Soru : Döf Açma Zorunluluğu

güncel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar
Yaşanan kazalar, ramakkala olaylar vs. için döf açıyoruz fakat bazen öyle kazalar yaşanıyor ki yapılacak uygulanacak bir faaliyet bulamıyorum sizlerde yaşamışsınızdır. örneğin çalışan yürürken bayılıp düşüyor ve kafasını yere çarpıyor, başka bir çalışanın ayağının üzerine yüklü transpaleti bırakıyorlar ve ayağı inciniyor, vb. olaylar sık sık yaşanıyor bunlarla alakalı ne yapılabilir. yaşayan arkadaşlar ne gibi uygulamalar yapmış paylaşabilirlerse herkes faydalanmış olur.

Herkese iyi çalışmalar.

Ahmet Burak DUMLU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Eğer işçiler direkt güneş altında veya uzun sürelerle dinlenmeden çalışıyorsa, molalarını sıklaştırabilir veya dinlenme sürelerini uzatabilirsiniz. Ayağa düşme kazalarında ise yük taşımaya veya yük taşınan bölgeye yakın olan, veyahut sürekli ayağa düşme tehlikesi bulunan işyerlerinde çelik burunlu ayakkabı tahsis edebilirsiniz.

güncel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
söylediğiniz şeyleri uyguluyoruz onlar basit örneklerdi, buraya yazmaya kalksam böylede kazamı olur diyeceğimiz o kadar şey varki gülersiniz demek istediğim böyle şeyler. teşekkür ederim

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
İlla ki yazaılacak bir şeyler bulunabilir... ;)

İrem D.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
akşam evinde yaşamış olduğu bir problemden ya da genel ailevi meselelerden dolayı kafası dağınık olma durumu hataya ve kazaya davetiye çıkaran bir durum. Ayrıca kişi bunu açık olarak ifade etmeden de bizim ya da bir başkasının bunu bilebilmesi imkan dahilinde değil. Bu gibi durumlarla karşılaşan oldu mu hiç aranızda?! :)

güncel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ediz beyin dediği gibi yazılacak bir şeyler mutlaka bulunur buluyoruz da :evet: hani boşuna gibi geliyor, ya müfettiş sorarsa diye yazılan şeyler, prosedür :alkış:

Ahmet Burak DUMLU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Vallahi sorun evet tamamen kişiselse; açtır, sorunludur, bana bir şey olmazcıdır vs., o zaman bazı şeyler mecburen fasa fiso olmak zorunda. Yani İSG uzmanı bu durumda ne yapabilir yani? omark'ın dediği gibi bilinçlendirme eğitimi ya da teşvik organizasyonu tarzı şeyler yazılabilir.

murat2242

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Kalitecilerin klasik kök nedeni: eğitim yetersizliği:)

güncel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
eğitim verince sorun çözülüyor zaten :evet:

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.