Risk Değerlendirmesi Cafe, Kahvehane, Vb. Yerler İçin Risk Analizi

erden

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar cafe,kahvehane benzeri işyerleri için risk analizi yapmış olan varmı.

zemahser2086

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
fikir oluşturma acısından bi örneğiolan varsa paylaşsın lütfen..

glsn sçkn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar ben de cafeler için risk analizi hazırlıyorum. Çay standının önündeki çalışana (çaycı) çay dökülmesine karşı nasıl KKD önerebilirim.

Cevahirim

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
umarım işinize yarar arkadaşlar. Eksiklikleri söylerseniz sevinirim...

Merhaba ellerinize sağlık yanlız elektriksel tehlikelerde risk kaçak akım rölesinin olmaması değil, akıma kapılma olabilir

DUAYEN18

Banned
Meslek
Uzman (B)
Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik
DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
Mutfaklar, Çay Ocakları, Sobalar ve Bacalar
Mutfaklar ve çay ocakları
Madde 57- Alışveriş merkezleri ve yüksek binalar içinde bulunan mutfaklar ile bir anda 100'den fazla kişiye hizmet veren mutfakların davlumbazlarına otomatik söndürme sistemi yapılmalı ve ocaklarda kullanılan gazın özelliklerine göre gaz algılama tesisatı kurulmalıdır.

Ayrıca geçen ay ayyımlanan hijyen yönetmeliğine göre servis yapan kişiler dahil mesleki eğitim alması gerekiyor.

Bunlarıda RD içinde gösterebilirsin..

Kübra SAYIM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
teşekkür ederim ekleyeyim onlarıda

mrtaytr89

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Eğitimler, Genel Müdürlüğe bağlı öğretim kurumları tarafından verilir. İş yeri sahipleri ve işletenleri, komisyonca belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde bu eğitimleri çalışanlarına kendi imkânlarıyla da verebilir. Hijyen eğitimi yönetmeliğinde böyle bir madde var. Çalışanların ille de başka kurumlardan hijyen eğitimi alma zorunluluğu yoktur. İşveren bunu kendi imkanlarıyla da sağlayabilir.

hknbsrn

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
umarım işinize yarar arkadaşlar. Eksiklikleri söylerseniz sevinirim...

valla kubra hanım eger bunu sız yaptıysanız helal olsun.bır burgercıde bıle durum bu ıse.ben yem fabrıkası aldım heralde 1 ay yazsam bıtıremem.cok detay var.

Kübra SAYIM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ne yapalım baktıkça riskler çoğalıyor:) dikkatli yazmak gerek imza atıyoruz altına şakaya gelmez bu işler ...

DUAYEN18

Banned
Meslek
Uzman (B)
Eğitimler, Genel Müdürlüğe bağlı öğretim kurumları tarafından verilir. İş yeri sahipleri ve işletenleri, komisyonca belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde bu eğitimleri çalışanlarına kendi imkânlarıyla da verebilir. Hijyen eğitimi yönetmeliğinde böyle bir madde var. Çalışanların ille de başka kurumlardan hijyen eğitimi alma zorunluluğu yoktur. İşveren bunu kendi imkanlarıyla da sağlayabilir.

Komisyonca belirlenen usuller oldukça ağır. MEB bakanlığından onay almak, eğitim salonunun uygunluğu, eğiticilerin onaylanması vs oldukça ağır şartları var onun. Altından kalkmak zor olacaktır onu her işletme kaldıramaz

mrtaytr89

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
işte benimde merak ettiğim konu bu Hakan Bey, bu komisyonca belirlenen usuller. Dediğiniz gibi eğitim kurumu en mantıklı olanı galiba

DUAYEN18

Banned
Meslek
Uzman (B)
işte benimde merak ettiğim konu bu Hakan Bey, bu komisyonca belirlenen usuller. Dediğiniz gibi eğitim kurumu en mantıklı olanı galiba

Hayat Boyu Öğrenim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülecek bu eğitimler ekli dosyada açılması planlanan programları görebilirsin. Bulunduğun ilde HBOGM la iletişime geç istersen.

Ekli dosyalar

• 06031419_06.08.20132021639saylprogramonay.pdf
    557.3 KB · Görüntüleme: 2,403

Kübra SAYIM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
biraz yarım olmuş sanki

mrtaytr89

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
kubra hanım sızın yaptıgınız rısk analızı gayet guzel detaylar işlenmıs tam incelersenız yazdıgınız hersey bu rısk analızınde işlenmıstır

mrtaytr89

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ayrıca küçük bir mutfa ve açık alanı olan bir çay bahçesi düşünün. Detayı gerektircek birşey yoktu. Ama olumlu ya da olumsuz fikirlerinizi herzaman beklerim. Yarım olmuş pek hoş bir tabir değildi...

Kübra SAYIM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
tabi yeri görmek lazım haklısınız

mrtaytr89

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Paylaşımlar herzamna önemli ve yararlıdır. Yarım olmuş sözüne de dikkat edicem, eksikleri tabiki görmek lazımç İyi çalışmalar

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.