Çalışana Verilen Temel Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi

Konu, 'Acemi İş Güvenlikçiler' kısmında tbdkk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. tbdkk

tbdkk TÜİSAG Üyesi

çalışana verilen 17 başlıktan oluşan temel isg eğitimi en az kaç saat olmalıdır. Saat olarak 60 dakika mı yoksa ders saati olan 40 dakikamı gecerlidir.

2. Oğuzhan Hüsemoğlu

Oğuzhan Hüsemoğlu TÜİSAG Üyesi

Az Tehlikeli işyerlerinde 8, Tehlikeli işyerlerinde 10, Çok Tehlikeli işyerlerinde 16 saat (minimum) olmalıdır.

3. Altar VATANSEVER

Altar VATANSEVER TÜİSAG Üyesi

Düzeltme yapmak isterim. Tehlikeli işyerlerinde 10 değil de en az 12 saat olacaktır.

Bilgilerinize...

Oğuzhan Hüsemoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  4. Oğuzhan Hüsemoğlu

Oğuzhan Hüsemoğlu TÜİSAG Üyesi

Yanlış bilgilendirmemek adına düzeltmek isterim..

MADDE 11–(1)Çalışanlara verilecek eğitimler, çalışanların işe girişlerinde ve işin devamı süresince belirlenen periyotlar içinde;

a) Az tehlikeli işyerleri için en az sekiz saat,

b) Tehlikeli işyerleri için en az on iki saat,

c)Çok tehlikeli işyerleri için en az on altısaat

olarak her çalışan için düzenlenir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. HANDE ÇAVUŞOĞLU

HANDE ÇAVUŞOĞLU TÜİSAG Üyesi

6. HANDE ÇAVUŞOĞLU

arkadaşlar tehlikeli sınıftaki iş yeriyle sözleşme yaptım. aylık 2 saate denk geliyor. vermem gereken yıllık olarak en az 12 saat yasaya göre. peki bunu 12 aya mı dağıtmam gerekiyor süre olarak düşününce

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ömer GÜLTEKİN

Ömer GÜLTEKİN TÜİSAG Üyesi

eğitimler 4 saatlik periyotlar halinde verilir. temek hak ve sorumluluklar konusu 4 saat olarak planlar ve en başta onu verebilirsiniz. sonrasında 4 saat teknik konular yüksekte çalışma, güvenli makina kullanımı, KKD kullanımı, sağlık güvenlik işaretleri vb gibi. etti 8 saat. sağlık konuları konusunda verilecek eğitimleri İş Yeri Hekiminin vermesi gerekmektedir. ve tehlikeli sınıfta ki bir iş yeri için toplamda 12 saat eğitimi 3 ayrı zamanda 4 saatlik şeklinde verebilirsiniz.

HANDE ÇAVUŞOĞLU bu yazıya teşekkür etti.
  8. Ömer GÜLTEKİN

Eğitim süreleri ve konuları

MADDE 11 –
    (2) Birinci fıkrada belirtilen eğitim sürelerinin Ek-1’de yer alan konulara göre dağıtımında işyerinde yürütülen faaliyetler esas alınır.

(3) Eğitim sürelerinin bütün olarak değerlendirilmesi esas olmakla birlikte dört saat ve katlarışeklinde işyerindeki vardiya ve benzeri iş programları da dikkate alınarak farklı zaman dilimlerinde de değerlendirilebilir.

9. HANDE ÇAVUŞOĞLU

sözleşme yaptığım firma bir hazır beton tesisi. Başka bir firmaya kiraya verilmiş. kiralayan şirkete ait bir personel var. geri kalanlar kiracı firmanın yani sözleşme yapılan. bu durumda asıl işveren alt işveren yönetmeliğini mi uygulamak gerekli. vereceğim eğitimi o personele de verecekmiyim.

10. Aslı Can

Aslı Can TÜİSAG Üyesi

hazır betonla ılgılı eğitim var mı elınızde yoksa genel mı verıyorsunz hande hanım

11. HANDE ÇAVUŞOĞLU

maalesef yok:( ilk etapta genel vericem

12. Ömer GÜLTEKİN

siz eğer asıl işveren uzmanı iseniz diğerler çalışanlarıda eğitme katabilrisiniz. zorunluluğunuz yok. alt işverende çalışanlarının eğitimlerini vermek zorunda. ama alt işveren uzmanı iseniz asıl işveren çalışanına eğitim zorunluluğunuz yok. Hatta asıl işveren sizin çalışnalarınıza sizden sonra sorumlu durumda.

13. Star

Star TÜİSAG Üyesi

Merhabalar,

Personel iş başı yapmadan önce bir iş güvenliği oryantasyon eğitiminden geçer imzası alınır ve kayıt saklanır. Peki eğitim sonrası sınav yapmak zorunlu mudur? Zorunlu ise 100 üzerinden 70 mi alınması gereklidir? Bu hangi yönetmelikte vs. geçmektedir?

14. Beyza Ş.

Beyza Ş. TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    Az tehlikeli sınıfta, ofis çalışanları için mesela ne gibi bir işe giriş eğitimi verilmeli ve süresi ne kadar olmalı?

15. Ömer GÜLTEKİN

Eğitimler tehlike sınıflarına göre 8 12 ve 16 saat üzerinden 4 saat ve katları şeklinde verilmelidir. Eğitim konuları da yönetmelikte belirtilmiştir. Şunu belirtmek isterim. burası paylaşım acısından güzel bir imkan olabilir fakat bilgilerin tam olarak güvenirliği konusunda kimse garanti veremez. O yüzden yapacağınız işler konusunda direk yönetmelik aratıp oradan bakmanız her zaman en doğrusudur.

16. kenan atalar

kenan atalar TÜİSAG Üyesi

ölçme değerlendirme yapmalısınız puanlama size kalmış

17. kalitek

kalitek TÜİSAG Üyesi

Bakanlık müfettişleri 70 sınırını arıyor.Ayrıca;ölçme değerlendirme açısından başarılı sayılabilmesi açısından 70 puan sınırı vardır.

18. Hanzadem

Hanzadem TÜİSAG Üyesi

bu eğitimleri ne zaman vermek gerekir..
    diyelin anlaştıgımız bir firma var..eğitimlere ne zaman başlamak gerekli..??

19. gönül k

gönül k TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar benim çalıştığım taşeron firmanın iş güvenliği eğitimini vermiş ancak ben yeni işe başladım ayriyetten benim ders vermem gerekirmi yoksa verilen eğitimin formunu bulundurmam yeterli olacakmıdır.

20. vacit diliballı

vacit diliballı TÜİSAG Üyesi

Verdiginiz egitimler sonrasi katilim belgesi duzenlenmeli ve ozluk dosyalarina eklenmelidir.

gönül k bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. YÜKSEKTE ÇALIŞMA EĞİTİMLERİ EN AZ KAÇ SAAT OLMALIDIR

Yandex.Metrica