Soru C Sınıfı Bir Uzman 1800 Gün Prime Sahipse Arka Arkaya Iki Sınava Girerek A Sınıfı Olabilir Mi?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında işçislyman tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. fatihöztürk

fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

bağkur sa eksik primin için borçlanma yaparsın ancak ssk ise yapamıyorsun.
    Bağkur ise borçlanma yaparsın ama ssk ise olmaz.

2. fatihöztürk

fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

Bence bakanlık çok sayıda A sınıfı istiyor ve haklılarda o yüzden prim gün sayınız 1800 ve üzeri iseniz A olabilirsiniz.Saygılar.

3. snakedoc

snakedoc TÜİSAG Üyesi

Doğru söylüyor, ilgili duyuru ve yönetmelikte sınav tarihi değil, başvuru tarihi itibari ile doldurmuş olmak diye belirtilmiş.

4. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Tabi ki sınava başvuru tarihinde gerekli şartları sağlıyor olmanız gerekir. Şöyle düşünün, sürücü belgesi alabilmek için başvuru tarihinde 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekir ki kursa katılabilesiniz. Yoksa kursa katıldığınızda 18 yaşınızı doldurmamış olup da nasılsa kurs bitimindeki sınavda 18 yaşını doldurmuş oluyorum o zaman ben bu kursa katılabilmem/ sürücü belgesine başvurabilmem mümkün diye düşünmek nasıl yanlış ise şu anki durumunuzda maalesef böyle görülüyor. :(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ediko bu yazıya teşekkür etti.
  5. serka

serka TÜİSAG Üyesi

Böyle bir durumda kesinlikle bakanlığa gidip sormalısın...

6. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

bende gidip öğrendim buraya yalan yalnış şeyler yazıp insanları boş beklentilere sokmayalım. a grubu olmazsınız.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

ona bakarsan hiç belgesi olmayanlarda önce c sonra a olabilir. bakanlık çalışanları o kadar da salak değil.bakanlığı aradaım gerekli açıklmayı yapacaklarını söylediler ancak pek te umursamıyorlar.bana yetkili kişinin söylediği tek şey hayır oldu.ve telefonu kapattı.olmamalı zaten çocuk oyuncağı değil bu.

Last edited by a moderator: 5 Kasım 2013
  8. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

bu tesbit yeni değil ki levent bey açıklama yaptı böyle bir şey olmaz diye .insanımız ne kadar zeki böle kolay yolda a grubu olacak.millet kendi kendine gelin güvey oluyor.

9. işçislyman

işçislyman TÜİSAG Üyesi

Bazı arkadaşlar tutturmuş olmazsınız. Neye dayanarak diyorsun bunu kardeşim?
    Ben yönetmeliği inceledim, defalarca okudum ve yorumladım. Olamazsınız sonucu çıkartılabilecek tek bir yer yok. Yönetmelik diyor ki 1800 günün varsa ve B sınıfıysan A olursun. 1500 günün varsa C sınıfıysan B olursun. Sana ağustos ayına kadar süre diyor yönetmelik. Yok Alo 170 şöyle demiş yok şu beyefendi böyle demiş. İyi de neye dayanarak? Buyurun diyoruz gerekçeniz ne diyoruz? Ortaya kıskançlıktan ve çekememezlikten başka bir şey çıkmıyor. Arkadaşlar şu anki yönetmelikte olamayacağımıza dair tek bir ibare tek bir gerekçe yoktur. Mesnetsiz açıklamaları kim yaparsa yapsın umursamayın. Zaten yönetmelik yeni değiştirildi bu hale geldi. Şimdi değişen yönetmeliği bir daha değiştirmeye kalkarlarsa bakanlığın ve iş sağlığı genel müdürlüğünün politikalarındaki ve stratejilerindeki ciddiyetsizlik herkes tarafından sorgulanacaktır ve sorgulanmalıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği önemli diyerek yola çıkmak ve iş sağlığı ve güvenliği kültürü oluşturmaya önem veriyoruz şeklinde açıklamalar yaptıktan sonra, her gün bir önceki gün çıkardığınız yönetmelikleri değiştirirseniz kamuoyu nezdinde güvenilirliğiniz ve değerleriniz yerle bir olur. Japonlar mıydı hangi milletti bilemiyorum ama adamlar doğru demiş. Biz 10 defa düşünüp bir defada istediğimiz yapıyoruz Türkler bir defa düşünüp 10 defada istediklerine ancak ulaşabiliyorlar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanından ve diğer yöneticilerden ricam yapılan değişikliklerin arkasında durulması ve daha öngörülü adımlar atmalarıdır.

jeolog-ipek-83 bu yazıya teşekkür etti.
  10. fatihöztürk

fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

diyelim ki 1800 prim gün ve üstü c den b ye ordanda a ya geçecek kötü birşeymi ben anlamadım herkez karşı çıkmış. Bakanlığa soran arkadaşlara rica ediyorum lütfen sormasınlar artık. Herkez her sınav için şansını denesin.

polat1980 bu yazıya teşekkür etti.
  11. Burak HEKİM

Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

Değerli üyeler benim görüşüm aslında şu an verilen bu hakkın tamamen kaldırılması ki bu iş danıştaydan döner ki dönmelidir de. tam bir saçmalık, bu işin ne kadar önemli olduğunu olmadığını yapılan prim gün sayısı rezaletinden anlayabilirsiniz. açıkcası benin b için hakkım var ama deseler ki bu gün iptal edildi hiç üzülmem tam tersine sevinirim. boş insanların b veya a olarak sisteme girmesindense bunun hiç yapılmamasını tercih ederim.
    saygılarımla.

mineral, Brolin, Abdulkadir SARIALTIN ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  12. mehmet sait gürses

mehmet sait gürses TÜİSAG Üyesi

son başvuru tarihi olarak 12 kasım tarihi verilmiş, sgk prim gün sayısıyla başvurunun son tarihi bu, 21 aralık sınavından sonraki sınav hangi tarihte yapılacaksa o tarihteki başvuru şartlarına bakmak gerek. Eğer o sınav için başvuru şartları içinde sgk hizmet dökümü istenecekse hayırlısı olsun, yok istenmeyecekse şansınıza küsün. Burası türkiye olmaz olmaz. Ancak açıklamadan benim anladığım bu bir defa iki sınav hakkı

13. Enginh Cavit Sopacıoğlu

Enginh Cavit Sopacıoğlu TÜİSAG Üyesi

Ben şöyle bir soru sorayım, 9 kasımda eğitimim bitiyor, aralık sınavına c sınıfı uzman olmak için ilk kez giriyorum.
    Prim gününden faydalanarak 2014 yılındaki sınavlara yükseltme amacıyla girebilmek için 12 kasıma kadar dilekçe vermem gerekiyormu?

MI 2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

14. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

12 kasıma kadar yapılacak başvurular 21 Aralık sınavı ile alakalı. Sonraki sınavlarda yine sınava başvuruların nasıl yapılması gerektiği ile ilgili duyuru yapacaklardır.

15. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

açıklamada "C sınıfı belgeye sahip olanlardan,..." diyor.

jeolog-ipek-83 bu yazıya teşekkür etti.
  16. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

danıştay dan dönme ihtimali yok.danıştaydan dönmesin diye kanun ile çıkarıldı.3000 gün priminiz olsa idi sevinçten uçardınız kıskançlık yapmayalım.son derece güzel bir uygulama. tecrübeli ile tecrübesiz bir olur mu?

17. Burak HEKİM

Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

volkankim ben defalarca b hakkımın alınmasının benim için sorun yaratmayacağını söyledim konu hakkında bilgi sahibi olmadan yorum yapmayın. deneyimi olanlarda sürecini bekleyerek alsınlar belgelerini kimsenin kimsenin hakkını gasp etmemesi gerekli. kimsenin kıskançlık yapma durumu yok ben zaten çalışıyorum bu işi bilmeden yapmaktansa hiç yapmayın.

18. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Burak bey madem düşünceleriniz bu yönde 2006-2010 arası kimseye C sınıfı uzmanlık verilmedi, sonra 2010 da verildiğinde önceki ekiplerin tecrübesi yok sayıldı, kişilerin hakkı gaspedildi ki zaten bu sınava A/ yada B kısmına girecek kişilerin çoğu bu ekipler veya 10000 liraya hiç gitmeden tezsiz B sınıfı uzmanlık verilio masterla buna da karşı çıkmadınız da hatta en önemlisi 15 günlük kötü bir eğitim üstü ehliyet sınavı benzeri bi sınavla işsiz ne kadar mühendis, mimar, teknik öğretmen vb. bölümler mezunu varsa C sınıfı İSG uzmanlığı diye bir kavram çıkarıldı 1000 TL maaşa razı olanlar siz benim nası bir risk aldığımı biliyor musunuz diyerek ağzını 3000 TL den açar oldu buna da karşı çıkmadınız da, sadece şimdiki çıkarılan yönetmelik mi gasp etti bazı şeyleri???

işçislyman bu yazıya teşekkür etti.
  19. fatihöztürk

fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

Aynen katılıyorum.

20. Agacsakal

Agacsakal TÜİSAG Üyesi

Selamlar, 1310 lardaki prim gün sayımı iş yerimin ekim ayı primini erken ödemesi ve askerlik primimi yatırarak 1520 ye çıkardım ve bakanlığa dilekçemi prim gün sayılarımın olduğu SGK çıktısıyla gönderdim.
    ASkerlik borçlanması biraz meşakatli bir işlem. Askeriyeden borçlanma dilakçesi yaptırıyorsun sonra sigorta ilçe müdürlüğüne ( maaşınızın yattığı yere!!!) gidiyorsunuz. Size işlem sonucu çıktı veriyorlar ve Ziraat bankasına yatırıyorsunuz. İşlem 3 iş günü içerisinde SGK dokümüne yani sisteme işleniyor. Sakın bu saatten sonra denemeyin. Salı günü geçmezse 2000 TL yi hiç gereksiz yere boşa vermiş olursunuz. Şayet Bey Yüksek Lisans yapıyorum zaten Mayıs sınavına girebilecekken erken olsun diyerek 2000 TL para verdim ve bir okadar da uğraştım. Umarım faydalı olmuştur....

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica