Soru : Diğer Sağlık Personeli Ile Ilgili Geçici Madde Hakkında

İlkay Balbaşı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Diğer Sağlık Personeli ile ilgili geçici madde hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

"Diğer sağlık personelinin durumu
GEÇİCİ MADDE 2 – (1) Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde sayılan unvanlara sahip olan ve diğer sağlık personeli olarak görevlendirilecek kişilerde;
a) 1/1/2015 tarihine kadar EK-4’teki örneğine uygun belgeye sahip olma şartı aranmaz, ancak bu kişilerin 1/1/2016 tarihine kadar söz konusu belgeye sahip olması zorunludur.
b) 1/1/2015 tarihinden sonra görevlendirileceklerde EK-4’teki örneğine uygun belgeye sahip olma şartı aranır."

• Bu maddede ne anlatılmak istendiğini çok anlayamadım. ÇSGB tarafından onaylı belgeye sahip olmadan neye göre sözleşme yapılacak?
  • Bu sözleşme İSG-KATİP 'te görünecek mi?
  • 1/1/2015'e kadar belge şartı aranmıyor ama aynı zamanda belgeye sahip olması için 1/1/2016'ya kadar süre veriliyor. Belge zorunluluğu 1/1/2015'te mi yoksa 1/1/2016'da mı başlayacak?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.