Soru : Danışmanlık Burosu Açmak Için Neler Yapmak Gerekir?

Uğur Yldz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba değerli büyüklerim ustalarım uzmanlarım :) kafamdaki deli sorulara akıllıca cevap almak isterken kendimi burda buldum. İnceleyebildiğim kadarıyla mükemmel bir frm. Ve aklımdaki delice sorulara gelecek olursak isg ve osgb hakkında azşey biliyorum. Fakat bu konu hakkında bir merkez (danışmanlık merkezi tarzı) açmak istiyorum.. Elimde tmgd, c sınıfı iş saglıgı sert. ve ilk yardım eğitici eğitmeni belgesi bulunuyor. Biyologum.. Aslında ilk yardım eğitim merkezi açıp burdan osgb ye çevirmek gibi bi fikir vardı aklımda ancak nerden nasıl başlıcamı bilmiyorum.. Osgb ler ve bir çok danışmanlık merkezleri nerdeyse asgari ücret karşılığında eleman çalıştırıyor. Öyleki temmuzda faal olarak başlayan tmgd (ki sözde 2.500-8000 tl maaş olduğu söylenir) için dahi bu merkezler bireylere acımadan şirketlerle anlaşırken bu adam izin tatil hastalık düğün bahane ederek devamlı senin yanında olmayacak oysaki ben sana bu gelemezse başkasını yollarım diyerek bireysel çalışacak olanların önünü kapatıyor.. Böylece ne tmgd ne isg uzmanı bireysel iş yapamıyor.. Bana en mantıklısı bu yeri ben neden açmayayım fikri idi.. Peki böyle bir osgb yada ısgb açabilirmiyim şartlar nedir? Yorumları okudum fakat bilgileri toplamak çok zaman alıyor anlamakta bi o kadar.. Sahip olduğum belgelerle açmam kafimidir? Ekstra neler gereklidir? Şimdiden teşekkürler:D

tahir çayır

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
öncelikle kolay gelsin ama saha tecrüben olmadan bu işlere girme.osgb kazancı kalmadı artık bireysel çok daha iyi. en azından geliri daha iyi bu arada c uzmanlar maaşı 1000 tl ile 2000 tl arasında ve tmgd ye önem verin bence
iyi çalışmalar

tahir çayır

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
danışmanlık yapan arkadaşlar bir sorum var;
bir defaya mahsus danışmanlık hizmeti alacak bir yer var elimde, risk analizleri, acil eylem vb yapılacak, sözleşme imzalamam mı gerek? eğer gerekliyse sözleşme örneğine ulaşabileceğim bir link var mı elinizde?
isg katip

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.