence iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirilecekler, bu Yönetmeliğe

göre geçerli iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olmak zorundadır.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ

(7) İş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeline, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili çalışmaları yaptığı süre içinde başka görev verilemez. "

Demektedir.

Burada size,İSG mevzuatının bu kararınıza yönelik teknik ve idari noktalarını hatırlatmakla yetinmek durumundayım.
Siz bu görevi kabul ederseniz, İSG ile ilgili çalıştığınız sürede,firmanızın iş yaptığı diğer görevlerin hiçbirinde görevlendirilmeniz artık,mümkün olamayacaktır.İleriye yönelik kariyer beklentilerinizi,size getiri ve götürülerini kendiniz değerlendirmek durumundasınız.
Kararınızda, sizin için en mantıklı olanın gerçekleşmesini dilerim.
İyi çalışmalar.

Ancak 6331 sayılı kanunun 8. maddesi 7.bendi asli görevinin yanında İGU olarak görevlendirilebilir demiyor mu? Benim kafam karıştı açıkçası?

"İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ

(7) İş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeline, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili çalışmaları yaptığı süre içinde başka görev verilemez. " ifadesi nerde yazıyor ben bulamadım da

Banu CUMALI

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Kamu da çalışan kadrolu işçiyim. İGU sözleşmesi yapacağız ama İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği Ek-4b ye mi yoksa ek-5b ye göre mi sözleşme imzalayacağız.

M

m.erol

Guest
osgb lerden fiyat istedim çok tehlikeli iş yeri için 300 tl verdiler her şey dahil 10 kişeye kadar
10 kişi geçerse kişi başı 20 tl

Moderatör tarafında düzenlendi:
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.