Dışa Görevlendirilen Montaj Ekibi Için Iş Güvenliği Çalışması

tamermeral

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Fabrika sahasından dış görev olarak başka bir fabrikanın içinde montaj yapan personel için (aynı il sınırlarında) nasıl bir yol izlenir?
Montaj yapılan fabrikanın iş güvenlik uzmanı benden aşağıdaki belgeleri istemiş :
iş güvenliği briminizin bir ziyaret ile
çalışanlarınızı yerinde görmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun yanında
çalışmanın yapıldığı iş için;
*Risk analizi
*Çalışanlarınızın isg eğitim sertifikaları
* Acil Durum Eylem planınızın bu gibi proje bazlı çalıştığı yerlerde
uygulama şemasını
Bana mail atmanızı rica ederim.

çağatayözcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
bence doğru olanı yapmış ki ben de bu şekilde yapıyorum.Çünkü siz ona eğitim vermediyseniz o uzman kendi işletmesine girmeden o kişilere eğitim vermelidir.

ediko

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bu konuyla ilgili en iyi bilgiyi size telekomünikasyon sektörünün İSG uzmanları verecektir.
Tüm İSG eğitimleri, SGK girişi, sağlık raporu istenir muhtemelen sizden.
ÜStüne birde sahaya özgü risk değerlendirmesi istenir. Bunun için de her yere İSG uzmanı gitmesin diye ekiplerinize risk değerlendirmesi eğitim istenebilir ve tüm sahalara uygulanabilecek check list şeklinde bir risk değerlendirme kartı hazırlanabilir.

tamermeral

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bence doğru olanı yapmış ki ben de bu şekilde yapıyorum.Çünkü siz ona eğitim vermediyseniz o uzman kendi işletmesine girmeden o kişilere eğitim vermelidir.

Bu konuyla ilgili en iyi bilgiyi size telekomünikasyon sektörünün İSG uzmanları verecektir.
Tüm İSG eğitimleri, SGK girişi, sağlık raporu istenir muhtemelen sizden.
ÜStüne birde sahaya özgü risk değerlendirmesi istenir. Bunun için de her yere İSG uzmanı gitmesin diye ekiplerinize risk değerlendirmesi eğitim istenebilir ve tüm sahalara uygulanabilecek check list şeklinde bir risk değerlendirme kartı hazırlanabilir.

İSG eğitimleri, SGK girişi, sağlık rapoları mevcut. Eğitim sertifikalarını göndermemiştim onu göndermekte sorun yok fakat risk analizi acil eylem planı istemesi garip geldi, görmeden risk analizi ve acil durum eylem planı yapılamaz. Kendi atölyemde bunların hepsi mevcut.

çağatayözcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
ya tabi risk analiz, yapılacak işe göre,çalışma alanının durumuna ve pozisyonuna göre farklılık gösterir öyle ezbere yapılamaz ama bence o uzman sizin sahaya gidip orayla ilgili risk analizi çıkarmanızı istemiş.Atıyorum kompresör montajı onunla ilgili gidip kendi çalışanlarınıza risk analizi istemiş.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.