Çsgb Bakanı Sn. Faruk Çelik'e Mail.

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Onur BOSTANCI tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hakiki Bilgi

Hakiki Bilgi TÜİSAG Üyesi

Bencede haklısınız ben söylediğimin nekadar yanlış olduğunu anlayıp enzem bir üzüntü içine düşmüş durumdayım:)

2. namso5001

namso5001 TÜİSAG Üyesi

haa bu arada ben hariçten gazel okuyan birisi değilim. 6 yıldır işletmelerin üretim ayağında mühendis olarak çalışan, sınav döneminde akşamın bir yarısı arızadan eve dönüp yatıncaya kadar sınava hazırlanıp sınavda 87 puan ile başarılı olarak bu sınavı geçmiş uzmanlık hakkını elde etmiş birisiyim. şu an çalıştığım fabrikanın uzmanlığını yapmaktayım. o yüzden sınav başarı notu 70 in altına düşürülmemeli dediğimde kimse bana kalkıpta bencil diyemez. sınava hazırlanan 70 barajını geçer arkadaş 2 +2 = 4 bu kadar basit .

Mahir ÖZARSLAN bu yazıya teşekkür etti.
  3. namso5001

namso5001 TÜİSAG Üyesi

:)

4. Mahir ÖZARSLAN

Mahir ÖZARSLAN TÜİSAG Üyesi

saçma bir sınav sistemi var,ciddiyetle hazırlanmamış sorular var(hatta nerdeyse "eşşek kaç viteslidir?" diye soracaklar)ama sınav notunun düşürülmesi yanlış olur.ne kadar düşük baraj o kadar düşük kalite.mali müşavirliği sınavı gibi bir sistem olmalı aslında yani hem baraj hem kontenjan olmalıki sanırım bu şimdilik uygulanamaz.ama ilerde olmalı diye düşünüyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. namso5001

namso5001 TÜİSAG Üyesi

izmir swiss otelde yapılan seminerde verilen rakam şuan ki c sınıfı sertifikalı uzman sayısı 14.305 kişi. sınava girecek kişi sayısı da 34.000 diye açıklandı. bilginize

6. trim78

trim78 TÜİSAG Üyesi

Daha az kişiye bu belge verildiği zaman siz tam zamanlı çalışıyorsunuz size ne faydası olacak bunu anlayamadım_?

Sınava bende çalışarak girdim.. Ama sınav sizin 87 aldığınız sınava pekte benzemiyordu.. Daha önceki sorular da dahil mevzuatı çalışarak girdik.. Burada benim itiraz edeceğim iki konu olabilir; 1- bu sınav neyi test ediyor 2-biz bu eğitimi alırken bize ne uygulamaya yönelik ne de gerçekten tek tip bir müfredata göre eğitim verilmiyor dolayısıyla sınavda alakasız şeyler çıkınca ortada kalıyorsun.. Hepimiz kendi çabamız ve çalışmamız ölçüsünde sınavda başarılı olabiliyoruz. Eğitim kurumunun verdiğiyle bu sınava çalışsak 10 soruda kalırdık...E o zaman bu eğitim kurumları neden var. Bakanlık kendi eğitimini kendi versin sayıda bu kadar fazla olmasın. İhtiyaç var diye bu işi bu hale getirip, kişi başı 2500 tl aldıktan sonra insanlar elbette madem bu ihtiyaç bu kadar değildi ne diye bu mantar gibi kurslar türedi diye sorma hakkını kendinde buluyor. Bakanlık neye göre bu kurumlara yetki veriyor.. Sadece kurslara 2 müfettiş gönderip gelen gelmeyeni tespitle bu iş bitiyor mu?.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica