TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

Deprem Tatbikatı Nasıl Yapılır ??

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında turanmst tarafından paylaşıldı.

 1. turanmst
  Offline

  turanmst TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)


  merhaba arkadaslar iş güvenliği uzmanlıgını yapmakta oldugum bir firma deprem tatbikatı yapmamı istedi şimdiye kadar bir çok kez yangın ve tahliye tatbikatı yaptım fakat deprem tatbikatı hakkında hiç bi fikrim yok bu konuda bi fikri olan var mı acaba ?? 2. experience
  Offline

  experience TÜİSAG Üyesi
  Kardeşim hiçbir tatbikatı sen yaptıramazsın,tabi bunun için gerekli eğitim ve belgeleri almamışsan.Acil durumlar apayrı bir uzmanlık konusu ve gerekli eğitim ve belgelerden yoksun şekilde tatbikatları sen yaptırırsan İG Uzmanı olarak da kendinle çelişmiş olursun,çünkü senin asıl görevlerinden birisi de hizmet verdiğin işyerinde çalışan her personelin yaptığı işlerle ilgili gerekli eğitim ve belgelere sahip olmasını sağlamak.Sen hem sertifika ve belgesi olmayan elemanı bir işte çalıştırmıycan hem de ben tatbikat yaptırıyorum diyorsun.Arkadaşlar lütfen çalıştığınız şirketlerdeki konumunuzu ve görevlerinizi iyi belirleyin eğitimli olmadığınız hiçbir konuda sorumluluk almayın.  Sorgulayan Adam ve turanmst bu yazıya teşekkür etti.
 3. TÜİSAG GOOGLE MAIL GRUBUNA KATILDINIZ MI ?

  Gün içerisinde mevzuatlardaki gelişmelerden ve sitemizde paylaşılan önemli belge ve dosyalardan sizleri hızlı bir şekilde haberdar edebilmemiz için 21.500 üzerinde üyesi bulunan Google Mail grubumuza bekliyoruz. Üyelik için aşağıdaki adrese tıkladıktan sonra çıkan kutucuğa mail adresinizi yazmanız gerekmektedir. Akabinde mail adresinize gelecek olan maili onayladığınız taktirde grubumuza katılımınız tamamlanacaktır. 
  Grubumuza katılmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayın;

  http://groups.google.com/group/isgfrm/subscribe 
  Saygılarımızla, 
  TÜİSAG Yönetimi

 4. experience
  Offline

  experience TÜİSAG Üyesi

  İG Uzmanı arkadaşlarımıza herşeyi yükleyebileceğini sanan o kadar çok işveren var ki.Çoğu işveren İG Uzmanıyla ve Hekimle sözleşme yaptım,şimdi artık tüm sorumluluk onlarda diye yaklaşıyor ve iyi niyetli meslektaşlarımız da şirketteki her derde deva olmaya çalışıyor.Bir İG Uzmanının herşeyden anladığını falan zannediyorlar.Halbuki İG Uzmanı işyerinde yalnızca bir danışmandır,sadece gördüğü yanlışlarla ilgili uyarır,nasıl çözüleceği ile ilgili yol haritalarını tavsiye eder ve çekilir.İG uzmanının yapacağı görevin özeti budur.Bundan başka kendinize biçtiğiniz veya size biçilen her rol sizi bir girdap içerisine çekebilir,arkadaşlar çok dikkatli olun ve her yere imza atma gibi bir hata yapmayın.Ben şahsen hiçbir arkadaşımın hapislere düştüğünü duymak istemiyorum artık.Hepinize kazasız belasız bir ömür diliyorum.

  turanmst bu yazıya teşekkür etti.

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :


 1. deprem tatbikati nasil yapilir

Sitemap    HTML Sitemap

Yandex.Metrica