C Sınıfı Uzmanın Çok Tehlikeli Bir Işyerindeki Yasal Sorumlulukları

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında shadx tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. shadx

shadx TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar öncelikle merhaba, bu soru önceden soruldu mu bilmiyorum araştırdım bulamadım onun için konu açtım.
    C sınıfı bir uzmanın çok tehlikeli bir işyerinde çalışması sırasında bir kaza meydana gelirse c sınıfı uzman bundan sorumlu tutulup cezai yada rücu davalarıyla karşılaşabilir mi? Yani c sınıfı uzmanın bu çok tehlikeli iş yerindeki görevi eğitim vermek güvenli çalışmayanları uyarmak dışında ne olabilir. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler kolay gelsin

2. ozkantora

ozkantora TÜİSAG Üyesi

bu soruya bende cevap arıyorum. c sınıfıyız şantiyede görev yapıyorum b sınıfı görevi verdi bana

3. Çağrı Temiz

Çağrı Temiz TÜİSAG Üyesi

Erhan Bey öncelikle merhaba , sorumluluğunuz şirkete hizmet sunan A sınıfı iş güvenliği uzmanı gibi olmaz , cezai yaptırım ve olası iş kazası sonrası polise ifade verme gibi bir durumla karşı karşıya kalırsanız imza atmamanız taraftarıyım.

İş güvenliği açısından hazırlamakla yükümlü olduğumuz dökümanlar bizleri hukuk karşısında kurtarıcak adımlar olduğu düşünülürse,Belgeleriniz eksiksiz ve düzenli bir şekilde hazırlayıp muhafaza etmenizde yarar var .

İyi çalışmalar

4. Umut TEZCAN

Umut TEZCAN TÜİSAG Üyesi

Bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum. Aynı yükümlülüğün altındayız. Dava sonucu suçlu bulunan C'ler var :(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ozkantora

ozkantora TÜİSAG Üyesi

imza yetkimiz yokki neden sorumlu olalım.. olsa olsa küçük yaptırımlar olur en fazla

cgrttt bu yazıya teşekkür etti.
  6. cavit7119

cavit7119 TÜİSAG Üyesi

evet bu konuda bende bır bılgı bulamadım bılen yokmu acaba

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Omer Turkmen

Omer Turkmen TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar kısa zaman önce kartalda iskele kazası sonucu C sınıfı uzman tutuklandı ne yazık ki. Çok tehlikeli inşaat şantiyesinde.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica