Soru C Sınıfı Bir Uzman 1800 Gün Prime Sahipse Arka Arkaya Iki Sınava Girerek A Sınıfı Olabilir Mi?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında işçislyman tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. eski

eski TÜİSAG Üyesi

Yalnız bu tepiti yapan arkadaşı tebrik ederim benimde aynen böyle 1850 prim günüm var c belgeliyim eğer bu açıklıktan faydalanabilirsek tabi aralıktaki sınavı geçip A olmamak içten değil :)

2. eski

eski TÜİSAG Üyesi

Yalnız bu tepiti yapan arkadaşı tebrik ederim benimde aynen böyle 1850 prim günüm var c belgeliyim eğer bu açıklıktan faydalanabilirsek tabi aralıktaki sınavı geçip A olmamak içten değil :)

3. eski

eski TÜİSAG Üyesi

4. Karadaş

Karadaş TÜİSAG Üyesi

Belgesi olmayıp 3000 gün primi olan birinin durumu ile ilgili bir bilgisi olan var mı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Karadaş

Karadaş TÜİSAG Üyesi

Belgesi olmayıp 3000 gün primi olan birinin durumu ile ilgili bir bilgisi olan var mı?

6. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

hayır giremezsiniz.levent bey açıklamayı yaptı.sadece 3000 primi olanlar girebiliyormuş.mantıken de öyle olmalı tecrübeye göre belge veriliyor.buradakilerin amacı kamu oyu yaratıp böyle bir hak elde etmek. insanları boş beklentilere sokmak.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. işçislyman

işçislyman TÜİSAG Üyesi

Buradaki herkes gerek 170 i arayarak gerekse de yönetmeliği yorumlayarak açıklama yapmaya çalışıyor. Buradaki HİÇ KİMSENİN kamuoyu yaratmak gibi bir derdi yok. Ben yönetmeliğe göre edindiğim fikri paylaşıyorum. 2000 günden fazla primim var ve 1500 günlük kısmı kullanarak B sınıfına yükseldiğim takdirde ve yönetmelik tekrar değişmediği müddetçe A sınıfı için tekrar 1800 günlük kısmı kullanarak sınava girerim. A sınıfı uzman da olurum.
    Bakanlık benim tahminimce 2014 ağustos tarihini öylesine belirlemedi. 2014 ağustos ayından sonra iş sağlğı ve güvenliği konusunda daha disiplinli ve geçerli kurallar yürürlüğe girecek. İşverenin A sınıfı veya B sınıfı uzman yok bahanesi geçersizleşecek. 2014 ağustos ayından sonra büyük bir ihtimalle sınıflar arasında kesin ayrım başlayacak ve 2015 yılında sistematik bir iş sağlığı ve güvenliği sistemine sahip olmamız amaçlanıyor.
    C sınıfı uzman arkadaşlara bu konuda azıcık da olsa faydam dokunduysa ne mutlu bana.

azorlu80, tuğrulefe, müslüm63 ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
  8. fehmi

fehmi TÜİSAG Üyesi

zannetmem o zaman a için sadece 3000 istiyor tutarsız olur bence

9. fatihöztürk

fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

bence yonetmeligin ucu acik benim 2400 prim gunum var ve 1 sene vaktim var yani 2014 agustos c belgeliyim ve sansimi b den sonra A icin deniycem bakanlikda hicbisey diyemez bu yonetmelikle

Reinarubia bu yazıya teşekkür etti.
  10. Mesken

Mesken TÜİSAG Üyesi

bu kadarınada eh artık...B sınıfı belgesi sahip olan ve sahip olduğu süre içinde 1800 gün primi yatan b sınıfı işgüvenliği uzmanı A sınavına girebilir diyor.C sınıfının A sınavına girmesi için tek şart 3000 gün .

volkankim bu yazıya teşekkür etti.
  11. Arif Alataş

Arif Alataş TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bir yerde isg ile ilgili köşe yazısı yazan bir A sınıfı beyfendi bu konuda yazmıştı. yazıyı bulamadım ama o bey için 1800 üstü alabilir demişti. hatta sıkı tutun alın Ayı demişti... Haberiniz olsun

Reinarubia bu yazıya teşekkür etti.
  12. kenan atalar

kenan atalar TÜİSAG Üyesi

2850 günüm var b sınavına girip geçersem yılbaşından sonra 3000 günüm oluyor sanırım A ya girebilirim

13. serka

serka TÜİSAG Üyesi

bU KONUYU BAKANLIĞA BİZZAT SORDUM GİREBİLİRSİNİZ...

didem27, müslüm63, kalitek ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  14. Yuri

Yuri TÜİSAG Üyesi

Yüzyüze mi görüştünüz? Şöyle söyleyeyim bende 2 kez telefonla temasa geçebildim biri daha belli değil dedi, diğeri ise girebilirsiniz dedi. Alo 170 zaten ne diyeceğini bilmiyor:)

Bu konu ile ilgili giremezsiniz diyen arkadaşlar neden girilemeyeceği ile ilgili net bir kaynak gösterebilirlerse memnun oluruz.

p.öztürk bu yazıya teşekkür etti.
  15. fatihöztürk

fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

İŞTE BUDUR BENDE AYNI GÖRÜŞTEYİM.

16. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar herkes farklı fikir beyan etmiş ama asıl gerçek bence sadece bu sınav aralıkta olacak o yüzden hızlı şekilde yapmaya çalışıyorlar, şubatta böyle bir sınav yapılmayacak çünkü şubata kadar danıştay veya benzeri adli kurumlar mevcut a-b sınıfı uzmanların itirazlarını kabul edecek ve zamanında yayınlanan 750 gün nace kodları ayrımının iptal olması gibi iptal olacak. O yüzden siz şubatta A olur muyum veya üst üste 2 sınava girermiyim diye düşünmektense aralık sınavını geçmeye bakın derim. Bi daha böyle bir şans vermeyecekler çünkü...

Fuat GÜN bu yazıya teşekkür etti.
  17. serim

serim TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaslar

peki c sınıfı uzmanlar hala tehlikeli sınıfa bakabiliyor mu gecici madde son yönetmelikte bulunmuyor.

18. zoz

zoz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sınava girmeden önce yine eğitim almamız gerekiyor mu?

19. erkanozturk

erkanozturk TÜİSAG Üyesi

Bazi cevaplar cok komik neyse gelelim cevaba.. Şimdi yönetmelikte bunu engelleyen birsey yok C sinifi uzman B Sinavina girerek B sinifi İş Güvenligi Uzmani olacak.. A sinavinada girebilir hatta sinavi gectiginde hakki kazanir. Aciklamada kilit nokta bunlari degerlendirme komisyonunun incelemesinden gececek. Orada yetkililer vermeyebilir.

SM-T210 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

kimse heveslenmesin öyle şey olmaz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica