C Sınıfı Isg Uzmanlığı Sınavı Için Eğitim Aldım Ancak Sınava Girmezsem Bir Hakkımı Kaybeder Miyim ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında meltem üzel tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. meltem üzel

meltem üzel TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

ben c sınıfı isg uzmanlığı sınavına girmek için eğitim aldım ve eğitim aldıktan sonra 2 sınav hakkım var .

ancak ben kendımı yeterli bulamadığım için hakkımı kaybetmemek için sınava girmek istemiyorum.

Ancak emin değilim sınava girmezsem bir sınav hakkımı kaybeder miyim ? yoksa iki sınav hakkı yıl içinde

olacak herhangi 2 sınav için mi geçerli?

2. meltem üzel

meltem üzel TÜİSAG Üyesi

Eklemekte fayda goruyorum ben daha önce hiç sınava girmedim eğitimi mi ekim ayında tamamladım

3. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Merhaba,
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK madde 28 sorunuza cevap olacaktır.

uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
  4. meltem üzel

meltem üzel TÜİSAG Üyesi

28. maddede konuyla ilgili bir sonuc alamadım . ayrıca belirttiğim gibi ben daha önce hiç sınava girmedim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Madde 28 de daha önce 2 olan sınav hakkı sınırlandırması mülga oldu. dolayısıyla sadece 3 yıl sınırı kaldı. Ekim 2012' de eğitim almışsanız Ekim 2015' e kadar açılacak tüm sınavlara girebilirsiniz.

meltem üzel bu yazıya teşekkür etti.
  6. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

ÖNERİ-CEVAP:
    Meltem hanım,
    "Eğitimi mi aldım "derken,ÇSGB den İSG Uzmanı(öncelikle C) Eğitimine yetkili firmada eğitiminizi ,staj dahil tamamlayıp, buradan aldığınız kursa katılım sertifikası ile ÇSGB/İSGGM ye başvurarak, İş Güvenliği Uzmanlık belgenizi aldığınızı ve sınava girme hakkınız olduğunuzu mu anlayalım?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica