Danışmanlık firmalarının sorumluluğu

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Hüseyin KORKMAZ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

Dün beni bir danışmanlık firması aradı. tam zamanlı iş güvenliği uzmanı istihdam ediyorlarmış. görüşmek istediler. bu danışmanlık firması benim üzerimden para kazanıyor. bu durumda benim sorumluluğum kalkar mı sizce?

2. okko

okko TÜİSAG Üyesi

Sohbette de dediğim gibi danışmanlık firması anlaştığı şirketle kağıt üzerinde kendi bünyeisndeki A yada B sınıfı uzmanı gösteriyor fakat şirketle ilgili bütün risk analizleri eğitimlerin verilmesi kurulun toplanması işini size yaptırıyor. Anlayacağınız sizin sorumluluğunuz sadece danışmanlık firmasına olur.

3. Guzin

Guzin TÜİSAG Üyesi

Hayır sorumluluğunuz kalkmaz. Danışmanlık firması para kazanıyor ama sizde para kazanıyorsunuz. Uzman olarak çalışmakta sorumlulukuzmanlara ait oluyor herhangi bir olumsuzlukta.kolay gelsin

4. okko

okko TÜİSAG Üyesi

Uzman olarak çalılmıyor işte far burda o firmada C sınıfımı çalışacak hayır. Bu yüzden kağıt üzerinde A yada B imzalıyor herşeyi C bütün işi yapıyor ama imza yok

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. esmabaykan

esmabaykan TÜİSAG Üyesi

Sorumluluk imza atanındır.Bilginize.

6. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

O zaman bu danışmanlık firmaları ile anlaşma yaparken iyi araştırmak lazım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

şuanda c sınıfının çalışacağı yerler çok az oldugu için b ve a sınıfının yanında c sınıfı belgesini işlettiriyorlar c sınıfı ile de sözleşme yapıyolar ama imza b ve a sınıfının sorumluluk yine onların c sınıfı kağıt üzerindeki işleri ayarlıyor danışman firmaya karşı sorumlu...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica