Haber Damper Tellere Değdi, Kamyon Şoförü Yaralandı - Edirne

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Damper Tellere Değdi, Kamyon Şoförü Yaralandı

1.jpg

EDİRNE’nin Keşan İlçesi’ne bağlı Mecidiye Köyü’nde 33 yaşındaki Mustafa Bulut, yönetimindeki mıcır yüklü kamyonun damperinin elektrik tellerine değmesi sonucu akıma kapılarak ağır yaralandı.

2.jpg

Olay, dün akşam ilçeye bağlı Mecidiye Köyü İbrice Limanı Mevkisi'nde meydana geldi. Mustafa Bulut yönetimindeki 59 KP 967 plakalı kamyon İbrice Limanı’nda yüklü olduğu mıcırı dökmek içim damperini kaldırdı. Bu esnada damperin elektrik tellerine değmesi sonucu, sürücü Bulut akıma kapılarak ağır yaralandı. Mustafa Bulut, haber verilmesi üzerine olay yerine gelen ambulansla Keşan Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bulut’un hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi. Jandarmanın olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

Kaynak: DHA

uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
  2. servet yortumluk

servet yortumluk TÜİSAG Üyesi

Yer Hadımköy, şu anadaki olayın benzeri 15 yıl önce tır şoförü Trabzon Arsin doğumlu Mustafa ÇUKUR, Allah rahmet eylesin,
    Yüksek gerilim hattına normal manevra esnasında yırtık brandanın altındaki profile temas ediyor ve elektrik akımına kapılınca can havli ile kendisini dışarı atıyor,
    Çalışanların feryadı ile bende oraya doğru koştum, Servet bey şoför öldü dediler, baktım nefes alıyor ama zayıf, kalp masajı ile suni teneffüsün ardından gözlerini açtı ve ayaklarını kendine doğru çekti, şirketin minibüsü ile Hadımköy sağlık ocağına gönderdik,
    Sağlık ocağında oksijen tüpü yok, acil olarak Büyük Çekmece trafik hastanesine ambulans ile sevk ediliyor , yaklaşık 4 saatlik yoğun bakım ünitesinde kalıyor ve ölüyor,
    Ne acıdır ki; sağlık ocağında ilk yardım ve müdahale yapılsa yaşayacaktı,
    Biz elimizden geleni yaptık, treylerin kabinini inceledim pedalların kauçukları yoktu, şoförün ayakkabıları kösele idi, yaz mevsimi bir de terleme düşünülecek olur ise kaza kaçınılmaz oluyor,
    inşallah bu arkadaş kurtulur,
    kazasız günler dilerim,

uzmancan ve Serçin YAPRAK bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica