Soru : Devlet Üniversitesinde Isg Çalışması

Orhan S

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,
Bir devlet üniversitesindeki bir fakültede İSG uzmanlığı çalışmaları yapmak istiyorum. ( 2 adet betonharme bina ve 3 adet ahşap binadan oluşuyor, toplamda 200 civarı çalışanı var ve ayrıca o çalışanların işyerine yakın ilkokullarda okuyan çocukları da okul saati dışında fakültede bulunabiliyorlar. Bu bir risk oluşturuyormu? ) Dekanım bana çalışmalar olarak neler yapmam gerektiğini sordu? 40 -50 madde. Aklımda bazı şeyler var ama. Aklımda olmayan şeylerde olabilir. Bana hatırlatma babında maddeler verebilir misiniz? Konu ile ilgili tecrübesizim çünkü.

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Çalışma ortamını görmeden bir yorum yapmak doğru olmaz ama , bu yönetmelikleri incelemen iyi olacaktır ; Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik , Ekranlı Araçlarla Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik , İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik , İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik, Kişisel Koruyucu Donanımların İşyerlerinde Kullanılması Hakkında Yönetmelik , Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmelik.
Risk Değerlendirmesi ve Acil Eylem Planı da hazırlamalısın... Saygılarımla...

Orhan S

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Ortamdaki kombi, sofben, kalorifer vb.. leri basınçlı kaplar kapsamındaki değerlendirmek gerekir?

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
hangi üniversite ?

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
kalorifer kazanı basınçlı kaptır...

Orhan S

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
İsim vermiyim şimdilik :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.