Düzeltici / Önleyici Faaliyet Prosedürü

Konu, 'İSG Prosedürleri' kısmında yucel guzel tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlar
    Elinde Düzeltici/önleyici faaliyet prosedürü olan arkadaşlarımız paylaşırlarsa müteşekkür oluruz.İyi çalışmalar...

2. umut cem

umut cem TÜİSAG Üyesi

işinize yarar sanırım yücel bey

Ekli Dosyalar:

A.Nilgün Aslan, ema, erkanersoy ve 9 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. graviton(suat)

graviton(suat) TÜİSAG Üyesi

kyt ne oluyor?

4. Real

Real TÜİSAG Üyesi

ben pek bişey anlamadım bundan ne yalan söyleyeyim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Mert Sonmez

Mert Sonmez TÜİSAG Üyesi

Kalite Yönetim Temsilcisi olsa gerek.

6. Mert Sonmez

Mert Sonmez TÜİSAG Üyesi

Gayet detaylı ve güzel bir döfi formu. Tavsiye ederim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Thetises

Thetises TÜİSAG Üyesi

merhaba, hangi durumlarda DÖF oluşturmalıyız? Örneğin; cips vb. ürünlerin toptan satışını gerçekleştiren bir toptancı deposuna DÖF açmak gerekli midir?

8. Mert Sonmez

Mert Sonmez TÜİSAG Üyesi

DÖF yani Düzeltici / Önleyici Faaliyet anlamına gelmektedir. Heryerde DÖF açılabilir ve açılmalıdır da.
    Açılan DÖF'ler adı üzerinde yapılan hataların düzeltilmesi (tekrar yaşanmaması) ve yapılabilecek hataların önlenmesi (hiç yaşanmaması) için gereklidir.
    DÖF'ler yönetim sistemlerinin sistemin kendini sürekli iyileştirmesi için vazgeçilmezleridir. DÖF'ler ile yalnızca kazaların önlenmesi hususunda değil üretim veriminin artırılması, üretim maliyetlerinin düşürülmesi gayet kolay bir şekilde sağlanabilmektedir.

Thetises bu yazıya teşekkür etti.
  9. İskender GÜRDAĞ

İskender GÜRDAĞ TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar DÖF Düzeltici - Önleyici faliyet anlamına gelir. Benim tavsiyem bu 2 durumda yapılacakları ayrı başlıklar halinde tanımlamanız en azından ben öyle yaptım ve çok faydasını görüyorum. Sistemde var olan bir uygunsuzluk nedeniyle olumsuz sonuçlanan bir durum varsa uygunsuzluğu gidermek için Düzeltici Faaliyet başlatıyoruz. Eğer var olan uygunsuzluk herhangi bir olumsuzluğa neden olmadan tespit edilmişse olumsuz durumu önlemek için Önleyici Faaliyet başlatıyoruz.

Thetises bu yazıya teşekkür etti.
  10. Gülşen ÇETİN

Gülşen ÇETİN TÜİSAG Üyesi

DÖF, Kalite sisteminin olmazsa olmazlarından ve denetim esnasında kesinlikle dikkat edilen bir doküman. Bir DÖF faaliyetinin olması şirketin kendi eksiklerini ve hatalarını görüyor demektir. Kesinlikle her zaman oturup biz ne Düzeltebiliriz veya ne Önleyebiliriz deyip düşünmek gerekir. Size bir DÖF prosedürü ve ilgili form gönderiyorum. Umarım işinize yarar.

Ekli Dosyalar:

halit sönmez, d g, Gülsüm Akbulut ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica