E.STATİK BOYA FIRINI BACASI HK.

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Burak HEKİM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Burak HEKİM

Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR ELEKTROSTATİK TOZ BOYA YAPILAN BİR FIRINIMIZ BULUNMAKTA BUNUN İLE İLGİLİ OLARAK BİR KONTROL FORMU OLUŞTURACAĞIM FAKAT NET OLARAK KONTROL PARAMETRELERİNE HAKİM DEĞİLİM BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

2. fatih818

fatih818 TÜİSAG Üyesi

MERHABA STATİK TOZ FIRINI ELEKTRİKLEMİ YOKSA DOĞALGAZLAMI ÇALIŞIYOR SİSTEM NASIL ONU BELİRTMEN LAZIM DOĞAL GAZLAÇALIŞIYOR İSE BRULOR KONTROLU YAPILMASI LAZIM. MAKSİMUM SICAKLIK ÖLÇÜLMESİ LAZIM.ELEKTRİK KONVEYR İLE HAREKET EDİYORSA ONUN KONTROL EDİLMESİ LAZIM HAREKETLİ AKSAM

3. Burak HEKİM

Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

fırın doğalgaz fırını.

4. gypsy

gypsy TÜİSAG Üyesi

Doğalgaz ile çalışan statik boya fırınlarında risk değerlendirmesi yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. asli_n

asli_n TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,

Elektrostatik toz boya uygulamasının olduğu yerlerde nelere dikkat edilmesi gerekir? Ortamla ilgili gözlem sonrasında,söz konusu alanın tecrit edilmesi gerektiğini, işlemi yapanın uygun kkd kullanması gerektiğini, boya kabininin kabin filtrelerinin belirli periyotlarda değişmesi gerektiğini,sağlık kontrollerinin en az 6 ayda bir yapılması gerektiğini çıkartabildim. Ancak boya fırınıyla ilgili nelere dikkat edilmelidir? ya da gözden kaçırdığım başka ne gibi durumlar olabilir bilemiyorum. Ateşle yaklaşılmaması gerektiği ibarelerinin olması gerekebilir belki.

Konuyla ilgili çalışması olan arkadaşım varsa bilgi edinmek isterim.

Teşekkür ederim

6. bulentim77

bulentim77 TÜİSAG Üyesi

merhaba,
    dikkat edilmesi gereken bir kaç noktada ;boya kabininde uygun yasaklayıcı işaretler,kullanılacak kkd lerin görsel olarak işaretleri kabinde olmalı,kullanılan kimyasal maddenin malzeme güvenlik bilgi formu görülebilir bir yerde boya kabininde asılmalıdır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. civiluzman

civiluzman Guest

bir tesisi görmeden nasıl burdan yazararak risk değerlendirmesi yapılıyor. anlamış değilim.

8. Saniye Merve Öztürk

Saniye Merve Öztürk TÜİSAG Üyesi

patlamadan korunma dökümanı hazırlanması gerekmiyor mu?

9. Katya

Katya TÜİSAG Üyesi

evet Saniye Hanım gerekiyor.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica