C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Soru Bankası

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında krmbz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Sercan SELÇUK

Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi

valla gelmicek diyorlar açıklamalar bu yönde ama belli de olmaz onlarında kafası karışır bikaç soru sorarlar 6331 den:))

fuat yelis bu yazıya teşekkür etti.
  2. gülşahç

gülşahç TÜİSAG Üyesi

Valla o kadar çoklar ki, ben de bilemiyorum nasıl yetiştiricez hepsini.. hepsini bilmemiz şart ama satır satır mı ezberlememiz gerekiyor ben de bilemedim...:hayır:

3. Beyza065055

Beyza065055 TÜİSAG Üyesi

hocalar bize okuyun diyolardı,o kadar çok şey de okumakla akılda kalır mı bilmiyorum ama :k_karışık: artık 18 mayısa kadar ne kadar okusak kardır.tecbüreli arkadaşlar da mevzuat konusunda yardımcı olsalar keşke bize :)

4. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

Peki, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olsunlar o halde size. :)

Mevzuatları çok gözünüzde büyütmeyin arkadaşlar. 10 Sayfalık bir mevzuat içerisinden gereksiz yazıları, bakanlar kuruluydu bilmem neydi, yürürlüğe girişti, tanımlardı ve diğer bütün gereksiz doneleri çıkardığınız zaman geriye temel bilgi olarak kalırsa kalırsa belki 1 bilemedin 2 sayfalık bir şey kalır.

Mevzuatlardaki gereksiz kısımları eleyerek okursanız, okuyacağınız toplam mevzuat belki 5te birine inecektir arkadaşlar.

Tabi bu tüm mevzuatlar için geçerli değil, örneğin bir işçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğü varki, ömre bedel. Ama mevzuatların %90'ı dediğim şekilde arkadaşlar. O yüzden mevzuat okumayı çok gözünüzde büyütmeyin derim ben.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Büşra KEŞİR, Beyza065055, gülşahç ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

Ayrıca bir ekleme daha yapayım. O gözünüzde büyüttüğünüz mevzuatlar, sınav sonrasında uzmanlığa başladığınızda uzmanlığınızın temelini oluşturacak arkadaşlar. Ne kadar çok mevzuata hakim olursanız, o kadar iyi bir uzman olacaksınız. O yüzden, ama sınav öncesi, ama sınav sonrası, o mevzuatları öyle ya da böyle defalarca gözden geçirmek durumunda kalacaksınız.

BasakAkciger ve Fasih Fatih DEMİRTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  6. gülşahç

gülşahç TÜİSAG Üyesi

elbette ki öyle, ancak şu an herkesin tek derdi sınavı geçebilmek, sınavı geçemezsek yönetmelikleri ezberlememizin bir faydası olmayacak. aynı zamanda ilerde yönetmeliği açıp kontrol etme şansımız olacak, o yzüden şu an ilk problem sınavı geçebilmek..
    bu arada ilginize teşekkür ederiz:)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Beyza065055 bu yazıya teşekkür etti.
  7. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

Elbetteki şuan ilk hedefiniz sınavı geçmek. Ama sınavı geçmek için okuduğunuz yönetmeliklere ayırdığınız o zamanın boşa olmadığını, ileride hepsinin tahmin edebileceğinizden çok daha fazla faydası olacğını anlatmaya çalıştım sadece ;)

8. gülşahç

gülşahç TÜİSAG Üyesi

tabii ki boşa geçmiş zaman değil kesinlikle haklısınız, sınava hazırlıktan ziyade aslında önemli olan yönetmelikleri yi bilen bir iş güvenliği uzmanlı olmak:) ben sizi anlıyorum, yanlış anlaşılmadım umarım ifade ederken:)
    saygılarımla tekrar teşekkürler:)

9. Beyza065055

Beyza065055 TÜİSAG Üyesi

çok haklısınız tabiki şimdi okuduğumuz mevzuatlar ilerisi için çok yararlı olacak ama ben de gülşahç nin dediği gibi şu sınavı bi atlatsak da rahatlasak modundayım :D 1 ay kaldığı için biraz telaşlandım galiba :düşünceli: söyledikleriniz konusunda da bi nebze olsun rahatladım gözümde büyütüyorum sanırım.Yardımınız için çok çok teşekkürler :)

10. ertan4234

ertan4234 TÜİSAG Üyesi

11. serdar karaca

serdar karaca TÜİSAG Üyesi

sadece 4857 den sorumluyuz. 6331 diğer sınavda yani bundan sonraki sınavda gecerlidir.

12. dguldamla

dguldamla TÜİSAG Üyesi

risk med için link verebilirim özelden msj atan arkadaşlara.

13. fuat yelis

fuat yelis TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 6331 den de sorumluymuşuz bugün söylediler

14. fuat yelis

fuat yelis TÜİSAG Üyesi

Selçuk riks men kitabını nasıl bulacaz yardım edermisin

15. alperyapi

alperyapi TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 18. Ağustos' da; " 6331 " den mi, yoksa " 4857 " mi sorumluyz?. Lütfen artık, Kesin olarak bilemiyecekmiyiz?... lütfen, lütfen!...

16. Kaanka

Kaanka TÜİSAG Üyesi

Ben bugün bakanlıktaki uzman yardımcısıyla görüştüm ve 6331 den sorumluyuz, kesin net ne yazıkki.

17. bicirloz

bicirloz TÜİSAG Üyesi

red med den lınk ıstıyorum..18 agustosta sınava gırecem sımdıden tesekkur ederim..

18. bicirloz

bicirloz TÜİSAG Üyesi

risk med için link beklıyorum ozelden olursa sevınırım

19. Brc34

Brc34 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar risked in kitabı nası
    alsam faydası olurmu
    güncelmi kitap

20. Brc34

Brc34 TÜİSAG Üyesi

siz kitabı aldınızmı?

Yüklüyor...