C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Olan Arkadaşlar Belgeyimi Bekleyecek?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında benianla tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Sercan SELÇUK

Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar aslında bu belge numarası hakkında bakanlıkla temasa geçip talep edebilriz diye düşünüyorum herkes arayıp baskı yaparsa belki süreç hızlanır?? hiç görüşen varmı bakanlıkla ?

2. Haluk DEMİRCİOĞLU

Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

FIkir guzel. Bence madem böyle bisey dediniz. Bunu gerceklestirin mail telefon vs. Neyse. Sonra bi konu hakkinda konu açın. Açıklamaya nasil bi yol izlediğiniz i yazin. Bizde yapalim. Herseyi size yuklemis gibi oldu ama yapalim demek yerine. Ben şunu şunu yaptim sizde yapin demek daha etkili olur.

ardaderi bu yazıya teşekkür etti.
  3. Erhan GÜNCAN

Erhan GÜNCAN TÜİSAG Üyesi

eklemeye calıştım inşallah olmuştur

Ekli Dosyalar:

4. Sercan SELÇUK

böyle bir yol izlesek olabilirmi diye söyledim ben. yoksa ben gereken yerlere gereken zamanda arıyacağım ben sadece yapan varmı diye sordum . tabikide forumda yaparım derim ben bildiğim konularda hep diğer kişileri aydınlatmaya çalıştım gene yaparım ;)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. seyfullah

seyfullah TÜİSAG Üyesi

telefon numarası falan yok mudur bakanlıkta ulaşacağımız

6. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

alo 170 diye hatırlıyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

6331 İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Madde 3 tanımlar:İş güvenliği uzmanı (f) Lütfen okuyun yada ben size kopyalayıp yapıştırayım hemen :)
    MADDE 3 – Bu Madde 1 Ocak 2013 Tarihinde Yürürlüğe Girmiştir
    (1) Bu Kanunun uygulanmasında;

a) Bakanlık: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını,

b) Çalışan: Kendi özel kanunlarındaki statülerine bakılmaksızın kamu veya özel işyerlerinde istihdam edilen gerçek kişiyi,

c) Çalışan temsilcisi: İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili çalışmalara katılma, çalışmaları izleme, tedbir alınmasınıisteme, tekliflerde bulunma ve benzeri konularda çalışanları temsil etmeye yetkili çalışanı,

ç) Destek elemanı: Asli görevinin yanında iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele, ilk yardım ve benzeri konularda özel olarak görevlendirilmiş uygun donanım ve yeterli eğitime sahip kişiyi,

d) Eğitim kurumu: İş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personelinin eğitimlerini vermek üzere Bakanlıkça yetkilendirilen kamu kurum ve kuruluşlarını, üniversiteleri ve Türk Ticaret Kanununa göre faaliyet gösterenşirketler tarafından kurulan müesseseleri,

e) Genç çalışan: Onbeş yaşını bitirmiş ancak onsekiz yaşını doldurmamış çalışanı,

f) İş güvenliği uzmanı: İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş, işgüvenliği uzmanlığı belgesine sahip mühendis, mimar veya teknik elemanı,

8. Sercan SELÇUK

hayır bunu bende biliyorum zaten de belgesiz sınava girip kazanan ve sertifikasını bekleyen uzman calıstırılamaz diyen madde nerde :)

9. Sercan SELÇUK

ayrıca sınavdan önce bile işe giren arkadaşlarım var :) kaldıki kazananlar için ben bahsettim bu durumu . işe girilir fakat imza yetkimiz olmaz durum bundan ibaret işverenin de ceza ödeyeceğini sanmam . ya temmuza yetiştirirler yada ceza kesemezler çünkü piyasada herkes bu belgeyi bekliyor olacak

10. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

OSGB de çalışma başına kes,in bi iş gelir bak.belgene yazık olur.çalışacağınız sorumluluk alacağınız yeri siz seçin OSGB değil.kimsenin sırtınızdan para kazanmasına izin vermeyein.hala OSGB diyolar ya hayret.iyi çalışın düşük ücrete ezilmeye devam yapınızda var zaten ezilmek istemek.

eikizek ve snnsvr bu yazıya teşekkür etti.
  11. snnsvr

snnsvr TÜİSAG Üyesi

ÇOK HAKLISIN ARKADAŞIM OSGBLER ÜZERİMİZDEN PARA KAZANIYOR KAYMAĞINI ONLAR YİYİYOR SORUMLULUĞU BİZ ALIYORUZ. KENDİNİZİ KULLANDIRMAYIN ARKADAŞLAR. MECBURLAR OSGBLER BİZİ İŞE ALMAYA PAZARLIĞINIZI ONA GÖRE YAPIN VE 2000TL DAN DAHA AZ BİR ÜCRETE KANMAYIN. BİREYSEL GİDİN 1500'E ÇALIŞIN AMA OSGB'YE GİDİP SİZİN ÜZERİNİZDEN PARA KAZANMASINA İZİN VERMEYİN.

didem27 ve eikizek bu yazıya teşekkür etti.
  12. Katya

Katya TÜİSAG Üyesi

hem üretim muhendisi hem bakım muhendisi hem isg uzmanı olabilirsiniz, ki işverenler sizin gibileri cok sever. bence kesinlikle böyle yapın.

13. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Sanırım ben sizi yanlış anlamışım. Ben sizi sertifikanız yok ve alma durumunuz da yok zannettim.Farklı bir meslek kolusunuz ama gene de uzmanlık yapıyorsunuz gibi algıladım kusura bakmayın. Size katılıyorum. Aylarca belge beklemek saçma tabi ki. Benim umudum bakanlıktan sertifika numaramızı sorgulatınca çıkması ve e-katip üzerinden sözleşme yapabilmek. Dolayısıyla sertifikalarımız elimize geçene kadar boşu boşuna beklememek ve gerekli sözleşmeleri yapabilmek.

Sercan SELÇUK bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica