Doktor Istihdamında Para Cezasını Kabullenirsek Ne Olur?

SEG

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba,
aklımı kurcalayan bir mesele var.
tam zamanlı işyeri hekimi ücreti sanıyorum 8500 TL
iş yeri hekimi bulundurmamanın cezası ise 5000TL
diyelim ki tam zamanlı doktor çalıştırmam gereken bir iş yerinde 8500TL vermemek için 5000TL ceza vermeyi kabul ettim. her ay paşa paşa gidip cezamı da yatırıyorum devlete maaş verir gibi :)
sonra?
zamanla yaptırım var mı?
ben öyle bişey göremedim ama cezamı ödediğim halde 7-8 ay sonra yasa uymuyorum diye kapatma ruhsat iptal etme gibi bir durum var mı?
tek ceza maaştan düşük miktardaki para mıdır?
yok mu bunun bir yaptırımı?
nasıl sağlıycaklar bu şekilde doktor istihdamını?

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
+ ceza olarak ıs yerı hekımının yapmadıgı her iş ıcın ayrı ayrı ıscı basına cezalar ılave oluyor zararlı cıkarsınız :)

SEG

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
ne gibi ayrı işler?

Onur ATALAY

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
atladığınız bir nokta var tam zamanlı çalıştırdığınızda 8500 tl diyorsun ama iş yeri hekimi tam zamanlı çalışınca sağlık personeli çalışmıyor yani siz iş yeri hekimi çalıştırmazsanız sağlık çalışanı içinde ceza yemeyle karşı karşıya kalıyorsunuz ediyor 7500 tl, otomatikman sağlık gözetimi de yaptırmayacaksınız 1000 tlde o 8500 tl :)

SEG

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
ama küçük ölçekli düşünüyorsunuz, 3-4 hekim çalıştırılması gereken yerleri düşünün, örneğin vestel tam bir köy boyutunda, binlerce adamı var. 5-6 kişi çalıştırmadı gerekirken 2 tane çalıştırıp diğerlerini kabul edebilir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.