Soru Danışmanlık Firmamdan Isg Danışmanlığıda Vermek Istiyorum

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında PEMPEYALÇIN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Yani denetleme olana kadar kimse bir şey anlamaz ama yönetmelik ortada.

2. Sezer Kurgun

Sezer Kurgun TÜİSAG Üyesi

bireysel olarak çalışmak isteyenler için bir alternatif olmalı ama yoksa OSGB ler karşısında bireyselcilerin işi zor işverenler bir kaç günlük sigortaya hoş bakmaz

3. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

danışmanlık fırması diye bır kavram yok şöyle çözün eğitim için 1-2 gnlük sigorta 25 tl tutar fıyattan düşün sigortalı olun eğitimi verin çıkışınız yapılsın başka alternatıf yok işveren yanaşır çünkü size parayı maaş nıyetıne verecek vergıden düşecek ve sigortadaa ynen düşecek işlerıne gelir danışnmanlık fırmanız olur ama siz her ayarladığınız işletmede 1-yada 2 gün sigortayı yaptırın sorunu çözün buronuzda iş bekleyın sorun olmaz ama tam zamanlı çalıştığınız işyerı ile konuşun 15 gün prim yatırsın orayla kısmı zamanlı olun ki isg ye boşlukyaratmasnız olmaz sigorta yapamassınız maaşınızı tam alın çalıştığınız yerden ama sigorta 15 gün luk olsun isg eğitimi yaparsınız merak etmeyın

4. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

1 gunden az sigorta olmaz eğitimde tehlike sınıfına göre saatı vardır 8-12 -16 saat işçi sayısı önemli değil siz az tehlıkelıye eğitimi 1 günlük sigorta yeter tehlıkelıye ise 2 gün sigorta lazım 12 saat malum fazla mesai bile olsa 11saatten fazla olamaz 1 günde çok tehlıkelı ise b yada a isenız yaplır onada 2 gün prim yatırılır iş biter bunlarda sizin kotanızdn düşer yanı 30 günlük primin 2 günü gider 28 gün hakkınız kalır sizde hesabı yapar okadarlık 217 saatı geçmeyecek sekılde ayar çekersiniz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

risk analızı ve acil eylem planı için sigorta şartı yok kotada yok sonsuz şekılde yparsın sadece eğitimde şrt prim yatırılması

6. Sezer Kurgun

benim bildiğim kadarıyla iki ayrı firmada sigorta priminiz yatsa sorun olmaz diye biliyorum bir yerde 30 diğerde 5 gün yatsa sorun olmaz diye biliyorum devlet gene 30 gün sayıyor sadece prim miktarınız yüksek oluyor ben şu anda isg dışı bir işte 30 gün sigortam yatıyor ben isg işini hafta sonu yada akşam yapacam yani fazladan 1 -2 gün sigorta yatması bir zarar verirmi bana

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

valla 217 saat bir işte çalışılabiliyor fazla mesailerle beraber yani şöyle düşün ozaman herkes sonsuz işyeri ile anlaşır ve budurumda ayda 100 lerce saat çalışılır buda olmaz bu işler isg için geçerli 217 saat ama genede 177 yi arayın yada 28 gün asıl işinizde prim yatsın 2 gün isg ye ayırın yada asıl işinizde sigortasız çalışın sigorta da şukadar yerden prim yatmış ona bakmazlar 30 günü geçerse isg katip te uyarı verır

8. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

30+5 gün olmaz ama 25+5 olur sigorta priminin yüksek yatmasında sıkıntı olmaz ama o net devlete para vercen hayır demez yani ama resmen çalışma süreleri bellidir

9. Sezer Kurgun

bu isg katip demişken ben isg katipten isg profesyonel havuzunu göremiyorum şu an kalktımı

10. gurcan1903

gurcan1903 TÜİSAG Üyesi

Hocam siz c sınıfı uzman mısınız yoksa b sınıfı mı? c sınıfı uzmanların 4 yıl süreyle tehlikeli sınıftaki işyerlerine bakabilme ibaresi kalktı diye biliyorum
    yanlışsam düzeltin lütfen

11. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

kalkan bir şey yok aynen devam c sınıfı 3 sene tehlikeli işyerlerine b sınıfıda 4 yıl çok tehlikeli işyerlerine bakabiliyor yeni çıkan bir kanun hemen değişmez sadece eklemeler oldu c lerin b yada a olabilme süreleri prim gün sayılarına göre kısaldı sınava girilecek olmasa kural aynen geçerliliğini devam ettiriyor

12. EFRAHIM SADIK

EFRAHIM SADIK TÜİSAG Üyesi

Tam zamanlı veya dışarıdan hizmet almak ısterız,hakkınızda cv rica ederim saygılarımla

13. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

0554 5748494 email adresiniz varsa cv yollayabilirim

14. trapezuslu

Yanlış. Bunun kalkması için 6331 sayılı kanunun Geçici Madde 4' ün 1. fıkrasının mülga olması gerekir. Bunun ile ilgili hiç bir şey değişmedi. 2015 Haziran' a kadar C' ler Tehlikeli sınıfa; 2016 Haziran' a kadar da B' ler çok tehlikeli sınıftaki işyerlerine bakabilir. Bunun yönetmelikle ilgisi yok.

15. trapezuslu

Yanlış. Bunun kalkması için 6331 sayılı kanunun Geçici Madde 4' ün 1. fıkrasının mülga olması gerekir. Bunun ile ilgili hiç bir şey değişmedi. 2015 Haziran' a kadar C' ler Tehlikeli sınıfa; 2016 Haziran' a kadar da B' ler çok tehlikeli sınıftaki işyerlerine bakabilir. Bunun yönetmelikle ilgisi yok.

16. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

benım bildiğim süre tahtidi yok yani c olduysan 3 sene b ye b isen 4 sene a ya bakılıyor 2015 senesine kadarsa zaten 1,5 sen kalmış 3 sene yalan oldu neye göre 3 kıme göre 4 sene kanun çıkmış zaten surenın yarısı geçmiş bize 3 senenız var dedıklerınde demekkı eksık demışler karma karışık ettıler yaw

17. trapezuslu

Ne sorduğunuzu tam anlamamakla beraber kesin cevabın 6331 Geçici madde 4' te olduğunu düşünüyorum. Okumanızda fayda var.

18. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

okudum ama orda 2015 yada 2016 ya kadar bir süre verilmemiş herkes bu tarihten itibaren 3 yada 4 sene görev yapabilir demek istiyor ''kanunun yürürlüğe girdiği tarihten'' itibaren demiş

19. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

ayrıca b sınavına girmek için 1 yılş süreyle demiş terimler anlaşılmıyor yanı sadece 1 sene içinmi bu sınav var birdaha olmayacakmı illakı önumuzdekı 1 yıl içinmi geçerli bu sınav

20. snakedoc

snakedoc TÜİSAG Üyesi

Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 yılı ve 4 yılı hesaplarsanız trapezuslu'nun söylediği tarihler oluyor.Prim gün sayısına göre C'den B veya A'ya geçişte 1 yıl için, 02.08.2014'a (yanlış hesaplamadıysam) kadar yapılacak sınavlar için geçerli.Mahkeme kakar ile kalkan düzenleme C ve B sınıfı uzmanların primlerinin yattığı iş kolu'na (Nacerev Koduna) göre bir üst sınıfa bakabilmeleriydi.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica