Soru C Sınıfı Bir Uzman 1800 Gün Prime Sahipse Arka Arkaya Iki Sınava Girerek A Sınıfı Olabilir Mi?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında işçislyman tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

1800 günü olan b lerin hepsi başvuru yapmalı bence ,kabul edilmeyincede dava açmalı

işçislyman bu yazıya teşekkür etti.
  2. childofheaven

childofheaven TÜİSAG Üyesi

Bende aynı durumdayım..

3. fatihöztürk

fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

yani diyorum ki bu c den b yükseltmeye girenler için kanunsuzca 1800 prim günü olanlara a ya girmeyin deniliyor. Buna dava açılacaksa yada itiraz edilecekse neden isag derneği yapmıyor?

4. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

katılıyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. aim_mehmet

aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Bu yapılan açıklamadan benim anladığım... Mesle ben 3. sınav hakkımda (21 aralık 2013) 83-85 arası bir puanlar C sertifikamı alıyorum inşallah... Prim gün sayım tutması şartıyla önümüzdeki sınavlarda B ye yada A ya yükseltme amaçlı girebilirmiyim? B için yeterli fakat A için yeterli olmayabilir.. Sonuçlar açıklandıktan sonra dilekçe ile bakanlığa başvuru başvuru mu yapmam gerekiyor? Bilgisi olan arkadaş cevap verirse sevinirim.. Teşekkürler

6. aim_mehmet

aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Bu yapılan açıklamadan benim anladığım... Mesela ben 3. sınav hakkımda (21 aralık 2013) 83-85 arası bir puanlar C sertifikamı alıyorum inşallah... Prim gün sayım tutması şartıyla önümüzdeki sınavlarda B ye yada A ya yükseltme amaçlı girebilirmiyim? B için yeterli fakat A için yeterli olmayabilir.. Sonuçlar açıklandıktan sonra dilekçe ile bakanlığa başvuru başvuru mu yapmam gerekiyor? Bilgisi olan arkadaş cevap verirse sevinirim.. Teşekkürler

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. aim_mehmet

aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Bu yapılan açıklamadan benim anladığım... Mesela ben 3. sınav hakkımda (21 aralık 2013) 83-85 arası bir puanlar C sertifikamı alıyorum inşallah... Prim gün sayım tutması şartıyla önümüzdeki sınavlarda B ye yada A ya yükseltme amaçlı girebilirmiyim? B için yeterli fakat A için yeterli olmayabilir.. Sonuçlar açıklandıktan sonra dilekçe ile bakanlığa başvuru başvuru mu yapmam gerekiyor? Bilgisi olan arkadaş cevap verirse sevinirim.. Teşekkürler

8. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

9. erkanozturk

erkanozturk TÜİSAG Üyesi

Yönetmelik müsaade etmiyor diyen arkdaşlar..Yönetmeliğin neresinde diyor girmez diye!!! Yapılan duyurunun dayanağı yoktur.

10. bayraktarselçuk61

bayraktarselçuk61 TÜİSAG Üyesi

dyturu birilerinin gazını almak için yapıldı yönetmelikte ve torba yasada böyle birşeyden bahsetmiyor b sınıfı olan bir arkadaş diğer sınava girerek a sınıfı olmalı c sınıfı olmayan c belgesi alıp a sınavına giriyorsa b daha kesin girmeli o sınava bu hukuksuzluk oluşturur ama sınav zamanı ben açıkcası b lerin a sınıfı sınava girmesi için başvurularının kabul edileceğinin düşünüyorum

11. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

prim gün sayı şartı;
    yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihte primi dolan kişilerden bahsediyor.
    daha sonrada primleri zaman içinde sırası geldiğinde dolan ve bu sınavlara denk gelenlerden bahsetmiyor.
    bence mevzuatı iyi yorumlamak lazım:)

12. ahubircan

ahubircan TÜİSAG Üyesi

şimdi 21 aralıktaki sınavda b oluyorum inşallah 2700 gün pirimim olduğundan c den direk a 'ya başvuru yapamadım şimdi şubat ayındaki sınava a 'ya başvuru yapabilirmiyim

13. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

prim gün sayı şartı;
    yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihte primi dolan kişilerden bahsediyor.
    daha sonrada primleri zaman içinde sırası geldiğinde dolan ve bu sınavlara denk gelenlerden bahsetmiyor.
    bu yüzden başvuramıyoruz

14. zözge

zözge TÜİSAG Üyesi

21 aralık yükseltme sınavına B olarak başvuru yaptığınız için maalesef sadece B için sınava katılma hakkınız bulunuyor.

15. kenan atalar

kenan atalar TÜİSAG Üyesi

bakanlık bu konuda fikrini değiştirebilir beklemek lazım arkadaşlar bekleyelim

16. hamza yüzüak

hamza yüzüak TÜİSAG Üyesi

Bundan sonra zaten yılda bir sınav yaparlar.

17. hamza yüzüak

hamza yüzüak TÜİSAG Üyesi

şubatta sınav olacağını sanmıyorum
    en erken mayısta olur

18. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

muhtemelen yetişmeyecek ve mayısa sarkacak

19. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

kuruma başvuru nasıl yapılacak? açıklar mısınız. dilekçe ile başvurumu yapmak gerekiyor?

20. zözge

zözge TÜİSAG Üyesi

haklısınız beklemek lazım ,maalesef yarın ne olacak bilemiyoruz birşeylerden emin olamıyoruz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica