Soru : C Sınıfı İşg Uzmanı Maaş?

Recep DURAK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar mrb büyükşehir olan bir ilde osgb'den c sınıfı 1750 tl net ücret ile iş teklif ettiler.Mesai ile beraber 2500-3000 dedi.Ben henüz kabul etmedim.İş güvenliğine de piyasaya henüz atılmamışm.Aynı zamanda Jeoloji mühendisiyim.Daha önce çalıştığım şirketten de maddi konuda daha doğrusu her konuda memnundum.Fakat iş bitince böyle bir boşluk oldu.Ne diyorsunuz? Kabul etmeli miyim? Tecrübeli arkadaşlar yorum yazarlarsa memnun olurum.

Volkan SEZER

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ben tecrübeli değilim hatta daha aralıkta c sınıfı olacağım ancak 1750 TL gibi ücretlere bu işi yapmak, aldığımız riski karşılamaz. Çoğu firma çok para vermiyor fakat, bir arkadaşım elektrik firmasında igu olarak çalışıyor ve inşaat şantiyelerinde , tecrübesiz olarak başladı yol yemek ile yaklaşık 2800 lira para alıyor. Hem tek firma hem maaş daha fazla. Ben olsam kabul etmezdim maaş/risk oranı biraz daha makul seviyede olmalı diye düşünüyorum.

msmuhendis

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Merhaba Tekirdağ piyasasında C Sınıfı uzman maaşları tecrübeye göre 2000-3000 arasında değişkenlik gösteriyor. Tabiki bölgeden bölgeye değişiyor.
Anladığım kadarıyla sizin de iş güvenliği tecrübeniz bulunmuyor. Bence kabul etmelisiniz, piyasaya girince biraz deneyimden sonra maaşlar yükseliyor. Bilgilerinize :)

msmuhendis

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Ben tecrübeli değilim hatta daha aralıkta c sınıfı olacağım ancak 1750 TL gibi ücretlere bu işi yapmak, aldığımız riski karşılamaz. Çoğu firma çok para vermiyor fakat, bir arkadaşım elektrik firmasında igu olarak çalışıyor ve inşaat şantiyelerinde , tecrübesiz olarak başladı yol yemek ile yaklaşık 2800 lira para alıyor. Hem tek firma hem maaş daha fazla. Ben olsam kabul etmezdim maaş/risk oranı biraz daha makul seviyede olmalı diye düşünüyorum.
Volkan Bey belli ki piyasayı bilmiyorsunuz ayrıca c sınıfı uzmanlarının aldığı risk sandığınız kadar fazla değil.

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)

Volkan Bey size katılıyorum. Mühendis olduğunuzu biliyorum ve hiç bir mühendisin 1.750 TL gibi bir ücret için en az 4 yıl dirsek çürütemeyeceğini düşünüyorum.

Arkadaşlar mrb büyükşehir olan bir ilde osgb'den c sınıfı 1750 tl net ücret ile iş teklif ettiler.Mesai ile beraber 2500-3000 dedi.Ben henüz kabul etmedim.İş güvenliğine de piyasaya henüz atılmamışm.Aynı zamanda Jeoloji mühendisiyim.Daha önce çalıştığım şirketten de maddi konuda daha doğrusu her konuda memnundum.Fakat iş bitince böyle bir boşluk oldu.Ne diyorsunuz? Kabul etmeli miyim? Tecrübeli arkadaşlar yorum yazarlarsa memnun olurum.

Recep Bey daha öncede konuştuğumuz gibi bu ücreti kabul etmeyin. Hak ettiğiniz ücret bu değil.

Recep DURAK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
saoln arkadaşlar farklı fikirler var ama benim de kanaatim bu ücrete çalışmaya el vermiyor.Yalnız benimde çevreden duyduğum,edindiğim bilgilere göre C sınıfları için piyasa pek de iç açıcı değil(miş).Batı tarafı nasıl bilmiyorum.

Raskoln

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Volkan Bey belli ki piyasayı bilmiyorsunuz ayrıca c sınıfı uzmanlarının aldığı risk sandığınız kadar fazla değil.

Risk herzaman vardır. Sonuçta C Sınıfı uzmanı bir A veya B sınıfın yanında şaniteyede kullanır OSGB sandığınız gibi az tehlikeli yerlere sözleşme yapmazlar. C sınıfı uzman emin olun bir şantiyede en az A kadar sorumlu olur. Lütfen Yargıtay kararlarını ciddiye alalım. Atılan imzanın ücret karşılğı bu olmamalı

Görkem ÖZCELİK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Herkese merhaba, ben yeni mezun olarak bir kaç soru sormak istiyorum. Ben çevre mühendisliği mezunuyum ,çevre görevlisi belgesini daha yeni aldım, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı belgem var, C sınıfı iş güvenliği belgemide inşallah aralıkta alacağım ve şu anda da enerji kaynakları üzerine yüksek lisans yapmaktayım ve tez dönemindeyim .Yüksek bitince askere gideceğim. Asıl sorum şu; sizce sektör de yerim olabilir mi yani 2500 3500 gibi fiyatlarla iş bulabilirmiyim(hangi şehirlerde) yoksa bu belgeleri toplamam yanlış mı olmuş .Saygılar teşekkür ederim

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Mühendissiniz ya 1750 tl ye çalışacağınıza yakın diplomanızı.Tecrübesizde olsanız 2500 ün altına düşmeyin 1750 küfür gibi mühendis adam o paraya çalışır mı?Ben 3.5 yıl önce tecrübesizken 2400 e burun kıvırmıştım.Piyasa bombok olmuş gerçekten.Meslek bitmiş

Recep DURAK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Mühendissiniz ya 1750 tl ye çalışacağınıza yakın diplomanızı.Tecrübesizde olsanız 2500 ün altına düşmeyin 1750 küfür gibi mühendis adam o paraya çalışır mı?Ben 3.5 yıl önce tecrübesizken 2400 e burun kıvırmıştım.Piyasa bombok olmuş gerçekten.Meslek bitmiş
Mesleğiniz nedir? Maaş durumunuz nedir? Merak ettim..

Berken

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhaba.evet maalesef piyasalar kötü.ortalama 1800 tl ye çalışıyor c sınıfları.volkan bey forumda bu konuyu biraz agresif bir dille konuşuyor ama haklı.2500 lirayı zorlayın arkadaşlar.500 doları artık vasıfsız çalışanlar beğenmiyor.şuanda ilk işe başlayanlar esneklik gösterip 2200 tlye de başlayabilir.

Berken

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Herkese merhaba, ben yeni mezun olarak bir kaç soru sormak istiyorum. Ben çevre mühendisliği mezunuyum ,çevre görevlisi belgesini daha yeni aldım, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı belgem var, C sınıfı iş güvenliği belgemide inşallah aralıkta alacağım ve şu anda da enerji kaynakları üzerine yüksek lisans yapmaktayım ve tez dönemindeyim .Yüksek bitince askere gideceğim. Asıl sorum şu; sizce sektör de yerim olabilir mi yani 2500 3500 gibi fiyatlarla iş bulabilirmiyim(hangi şehirlerde) yoksa bu belgeleri toplamam yanlış mı olmuş .Saygılar teşekkür ederim
iyi yapmışsın.o fiyatlarda iş bulursun.para diyorsanistikamet istanbul.başarılar.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Kimyagerim 3000 tl+yol+yemek c.tesi pazar tatil. Ama mesleğim İSG 3.5 yıl tecrübeliyim C sınıfıyım.İlk senemde Rdlerle filan daha iyi alıyordum.Şuan C sınıfı bitmiş gördüğüm kadarıyla.Patronlar hep ucuz uzman çalıştırmanın hesabını yapıyorlar 1700 lira maaş gerçekten çok gülünç ve mühendisi aşağılıyıcı olmuş.

Recep DURAK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Kimyagerim 3000 tl+yol+yemek c.tesi pazar tatil. Ama mesleğim İSG 3.5 yıl tecrübeliyim C sınıfıyım.İlk senemde Rdlerle filan daha iyi alıyordum.Şuan C sınıfı bitmiş gördüğüm kadarıyla.Patronlar hep ucuz uzman çalıştırmanın hesabını yapıyorlar 1700 lira maaş gerçekten çok gülünç ve mühendisi aşağılıyıcı olmuş.
İyi,güzel diyorsun da bende kendi mesleğimde belirttiğiniz şekilde dolgun ücret alıyordum.Fakat bu iş güvenliği başlı başına bir meslek olmuş.Piyasa böyle demek ki.Sizce yalnızca C sınıfı bir uzman(mühendis olmak kaydıyla) sadece uzmanık yaparak,yani uzman mühendislik değil aylık 3000 tl alır mı? ya da var mı böyle biri?

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İyi,güzel diyorsun da bende kendi mesleğimde belirttiğiniz şekilde dolgun ücret alıyordum.Fakat bu iş güvenliği başlı başına bir meslek olmuş.Piyasa böyle demek ki.Sizce yalnızca C sınıfı bir uzman(mühendis olmak kaydıyla) sadece uzmanık yaparak,yani uzman mühendislik değil aylık 3000 tl alır mı? ya da var mı böyle biri?
Valla maaş konusunda tecrübe farkettiriyor.Mühendis olmak bişeyi değiştirmiyor.Teknikerler hariç bütün 4 yıllık mezunlar aynı.Teknikerler çok ucuza çalışıyor hatta çoğu iş bile bulmakta zorlanıyor.İş görüşmesinde OSGB ler uyduruk maaşlar teklif ediyor çünkü aralarında acımasız saçmasapan bir rekabet var.İş kapabilmek için zararına bile iş alıyorlar.Kendi mesleğinizi yapmanızı tavsiye ederim.İsg şuan için Türkiyede hala oturamadı ne yasası ne kanunu sağlam temeller üzerine atıldı.Gelecekte ne olacağıda belirsiz.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Şuan para 3.havalimanı inşaatında ve şantiyelerde.Deli gibi uzman arıyorlar ve maaşları dolgun ama çalışma şartları berbat.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.