C Sınıfı Iş Güveliği Uzmanlığı Sertifika Belgesi Hakkında

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında godzila34 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. godzila34

godzila34 TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar. 21 aralık sınavını hayırlısıyla atlattık fakat bu seferde başımıza sertifika işlemleri çıktı. Bu konuda değerli görüşlerinize çok ihtiyacım var. Acaba sertifika ücretini istediğimiz zaman yatırabiliyor muyuz yoksa belli bir süresi var mı? Kursu aradığımda bana 20 ocağa kadar paranızı yatırmanız gerekiyor yoksa sertifikanız yanar dediler. İş Yeri Hekimliği İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Büro Birimini aradığımda oradaki yetkililer de yok böyle bir şey. Orada söylenen yükseltme sınavı için. 1 yıl içerisinde istediğin zaman sertifika ücretini yatırabilirsin dediler. İki arada bir derede kaldım. Lütfen bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olun. Eğer kursun dediği doğruysa o kadar uğraş 1 hafta içerisinde boşa gidecek. Eğer diğer tarafın dediği doğruysa hiç olmazsa maddi anlamda biraz daha az sıkıntı cekeceğim. Vereceğiniz cevaplar belki benim gibi bu sıkıntıdan muzdarip olan arkadaşların da fikir sahibi olmalarını sağlayacaktır.

2. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

kurs yanlış bilgi vermiş... şubat 23 de yükselme sınavına girmeyeceksen istediğin zaman yatırabilirsin sertifika ücretini.. aşagıdaki linkde olan duyuruyu okursan yükselme sınavına girenler için olduğunu anlayabilirsin...

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=23subat_yukseltme_sinavi_duyurusu

gülistan uymaz bu yazıya teşekkür etti.
  3. godzila34

godzila34 TÜİSAG Üyesi

Cevabınız için çok teşekkür ederim sayın İGUcumhur. Oradaki duyuruyu okumuştum. Ama ya kurs haklıysa diye bir de sizlere sorayım dedim. Peki sertifika belgesi iin para yatrıma hakkında bir tarih yayımlayacaklar mı? Yoksa bugün dahi olsa parayı yatırabiliyor muyuz?

4. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

yatırabiliyorsun ... tarih yayınlanacağını sanmıyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. igu_mehmet

igu_mehmet TÜİSAG Üyesi

Yanlız duyumuma göre şöyle bir şey var: Sertifikalar öyle parayı yatırır yatırmaz hemen çıkmıyor diye biliyorum. Bakanlık zaman zaman sertifika işlemleri için dönemsel çalışıyorlar. Bu da her sınav ertesinden başlayan zamanlarda. Mesela nisan ayında bir yerle uzman olarak anlaştın. Tabi çalışabilmen için sertifika lazım. Sertifika parasını yatırıp belge almak istediğinde bu bir kaç ay sürebileceinden bulduğun o işi kaybedebileceksin belkide. Çünkü bir sonraki sınav mayıs ayında. O sınavın açıklanması sertifikalandırması da haziran sonuna falan sarkabileceğinden, belgeni şu sıralar almadığında hazirana kadar bu işi yapamayabileceksindir..

Diye biliyorum.. Bu manaya gelen açıklamalar ve duyumlarla sıkca karşılaşmaktayım. Yanlışım varsa bilğili arkadaşlar lütfen düzeltsin.

6. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

doğrudur sertifika hemen çıkmayabilir. ama sertifika numaran kısa sürede çıkıyor . belge numaranla sözleşme yapabilirsin....

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Numan Beşir

Numan Beşir TÜİSAG Üyesi

bende yeniyim bu işte... sınavı geçtim. şimdi belge ücretini gidip yarın yatırsam 1 2 hafta içinde belge numaramı alabilirmiyim? belgenin kendisi çokda önemli değil sonuçta belge no lazım olacak bize...

8. evren ünsal

evren ünsal TÜİSAG Üyesi

23 şubatta yapılacak sınav yine Ankara dışındaki pek çok ilde yapılır mı 21 Aralık 2013 te olduğu gibi? Yoksa yine merkeze toplarlar mı, bilen var mı?

9. ilker14000

ilker14000 TÜİSAG Üyesi

413 tl yi yatırmadan da sertifika numarasına sahip olabiliyoruz değil mi? eğer olabiliyorsak bu numarayı nereden ne zaman öğrenebiliriz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

10. rıdvan yıldırım

rıdvan yıldırım TÜİSAG Üyesi

benim bildiğim sertifika numarasının belirlenmesi için 413 tl yatırmalısın

11. FuEGo

FuEGo TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben de çok şükür bu sınavda geçtim. C sınıfını bu arada. Herhangi bir yükseltmeye de girmeyeceğim dolayısıyla. Bu bağlamda sertifika ücretini de yatırdım. Ama bundan sonra nasıl bir yol izlenecek. Kimi diyor kursa dekontun tekini veriyormuşuz kurs işlemleri yapıyormuş ama ben kursa taa geçen sene mayıs sınavı için gitmiştim ondan sonra gitmedim. Yani kurs istanbul da adam başka bir yerde olsa bir de bunu dekontu ulaştırmakla mı uğraşacak.
    Diğer yandan da ücreti yatırdıktan sonra otomatik olarak bakanlık gerekli işlemleri yapıp sertifikayı hazırlıyor diyenler de var.
    Bu konuda tam bilgisi olan paylaşabilir mi?

12. rıdvan yıldırım

ilk girişte kazananlar için soylediğin dogru sadece dokontu gotürüp vermen ve bi dilekçe imzalaman yeterli ama ikinci girişinde kazananlar için durum farklı ekteki dosyayı bi incele soruna cevap olacaktır

Ekli Dosyalar:

13. gokces86_86

gokces86_86 TÜİSAG Üyesi

21 aralık c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı oldum ve salı günüde işe başlayacağım fakat sertıfıka numaram yok.ayrıca sertıfıka ucretınıde yatırdım fakat ayın 20 sıne kadar da yukseltme sınavı ıcın yatırılıyormus para..sımdı benım yatırmıs oldugum para yandı mı yanlıs bı ıslem mı yaptım erkenden yatırarak??cunku yukseltme sınavına gırmeyecegım!

14. rıdvan yıldırım

hayır o para zaten sertifika numaranı ve belgenı almak için yatırdıgın para yukselme ile alakalı değil

15. gokces86_86

gokces86_86 TÜİSAG Üyesi

bende zaten sertifika parası ıcın yatırdım..ancak egıtım aldıgım kurumun dedıgıne gore 20 ocaga kadar sadece yukseltme sınavına girecekler para yatırsın,c sınıfı para yatırmasın haber beklesın dedıler cunku bakanlık c sınıfı ıle ılgılı bı acıklamada bulunmamış :S fakat bende yatırmıs bulundum....amacım bı an once sertıfıka numaramı almak..

16. vahit kurtulus

vahit kurtulus TÜİSAG Üyesi

olaki kursun dediği saçmalık doğru olsun. sen zaten yükseltmeye başvursanda vurmasanda C sınıfı sertifikaya başvurmak durumundasın dolayısıyla 413 zaten belge numarası için yatırdığın para sıkıntı yok bende aynı durumdayım. birde belge numarası olmadan işe nasıl başlayacaksınız nasıl bir anlaşma yaptınız? yol göstermesi açısından soruyorum.

17. igu_mehmet

igu_mehmet TÜİSAG Üyesi

Yukarda İGUcumhur isimli arkadaş açıklamış zaten. Sertifika ücretini dilediğiniz zaman yatırabilirsiniz hiç bir sıkıntı yok. Bunu bende bizzat tecrubeli çalışanlardan öğrendim. Ayrıca sertifika ücreti yatırmadan sertifika belge numarası edinemezsiniz, edinemediğiniz için de iş-katip den giriş yapamazsınız, dolayısıyla çalışamazsınız. Çünkü o sertifika numaranız bir nevi sicil numaranız olacak.

18. akademi92

akademi92 TÜİSAG Üyesi

isg katip te belge numaranı sorgulayabileceksin,isg katip te belge numarasını gördüğünüz zaman iş sözleşmesi yapabilirsiniz diye biliyorum bende.firmalarla sözleşme yapmak için TC numaran yeterli oluyor belge no su sisteme tanıtılmış olduğundan sistem sizi sorguluyor TC no ile.

19. igu_mehmet

igu_mehmet TÜİSAG Üyesi

Acaba bu dediğiniz sertifika ücreti yatırmaya gerek olmadığı anlamına mı geliyor?
    Yoksa ücreti yatırıp numarayı öğrenmek yeterli, maddi olarak sertifikaya gerek yok sertifika numaranın bilinmesi yeterli mi oluyor acaba..

20. vahit kurtulus

vahit kurtulus TÜİSAG Üyesi

aynen öyle sertifika kağıttan başka birşey değil numara ile isgkatip üzerinden işlem yapıyorsunuz..

işveren sizin hakikaten uzman olup olmadığınızı tc kimlik no üzerindende görebilir isgkatip.csgb.gov.tr den sertifika sorgulaya tc kimlik yazın sertifika kısmını boş olarak ayarlayı tıklayın ve aratın ;)

igu_mehmet bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. isg yuksek lisansi yapmak b sertifika icin yeterli mi

Yandex.Metrica