Çivi Tabancası Kazası (+18)

Konu, 'Yaralanmalı, Ölümlü İş Kazaları Fotoğrafları +18' kısmında nestai tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

ng 01.jpg

ng 02.jpg

ng 03.jpg

ng 04.jpg

ng 07.jpg

ng 08.jpg

ng 09.jpg

canerytü03, Tokat, 63m ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Ömer BUDAK

Ömer BUDAK TÜİSAG Üyesi

GÖRMEDE KAYIP VARMIDIR?

3. Burak HEKİM

Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

nerede oldu bu kaza çok geçmiş olsun.

alibey bu yazıya teşekkür etti.
  4. enginfirat

enginfirat TÜİSAG Üyesi

Barutlu çivi tabancalarının bir çoğunda gelişmiş emniyet tedbirleri var. Namlunun 4 yanından zemine sert bir baskıyla tabancayı bastırmadan tetik oturmuyor. Bazı personel bu baskıyı verebilmek için omzuyla makinenin üzerine yatıyor ve kafasını hemen tabancanın yanında tutuyor. Bu haraket kulağın hemen yanında patlayan barutla geçici işitme kayıpları yarattığı gibi kullanım alanı dışındaki zeminlerde de sekerek böyle kazalara meyil verebiliyor. Kaza raporunu görmeden yorumlamak yanlış olur ama bu tip aletler kullanıcı hatası dışında pek hata payı olmayan aletler. Bence bu aletleri kullanan personele ayrı bir eğitim verilip sertifikalandırılmalı ve patlayıcı deposu gibi özel bir alanda depolanmalı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

meralevent, Nurbanu Kocabaş, Tokat ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. muratdurmus

muratdurmus TÜİSAG Üyesi

Enginfırat beye kesinlikle katılıyorum. Bu cihazlar gerçekten kaza ihtimalinin minimum derecede tutan ve kullanıcı hatalarını düşünerek imal edilen cihazlar. işitme kayıplarına neden olduğu zamanlar oluyor. Bunun için mutlaka kulaklık ile çalışma yapılmalı. Bu resimdeki olayda kasıt bile olabilir diye düşünüyorum.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica