C Sınıfı Uzmanın Çok Tehlikeli Bir Işyerindeki Yasal Sorumlulukları

shadx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar öncelikle merhaba, bu soru önceden soruldu mu bilmiyorum araştırdım bulamadım onun için konu açtım.
C sınıfı bir uzmanın çok tehlikeli bir işyerinde çalışması sırasında bir kaza meydana gelirse c sınıfı uzman bundan sorumlu tutulup cezai yada rücu davalarıyla karşılaşabilir mi? Yani c sınıfı uzmanın bu çok tehlikeli iş yerindeki görevi eğitim vermek güvenli çalışmayanları uyarmak dışında ne olabilir. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler kolay gelsin

ozkantora

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bu soruya bende cevap arıyorum. c sınıfıyız şantiyede görev yapıyorum b sınıfı görevi verdi bana

Çağrı Temiz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Erhan Bey öncelikle merhaba , sorumluluğunuz şirkete hizmet sunan A sınıfı iş güvenliği uzmanı gibi olmaz , cezai yaptırım ve olası iş kazası sonrası polise ifade verme gibi bir durumla karşı karşıya kalırsanız imza atmamanız taraftarıyım.

İş güvenliği açısından hazırlamakla yükümlü olduğumuz dökümanlar bizleri hukuk karşısında kurtarıcak adımlar olduğu düşünülürse,Belgeleriniz eksiksiz ve düzenli bir şekilde hazırlayıp muhafaza etmenizde yarar var .

İyi çalışmalar

Umut TEZCAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum. Aynı yükümlülüğün altındayız. Dava sonucu suçlu bulunan C'ler var :(

ozkantora

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
imza yetkimiz yokki neden sorumlu olalım.. olsa olsa küçük yaptırımlar olur en fazla

cavit7119

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
evet bu konuda bende bır bılgı bulamadım bılen yokmu acaba

Omer Turkmen

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar kısa zaman önce kartalda iskele kazası sonucu C sınıfı uzman tutuklandı ne yazık ki. Çok tehlikeli inşaat şantiyesinde.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.