Soru Depo Raflarının Sabitlenmesi

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Burak HEKİM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Burak HEKİM

Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar depo raflarının sabitlenmesi konusunda hangi yönetmelik tüzük maddesi vb. var bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

2. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

sınava çalışırken böyle bi maddeye rastlamadım ancak sabitleme gerekiyorsa yapılacaktır elbette..

losthorizon bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ersin

Ersin TÜİSAG Üyesi

evet proaktif düşünce ile hareket etmek gerekir

Mustafa ESEN ve losthorizon bu yazıya teşekkür etti.
  4. alix

alix TÜİSAG Üyesi

Tüzügün ilgili maddesinde genel bir ifade vardır. Ayrıca yaptığınız/yapacağınız risk analizi sonuçlarına göre raflarını değerlendirebilirsiniz. Genel uygulama olarak sabitleme, yükseklik, mukavemeti ve taşıma kapasitelerinin dikate alınarak değerlendirmesi uygun olacaktır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Tolga_34, Mustafa ESEN ve losthorizon bu yazıya teşekkür etti.
  5. sümeyra

sümeyra TÜİSAG Üyesi

firmamda, depo bölümünde iş kazası yaşandı. personelin transpalet ile malzemeyi alırken, en üst raftan malzemenin düşmesi sonucu burnu hasar gördü. iş kaza inceleme ttanğında, kazanını bie bölümünün raf kaynaklı olduğu ortaya çıktı ve rafların sabitlenmesi kararı alındı. isg uzmanı tarafından onaylandı.

6. eniyiisg

eniyiisg TÜİSAG Üyesi

deprem anıda rafların birbiri ile irtibatlı olması, rafların devrilmesini önler yani rafların birbirine ve -veya duvara sabitlenmesi önemli bir konu

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. hakanyılmaz11

hakanyılmaz11 TÜİSAG Üyesi

rafları birbirine yada duvara bağlama fikriniz çok büyük bir yanlıştır, hiç bir bilgiye ve tecrübeye dayanmaz sadece mantık çerçevesinde söylenmiştir.
    nedenlerini ve gerçekten bu riskleri ortadan kaldırma yolunu bir daha ki yorumum da yazarım

8. Bülent Avşar

Bülent Avşar TÜİSAG Üyesi

milli eğitim de iş güvenliği uzmanı olarak çalışmaktayım. özellikle okullarda sınıf kitaplıkları vb. dolaplar her an devrilme tehlikesi var. ancak ben de mevzuat olarak nereye bağlayacağımı bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

9. Bülent Avşar

Bülent Avşar TÜİSAG Üyesi

Madde 9 - Her işyerinde,makine,tezgah,malzeme ve benzeri
    tesisler,çalışan
    işçilerin işlerini rahatça yapmalarına engel olmayacak ve herhangibir
    tehlikeye
    sebebiyet vermeyecek şekilde yerleştirilecek ve bunlar,gereği gibi
    korunacaktır.
    İş sağlığı ve güvenliği tüzüğünde böyle bir madde var. sanki bu maddeye bağlayabilriz gibi geldi ama

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. dolapların sabitlenmesi yönetmelik

,
  2. DOLAPLARIN SABİTLENMESİ İÇİN İSG YÖNETMELİĞİ

,
  3. rafların sabitlenmesi yönetmelik

Yandex.Metrica