C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Ile Ilgili

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında çağatayözcan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. K. Bora BOLAT

K. Bora BOLAT TÜİSAG Üyesi

31 Ocak 2013 tarihli
    28545 sayılı resmi gazete'de yayınlanan
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK' e göre 3 yıl yada 750 prim günü sigortalı olduğunuza dair belge ile kendi bölümünüzle alakalı Çok tehlikeli sınıfa giren iş yeri ile yaptığınız sözleşmeyi genel müdürlüğe göndererek, görevlendirme için hak kazanabiliyorsunuz...

esin kaban bu yazıya teşekkür etti.
  2. Esin Kaban

Esin Kaban TÜİSAG Üyesi

Bende öyle biliyorum ama 170 hattındakiler yanlış söylüyor.Doğruluğuna inandıramadım ..

3. Esin Kaban

Esin Kaban TÜİSAG Üyesi

B gurubuna bakmak istiyorum ben.B gurubu için olumsuz cevap aldım alo 170 hattından ondan emin olmak istemiştim

4. mustafa33

mustafa33 TÜİSAG Üyesi

6331 e göre zaten C sertifikası ile tehlikeli işler sınıfına bakabilirsin.Yeni yönetmeliklede iş tecrübesine göre çok tehlikeli sınıfına bakabiliyorsun.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

AhmetYILDIRIM ve esin kaban bu yazıya teşekkür etti.
  5. mustafa33

mustafa33 TÜİSAG Üyesi

ayrıca 170 çok da saglıklı bilgiler veremiyor konulara çok hakim degiller.bu yüzden siz sorunuzda ısrarcı olursanız yazıya döküp iş müfettişlerinden bir cevap alıp öyle yanıtlayacaklar soruyu.Sizin sorunuzuda 6331 sayılı kanunun geçici maddelerini yazacaklardır.

6. Esin Kaban

Esin Kaban TÜİSAG Üyesi

Öyle yaptılar zaten 3 gün sonra cevabım gelecek.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Enis yılmaz

Enis yılmaz TÜİSAG Üyesi

ofis tarzı iş yerinde tek bir kişi çalışıyor ve bağkurlu. risk analizi yaptırmak zorunluluğu var mı ?

8. cbicerer

cbicerer TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK' 5. maaddesinde
    MADDE 5 – Bu Yönetmeliğin ikinci maddesi yayımı tarihinden iki ay sonra, diğer maddeleri yayımı tarihinde yürürlüğe girer. demektedir.
    başvurular için beklemeniz gerekir

9. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

şimdi sonuç olarak ben 18 mayısta sınava girip c sertifikamı alacağım. Tehlikeli sınıftaki bir iş yerine bakamaz mıyım?

10. saimaydin

saimaydin TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar
    C sınıfı ve B sınıfı uzmanların A sınıfı gibi çalışabilmeleri ile ilgili yönetmeliğinin durdurulması için dava açıldı mı? Bu konuda bilgisi olan var mı?

11. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Yeni yönetmelikte:
    Çok tehlikeli sınıfta: 1200x20=24000 dk
    24000 dk / 60 = 400 sa. olmayacak mı?

12. Kemal Erdal Çelen

500 kişiyi göz önüne alırsak, tam zamanlı A sınıfı iş güvenliği uzmanı ile
    geriye kalan 1200-500=700 kişi için de bu çok tehlikeli iş yerinde;
    Bir iş güvenliği uzmanı fazla mesailerle 217 saat çalışabilir kabulü ile tam zamanlı bir C sınıfı iş güvenliği uzmanı yanında (700x20/60=233 saat), eksik kalan süreye karşılık gelen 233-217=16 saat/ay için ayrıca ikinci bir C sınıfı iş güvenliği uzmanı çalıştırmak gerekecektir. Kalın sağlıcakla

kimyagerhayriye bu yazıya teşekkür etti.
  13. nusquama

nusquama TÜİSAG Üyesi

3 yıl süreyle B sınıfına bakılabiliniyor diye biliyorum ve 3 yıllık çalışma geçmişi varsa aynı iş kolunda A yada bakılabilecek

14. Engin Emlek

Engin Emlek TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar ben C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım ancak çok tehlikeli sınıfta da çalışabildiğimi söylüyorlar bunun sebei nedir (örneğin jeofizik mühendisiyim ve inşaat çok tehlikeli çalışabildiğimi söylüyorlar . ) bu ne kadar doğru yada bu konuda detaylı bilgisi olan arkadaşımız var mı?

15. Kemal Erdal Çelen

Hayır.

16. çağatayözcan

çağatayözcan TÜİSAG Üyesi

Engin bey İş güvenliği uzmanlarının görev,yetki ve sorumlukları hk. yönetmeliğine bakarsanız sanırım aklınızdaki soru işaretlerini okuyarak,kulaktan duyma değilde daha net anlarsınız...

17. Necat eryılmaz

Necat eryılmaz TÜİSAG Üyesi

bana o yazılı dökümanı gönderirseniz sevinirim.

ben elektronik muhendisiyim fakat son çalıştığım firmada 2 yıl 10 ay üretim mühendisi olarak bordromda gösterildi.

yeterlimi yoksa işyerinden düzeltme olarak bir yazı alsam yeterlimi

18. Necat eryılmaz

Necat eryılmaz TÜİSAG Üyesi

ERDAL ÖZTOK dedi:
    Mezun olduğunuz iş kolu ile ilgili işlerde; eğer şimdiye kadar 3 yıllık mesleki deneyiminiz varsa ve bunu sgk dökümü ile belgeleyebilirseniz, benzer işlerde A sınıfı gereken işlere de bakabilirsiniz. İsterseniz yazılı bilgi de yollayabilirim.​
    bana o yazılı dökümanı gönderirseniz sevinirim.

ben elektronik muhendisiyim fakat son çalıştığım firmada 2 yıl 10 ay üretim mühendisi olarak bordromda gösterildi.

yeterlimi yoksa işyerinden düzeltme olarak bir yazı alsam yeterlimi

sizin bu konuda bilginiz var mı?

19. akın kurt

akın kurt TÜİSAG Üyesi

merhabalar.08.11.01 nace kodlu madencilik sektöründe bir firmada teknik nezaretçi olarak çalışıyorum.3 yıldır da çalışıyorum.teknik nezaretçilik hizmeti bakanlığın dediği gibi görevden sayılırmı?yani bu kodlu işyerlerinde A sınıfı uzman niteliğinde olurmuyum....

20. Emrah ERKEK

Emrah ERKEK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,İş Güvenliği Uzmanları Hakkındaki Tebliğ 14 Haziran 2013 CUMA NO: 28677)tebliğinin iptali ile ilgili bir dava söz konusu mudur? çok fazla spekülasyon yapan kullanıcılar mevcut. Özellikle site moderatörlerinin cevaplamasını rica ederim.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica