Can Simitlerinin Yerleşimi?

Zehra Doğan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhabalar

Ben atıksu arıtma tesisinde çalışıyorum, iş güvenliği ve sağlığı da her işletmede uygulanması gerektiği hassasiyetini işletmemde göstermeye çalışıyorum. Uyarı levhalarını ve yangın tüplerini yerleştirdim, sıra geldi can simitlerine. Ama nasıl yerleştirilmeli, nelere dikkat edilmeli, pek bir fikrim yok, yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin, iyi çalışmalar...

bünyamin yavuz

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba zehra hnm iskelelerin sağlamlaştırma çalışmalarını yaparken can simitleerini 30 40 metre arayla görünür yerlere korkuluklara bağlamıştık. sizin çalışma alanınız tam olarak nasıl bilmiyorum yaznız. çalışma alanının riskine göre bu mesafeyi artırabilir yada azaltabilirsiniz. iyi çalışmalar.

ckur

Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba Zehra Hanım;
Can simitleri kolayca denize atılabilecek şekilde iskelenin iki yanında bulunur.30m.’den kısa olmamak üzere, LSA Code(1996) gerekliliklerine uygun yüzer bir el incesi ile donatılacaktır. Bir can simidinin etrafında dört bölmeli can halatı bulunur.

Can simitleri yüzebilir katı maddelerden yapılmışlardır. Turuncu renklidirler ve gece görünebilmeleri için üzerlerine ışık yansıtıcı bantlar yapıştırılır. İki can simidine “denize adam düştü şamandırası” adı verilen ışıklı-dumanlı bir şamandıra, can simidi yarısına da ışıklı şamandıra bağlıdır.

Can simitlerinin özellikleri SOLAS Kısım B Kural 7 ile belirlenmiştir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.