Soru C Sınıfı Uzman 3 Yıl Süreyle Geçici Madde Ile Tehlikeli Işyerlerine Bakabilir Mi?

Konu, 'Diğer Konular' kısmında arzu_91 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

  1. arzu_91

    arzu_91 TÜİSAG Üyesi



    bakabilirse isg katipten nasıl onaylanacak sözleşmemiz c sınıfı uzmanım tehlikeli işyerinde görev almak istiyorum



     
  2. ruayha

    ruayha TÜİSAG Üyesi



    İşgüvenliği uzmanıgörevlendirme yükümlülüğü

    GEÇİCİMADDE 4–(1) Bu Kanunun 8 inci maddesinde belirtilençok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A) sınıfıbelgeye sahip işgüvenliği uzmanıgörevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren dört yıl süreyle (B) sınıfıbelgeye sahip işgüvenliği uzmanıgörevlendirilmesi; tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise (B) sınıfıbelgeye sahip işgüvenliği uzmanıgörevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibarenüçyıl süreyle (C) sınıfıbelgeye sahip işgüvenliği uzmanıgörevlendirilmesi kaydıyla yerine getirilmişsayılır.


    şu an OSGB'lerin tehlikeli yerlerde görevlendirdikleri uzmanların çoğu C sınıfı
    bu yüzden rahatlıkla tehlikeli yerde çalışabilirsiniz
    sözleşme için; şirket yetkilisi e devlet şifresiyle isg-katip programına girecek
    soldaki menüden hizmet alan firma kısmından sözleşmelri seçecek, yeni kayıtı tıklayıp açılan pencereden sizi TC numaranızı girip boşlukları dolduracak, kayıt yapacak
    sonra da siz kendi şifrenizle girip onaylayacaksınız



     
  3. M.R.ŞULE

    M.R.ŞULE TÜİSAG Üyesi

    3 yıl süre ile bakabilir , isg katip kabul ediyor şu anda ben c sınıfı ile tehlikeli iş yerinde uzmanım.

     
  4. M.R.ŞULE

    M.R.ŞULE TÜİSAG Üyesi

    6331 sayılı kanunun geçici 4 maddesi bunu anlatıyor.
    İşSağlığıK GEÇİCİ MADDE 4
    6331 S.lı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu GEÇİCİ MADDE 4
    İş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü
    (1) Bu Kanunun 8 inci maddesinde belirtilen çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren dört yıl süreyle (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi; tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç yıl süreyle (C) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi kaydıyla yerine getirilmiş sayılır.



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
  5. cuma köse

    cuma köse TÜİSAG Üyesi

    eyvallah bunu dedğin iyi oldu.

     
  6. Ali Arkan Güneri

    Ali Arkan Güneri TÜİSAG Üyesi

    Burda bir farklılık var gibi geldi, 2015 Haziran ayından itibaren C sınıfı tehlikeli işlere bakamıyacak denmektedir. Bunu açıklayabilirmisiniz ?
    Saygılar



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
  7. Ali Üstün

    Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

    Bildiğim kadarı ile 6331 deki geçici 4 üncü madde 1 temmuz itibarıyla yürürlükten kalktı.
    Uzatma olmuş olabilir mi gözümden kaçan?
    Eğer yürürlükten kalktıysa, C sınıfı olup tehlikeli sınıfa bakan arkadaşlar ne durumda?

     
  8. Günkut

    Günkut TÜİSAG Üyesi

    23.04.2015 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 6645 sayılı “İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı 01.01.2017'ye kadar Tehlikeli sınıfa bakabilir.

     
    FUNDA3426, ezgi çevik ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  9. sivriadem

    sivriadem TÜİSAG Üyesi

    o halde b sınıflarıda 01.01.2018 e kadar çok tehlikeliye bakabilecek diye anlıyorum, doğru mudur?

     
  10. mkekin1970

    mkekin1970 TÜİSAG Üyesi

    Doğru

     
  11. Mustafa Kuzey Çelik

    Mustafa Kuzey Çelik TÜİSAG Üyesi

    2017 de tehlikeli iş yerinde A sınıf İGU varsa onun altında çalışabilecek midir C sınıf uzmanlar?

     
  12. C!N

    C!N TÜİSAG Üyesi

    Şu anda çalışabiliyor...

     
  13. KAYABEY

    KAYABEY TÜİSAG Üyesi

    İş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü
    GEÇİCİ MADDE 4 – (1) (Değişik: 4/4/2015-6645/6 md.) Bu Kanunun 8 inci maddesinde belirtilen çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, 1/1/2018 tarihine kadar (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi; tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, 1/1/2017 tarihine kadar (C) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi kaydıyla yerine getirilmiş sayılır.

     
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

  1. c sınıfı uzman tehlikeliye

Yandex.Metrica