Danıştay kararıyla iptal edilen 25.11.2010 tarihli sınav ve yeni yapılıcak sözleşmelere etkileri

cemburulday

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar,
Bildiğiniz üzere 25.11.2010 da yapılan sınav sonucu alınan uzmanlık belgeri 22.11.2011 tarihli danıştay kararıyla iptal edilmişti.Birçoklarımız da iptalden sonra tekrardan sınava girip yeni belgelerimizi aldık.Fakat cevabını aradığım bazı noktaları sizlerle paylaşmak istiyorum;
1-Eski belgelerle çalışma süremiz yandımı?
2-13.05.2012 de tekrar sınava girdim ve yeni belgemi alıyorum.Firmamla da tekrar sözleşme yapmayı düşünmekteyim.Eski çalışma süresinin yeni sözleşmeye eklenme durumu nasıl olucak?iptal olana kadar 10 aylık bir sözleşmeli çalışma durumum bulunmaktaydı.
Benimle aynı durumda olan meslektaşlarımında olduğu düşünüyorum.​

keskintoprak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
iptalden sonra tekrar sınava girip kazanamayanlar belgesi sınava girmeden alınabilinecek mi?

Fikret Kamil AYDIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yeni yasa onaylanırsa ve o belgelerimizde geçerli olursa o arada bahsi geçen süredeki kayıplarımızın bahsi geçen 3 yıllık süreveye ilave edilmesi gerektiğini düşünmekteyim. ama net bir bilgim yok açıkçası.

cemburulday

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Kamil Bey taslak çalışmaya ve bakanın açıklamalarına göre iptal belgeler için direk geçerlilik değilde tekrar sınav hakkı verilicek diye biliyorum.

scofield

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ben bakanlıktan bbir yetkili ile görüştüm. Kanun çıkınca 25.12.2010 da sınava girenlerin eğitimleri geçerli sayılacağını, dolayısıyla sınava girip sertifika alanların sertifikalarının geçerlilik kazanacağını söyledi.

bünyamin yavuz

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
aynen scofield katılıyorum gecen haftada Genel Müdür Kasım Özerin semirnerdeki açıklamasıda bu yöndeydi 4000 mağdur isg uzmanının belgeleri gecerli sayılacak. bu yönde bir engel görünmüyor. sınava girme hakkı ise kazanamayanlar için gecerli olacak.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.