Çsgb Tarafından Yayınlanan İstatistikler Sonucu

İSG Kanunu çıktıktan sonra yapılan çalışmaların yeterli olduğunu düşünüyor musunuz?

• EVET

Kullanılan: 1 4.5%
  • HAYIR

Kullanılan: 21 95.5%

• Kullanılan toplam oy
    22

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Son 5 yılın BÖLGESEL ANALİZİ ...

Ekli dosyalar

• 01 - BÖLGESEL ANALİZLER.xlsx
    150.8 KB · Görüntüleme: 116

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sektörel analizi...

Ekli dosyalar

• 02 - SEKTÖREL ANALİZLER.xlsx
    501.9 KB · Görüntüleme: 109
Moderatör tarafında düzenlendi:

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Yaşa göre analizi...

Ekli dosyalar

• 03 - YAŞA GÖRE ANALİZLER.xlsx
    111.9 KB · Görüntüleme: 81
Moderatör tarafında düzenlendi:

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Nereye gidiyoruz ?

Sonuçlar felaket !!!

Mevlüt2626

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar paylaşımlar için teşekkürler bu verileri nerden çektiğinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

may_

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
sonuçlar iç açıcı değil ama şuda gözardı edilmemeli, rakamlar son yıllarda artmış gibi gözüksede, daha önceki yıllarda bildirim ciddiyeti ve uzman kontrolü olmadığı için bir çok olay iş kazası olarak bildirilmiyordu, benim tabloda dikkatimi çeken meslek hastalıkları hakkında iyh lerin hiç bir faaliyetinin bulunmaması

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar paylaşımlar için teşekkürler bu verileri nerden çektiğinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Sayın TÜİSAG üyeleri,
2015 Yılı İş Kazası ve Meslek Hastalıkları İstatistikleri Yayınlandı. Aşağıdaki linkten bu istatistiğe ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

http://tuisag.com/2015-yili-is-kazasi-meslek-hastaliklari-istatistikleri/

Saygılarımızla,
TÜİSAG Yönetimi

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
sonuçlar iç açıcı değil ama şuda gözardı edilmemeli, rakamlar son yıllarda artmış gibi gözüksede, daha önceki yıllarda bildirim ciddiyeti ve uzman kontrolü olmadığı için bir çok olay iş kazası olarak bildirilmiyordu, benim tabloda dikkatimi çeken meslek hastalıkları hakkında iyh lerin hiç bir faaliyetinin bulunmaması

Bildirimlerin son yıllarda daha etkin yapıldığını düşünürsek, uzmanların çalışmalarının sonucu ne oldu ?

Diğer konuya gelince sanırım hekim arkadaşlar henüz çalışmaya başlamamışlar ( OSGB Kurmakla yetiniyorlar...:) )

may_

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bildirimlerin son yıllarda daha etkin yapıldığını düşünürsek, uzmanların çalışmalarının sonucu ne oldu ?

Diğer konuya gelince sanırım hekim arkadaşlar henüz çalışmaya başlamamışlar ( OSGB Kurmakla yetiniyorlar...:) )
dostum, önceki yıllardaki kazalar mesela 5000 ama 1000 i iş kazaıs olarak bildirilmiş hatta daha vahimi sadece ölümlü ve uzuv kayıplı kazalar bildirilmiştir. şimdi ise adamın en küçük kesisi bile hastaneye gittiği an iş oalarak kayda giriyor. bunu vurgulamak istemiştim, şu an ki durumda 5000 aslında 2500 e düşmüş durumda , tabi bakınca 1000 olan kaza rakamı 2500 e çıkmış gibi gözüküyor, istatistikte ciddi veri kayıpları var

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
dostum, önceki yıllardaki kazalar mesela 5000 ama 1000 i iş kazaıs olarak bildirilmiş hatta daha vahimi sadece ölümlü ve uzuv kayıplı kazalar bildirilmiştir. şimdi ise adamın en küçük kesisi bile hastaneye gittiği an iş oalarak kayda giriyor. bunu vurgulamak istemiştim, şu an ki durumda 5000 aslında 2500 e düşmüş durumda , tabi bakınca 1000 olan kaza rakamı 2500 e çıkmış gibi gözüküyor, istatistikte ciddi veri kayıpları var

2014 ve 2015 yılı verileri aynı özellikte toplanan verilerse ...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.