Soru C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Ve Maaşları Hakkında

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında yalçın06 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. yalçın06

yalçın06 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar; şuan çalışmakta olduğum firma işgüvenliği için benimle anlaşmak istiyor. çalıştığım yerde birden fazla şirket var. şirketin durumu şu şekilde;

A şirketi tamirbakım tehlikeli sınıf çalışan sayısı = 11 ankara
    B şirketi tamirbakım tehlikeli sınıf çalışan sayısı = 8 ankara
    C şirketi kurye taşımacılık tehlikeli sınıf çalışan sayısı = 1 ankara
    D şirketi tamirbakım 1 tehlikeli sınıf çalışan asyısı : 8 kırşehir
    D şirketi tamirbakım 2 tehlikeli sınıf çalışan asyısı : 3 kırşehir
    D şirketi tamirbakım 3 tehlikeli sınıf çalışan asyısı : 14 kırıkkale
    D şirketi tamirbakım 4 tehlikeli sınıf çalışan asyısı : 1 kırıkkale

Ben C sınıfı uzmanım ve hiç tecrübem yok. öncelikle değişiklik olmadı ise C sınıfı uzman tehlikeli sınafada bakabiliyor değil mi ?
    başka bir sorum anlaşırsam yukarıdaki tabloya göre aylık ne kadar maaş istemem uygun olur ?

2. onur candan

onur candan TÜİSAG Üyesi

11.10.2013 te yayınlanan son yönetmelikte c sınıfı uzman az tehlikeli işyerlerinde görev alabiliyor diyor. ama daha önce tehlikeli işyerlerindede çalışabiliyor diye bende biliyordum. çok net bir bilgisi olan , yada aynı konumda olup çalışan varsa yardımcı olabilir. bende merak ediyorum açıkçası.

3. onur candan

onur candan TÜİSAG Üyesi

şimdi okudum. 26/12/2013 te yayınlanan tebliğ ile c sınıflarının çok tehlikelide çalışması yürürlükten kaldırılmış. sınıf yükseltme sınavları yapılmasından dolayı.

ismetolcar bu yazıya teşekkür etti.
  4. ismetolcar

ismetolcar TÜİSAG Üyesi

benim bu tebliğden anladığım, az tehlikeli ve tehlikeli sınıfa bakabileceğimiz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ozan_ay

ozan_ay TÜİSAG Üyesi

tehlikeli grup fiyatı: 50TL+işçi başı 10 TL
    olacak işmi bu yaa fiyata bak. bu rakam bir OSGB nin verdiği fiyat

Last edited by a moderator: 26 Şubat 2014
  6. FERİDUN POLAT

FERİDUN POLAT TÜİSAG Üyesi

2 GÜN ÖNCE ALO 170 E SORDUM BEN DE KARARSIZDIM.CLERİN B'YE VEKALET EDEBİLECEĞİNİ SÖYLEDİLER. ANAYASA MAHKEMESİNİN İPTAL ETTİĞİ GEÇİCİ MADDENİN C NİN A'YA VEKALET ETMESİYMİŞ.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. yalçın06

yalçın06 TÜİSAG Üyesi

osgd de çalışan birine sordum o da C ler tehlikeliye de bakabilir dedi. fiyat konusunda 1.000 TL iste dedi.

8. SemihaY.

SemihaY. TÜİSAG Üyesi

1000tl azdeğil mi? C için tam gün çalışmalarda 2500 değilmiydi?

9. ismetolcar

ismetolcar TÜİSAG Üyesi

bana kalırsa min. 1500tl isteyebilirsin. Dahası yol masrafların olacak gibi.

10. gülhan_

gülhan_ TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar tam gün çalışmalar için 1500 falan çok az sonuçta zor bir iş yapılıyor

11. M.A.G.

M.A.G. TÜİSAG Üyesi

tüm gün çalışmalarda c sınıfının min. 2500 tl olması lazım arkadaşlar

12. Mustafa usta

Mustafa usta TÜİSAG Üyesi

tam gün çalışan c sınıfı uzman enaz 2500 olmalı

13. ismetolcar

ismetolcar TÜİSAG Üyesi

ben kısmi süreli olarak düşündüm ve bu normal maaşına artı olacak sanırım.

ddmgrgn bu yazıya teşekkür etti.
  14. elif tanberk

elif tanberk TÜİSAG Üyesi

Bu zamanda lise mezunları yaptıkları basit işler için 1.500 TL ve biraz tecrübeliler alıyorken 2000-2500, bu kadar üniversite okuyan, ayrıca uzmanlık sınavlarından geçen bilgi sahibi bizler için ve alacağımız sorumluluk için bu fiyatlar komik değilmi arkadaşlar. Maaşlarımızdan mutlu olmadığımız, belki çalıştığımız yerden mutlu olmadığımız ve belkide bir işimiz olmadığı için bizler bu işe başkoymuşken, böyle ucuz rakamların konuşulması çok vahim. Bizlerin kendi ellerimizle bu kadar stresli bir iş için kendimize verdiğimiz değer gerçekten çok üzücü.

Nurullah onat, SemihaY. ve FERİDUN POLAT bu yazıya teşekkür etti.
  15. gülhan_

gülhan_ TÜİSAG Üyesi

artı olacaksa bile iki iş yapacak anlamına gelir bence 2000 den az olmamalı

16. gülhan_

gülhan_ TÜİSAG Üyesi

günümüz şartlarında bu işi 1000 liraya yapanlar olduktan sonra 2500 liralar bile zor orasıda ayrı konu

ddmgrgn bu yazıya teşekkür etti.
  17. elif tanberk

elif tanberk TÜİSAG Üyesi

Bu zamanda lise mezunları yaptıkları basit işler için 1.500 TL ve biraz tecrübeliler alıyorken 2000-2500, bu kadar üniversite okuyan, ayrıca uzmanlık sınavlarından geçen bilgi sahibi bizler için ve alacağımız sorumluluk için bu fiyatlar komik değilmi arkadaşlar. Maaşlarımızdan mutlu olmadığımız, belki çalıştığımız yerden mutlu olmadığımız ve belkide bir işimiz olmadığı için bizler bu işe başkoymuşken, böyle ucuz rakamların konuşulması çok vahim. Bizlerin kendi ellerimizle bu kadar stresli bir iş için kendimize verdiğimiz değer gerçekten çok üzücü.

pikot ve FERİDUN POLAT bu yazıya teşekkür etti.
  18. Sedat Akkaş

Sedat Akkaş TÜİSAG Üyesi

Bu kadar çok sınav ve bu kadar çok uzmanın ardından OSGB lerin verdiği yada önerdiği şuan 1000 - ilerleyen zamanlarda 1500 şeklinde. Daha dün arkadaşım bir OSGB yle görüştü 1000 tl işinize geliyorsa. zamanla artırırız , değerlendirin deniliyor. Şuan yasanın uygulanış şekline göre uzman eksikliği değil uzman fazlalığı var. Yükseltme vs hepsi hikaye. Bir yerler bu sınavlardan para kazanıyor, umut bağlamış insanlarda hezimete uğruyor. Bence sınavları daha sık açmanın yerine bir süre ara verip önce yasaların düzenlenip uygulanabilirliği artırılıp ondan sonra tekrar sınav açılması ama bu kadar sık da olmaması gerek diye düşünüyorum.

FERİDUN POLAT bu yazıya teşekkür etti.
  19. Hasan TUFAN

Hasan TUFAN TÜİSAG Üyesi

Evet C Sınıfı geçici 3 yıl boyunca Tehlikeli sınıfa bakabiliyor diye biliyorum. 1 i gitti 2 yılı kaldı.
    Anladığım kadarıyla çalıştığın yerde ayrıca senden igu olarakta görev yapmanı istiyor. Bana göre 1,000 TL + yol almalısın. senin 11 saatini götürür.

A şirketi tamirbakım tehlikeli sınıf çalışan sayısı = 11 ankara ................................ 2 Saat /ay
    B şirketi tamirbakım tehlikeli sınıf çalışan sayısı = 8 ankara ................................. 2 Saat /ay
    C şirketi kurye taşımacılık tehlikeli sınıf çalışan sayısı = 1 ankara .......................... 1 saat/ay
    D şirketi tamirbakım 1 tehlikeli sınıf çalışan sayısı : 8 kırşehir ................................ 2 saat/ay + yol
    D şirketi tamirbakım 2 tehlikeli sınıf çalışan sayısı : 3 kırşehir ............................... 1 saat/ay + yol
    D şirketi tamirbakım 3 tehlikeli sınıf çalışan sayısı : 14 kırıkkale ............................ 2 Saat/ay + yol
    D şirketi tamirbakım 4 tehlikeli sınıf çalışan asyısı : 1 kırıkkale ............................... 1 saat/ay + yol

20. Neşe Yazıcı

Neşe Yazıcı TÜİSAG Üyesi

C sınıfının B sınıfına bakma süresi Temmuz 2015' te bitiyor arkadaşlar.Bilginize...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. isg maaslari 2016

,
  2. iş sağlığı ve güvenliği c sınıfı maaş

Yandex.Metrica