Soru Danışmanlık Burosu Açmak Için Neler Yapmak Gerekir?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında öznurömer tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ibrahimsenol

ibrahimsenol TÜİSAG Üyesi

Osgblerde sabit maaş ve prim usulü çalışmanız çok daha iyi olacaktır. 2000 tl sabit maaş ve aldığınız/kaptığınız her işte farklı oranlarda prim sistemi gayet mantıklı ve karlıdır.

2. inandurdu

inandurdu TÜİSAG Üyesi

3. inandurdu

inandurdu TÜİSAG Üyesi

Hocam teşekkür ederim. İki sorum daha olacak. Maksimum çalışma süresi 180 saat mi 217 saat mi ? Ayrıca, İSGB işyerlerinin kendi bünyesinde kuruluyor değil mi? Yani 30 işyeriyle sözleşme yapmak için benim büro açmama gerek yok. ?

yirmiikitemmuz bu yazıya teşekkür etti.
  4. ceyhan27

ceyhan27 TÜİSAG Üyesi

1)MAX ÇALIŞMA SÜRESİ İSG UZMANI İÇİN 217 SAATTİR.
    2)EVET İSGB BİRİMİ İŞYERİ BÜNYESİNDE KURULUR
    3)EVET BÜRO AÇMANA GEREK YOK, ZATEN SENİN BÜRON İŞYERİ OLACAK... YANİ İŞYERİNİN SİGORTALI ELEMANI OLACAKSIN. EĞER 30 FİRMAYLA ANLASACAKSAN HER İSYERİ 1 GÜN SİGORTANI YATIRIR TOPLAM 30 GÜNE TAMAMLARSIN. AMA SAAT OLARAK HESAPLA 217 SAAT OLACAK.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Şahcan, fatmasena ve inandurdu bu yazıya teşekkür etti.
  5. Şahcan

Şahcan TÜİSAG Üyesi

Çok özür diliyorum bu konuda benimde fazlasıyla kafam karıştı şimdi herhangi bir şekilde büro açsak sigorta primlerini iş veren tarafından ödetsek yinede sabit bir büro açmamız yasal değil mi

6. omsa

omsa TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar bi sorum olacak;
    OSGB açmak için gerekli evraklar listesinde olmamasına rağmen belediye işyeri açma ruhsatı talep ediyor. OSGB başvuru kılavuunda osgbler müstakil mesken yerlerde kurulur diye yazıyor fakat belediye mesken tapusu olan yere işyeri açma ruhsatı vermem diyor . bu konuda bilgisi olan bir arakadaş varsa yardımcı olursa sevinirim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

iş yerlerinde ssk nız ödenerek uzmanlık yaptığınız bir durumda serbest büronun size bir faydası olamaz kira ve masrafları dışında
    çünkü bu büroyu yasal olarak hiç bir platformda kullanamazsınız
    ayrıca ssk lı çalıştığınız bir durumda kendi adınıza büroyu nasıl açacaksınız açılış tabiki sizin üzerinize olacaksa

Şahcan bu yazıya teşekkür etti.
  8. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

belediyenin iş yeri açma ruhsat isteği hangi aşamada karşınıza çıktı
    ayrıca mesken sakinlerinden izin imzaları almak şartı ile açılan OSGB ler mevcut

9. omsa

omsa TÜİSAG Üyesi

yetki belgesi alındıktan sonra zabıtalar gelip durumu bildirdi

10. omsa

omsa TÜİSAG Üyesi

bizim yerimiz müstakil bağımsı mesken yani kat mülkiyet kanununa tabi bir yer değil komşudan izin alma gerektirecek bir yer değil

11. Şahcan

Şahcan TÜİSAG Üyesi

Aslında yeniyim ve kafam o kadar karıştı ki ondan dolayı böyle bir soru sormuştum içimi ve kafamı biraz daha rahatlattığınız için bir kez daha teşekkür ederim

12. inandurdu

inandurdu TÜİSAG Üyesi

Bu belediye meclisinin almış olduğu bir karar olabilir

13. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

tekrar hatırlatayım istanbulda apartmanlara kurulu OSGB ler mevcut
    ayrıca bir çok semtte apartman bina girişlerinde ve üst katlarda emlak bürosu,kuaför,avukatlık bürosu v.s gibi işyerleride var
    siz hangi il/ilçe sınırlarında faliyet gösteriyorsunuz

14. omsa

omsa TÜİSAG Üyesi

sorun şu : OSGB ler işyeri ruhsatı almak zorundamı? esas mevzu bu

15. omsa

omsa TÜİSAG Üyesi

yönetmelikte OSGB başvuru evrakları arasında işyeri açma ruhsatı istenmiyor

16. omsa

omsa TÜİSAG Üyesi

ama belediye işyeri açma ruhsatı almak zorundasınız diyor .

17. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

belediyeler OSGB leri hangi sınıfta değerlendiriyor açıkçası bilemiyorum ya mühendislik ve danışmanlık yada muayenehane olarak değerlendirdiğini düşünüyorum

burda rahatsız eden şey bence ruhsat isteği değil bu normal neticede ticari bir faliyet var ve işyerisiniz
    garip olan burası işyeri ruhsatı alamaz demesi
    ekte muayenehaneler için tabibler odasının yayınlamış olduğu bir yazı var biraz uzun ama içerisinde ruhsat ile ilgili bilgiler ve meskenlerde açılıp açılamaması konusunda bilgiler mevcut
    belki emsal teşkil etmesi açısından fikir verebilir

Ekli Dosyalar:

18. omsa

omsa TÜİSAG Üyesi

teşekkür ederim ilginize inceledim ekteki yazıyı. tekrar yineliyorum ama burda 2 soru (n) var
    1. OSGB ler işyeri açma ruhsatı almak zorundamıdır(b akanlık gerek görmediği halde)
    2. eğer işyeri açma ruhsatı gerekli ise bağımsız müstakil mesken bir binada ( yapı kullanım izni mevcut ) kat mülkiyet kanuna tabi olmayan bir binaya işyeri açma ruhsatı verilmesinde engel bir durum varmıdır?

19. cc76

cc76 TÜİSAG Üyesi

Benim bu konu ile bir sorum olacak, belirli süreli iş sözleşmesi yapıp isgb kurduktan sonra sorun yok diyorsunuz, bunun için o firmada belirli süreli sigortalı gözükmek gerekmiyor mu? Sözleşme yapma aşamasında oduğum işyerleri 15-25 kişi arasında değişiyor dolayısı ile çok firma olacak. Ancak muhasebecim en fazla 2 veya 3 işyeri ile belirli süreli iş sözleşmesi yapabilirsin daha fazla olmaz diyor. Çalışacağım diğer firmalara fatura kestiğimde yasal süreç tamamlanmış oluyor mu? Konu hakkında detaylı bilginiz varsa yardımlarınızı rica ederim.

20. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

arkadaşım OSGB de çalışmayacaz.o kadar.isg hizmeti veren her uzman şahıs şirketi kurup büro açabilir.

Ozan ERDOĞAN bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. is yeri avmak icin danisman

Yandex.Metrica