Soru Eğitimler Verebilmek Için Firmayla Sözleşme Imzalamak Gerekir Mi?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Engin Halıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Engin Halıcıoğlu

Engin Halıcıoğlu TÜİSAG Üyesi

OSGB olmayan bir iş güvenliği firmasında çalışıyorum.Firmanın biri bizden çalışanlarına eğitim vermemizi istedi.Benim o firmayla sözleşme imzalamam gerekir mi? Yoksa eğitimi verip hizmet bedeli faturası kesmemiz yeterli midir?

2. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Çalışanların İSG Eğitimleri hakkındaki yönetmeliğe baktığınızda eğitimin geçerli olabilmesi için sizin o firmaya atanmış İSG uzmanı olmanız yada OSGB olarak hizmet veriyor olmanız gerekmektedir. Sözleşme imzalamak ve isg katip üzerinde atamanızın yapılmasıyla eğitim geçerlilik kazanır.
    İsterseniz bir konuyla ilgili yönetmeliğe göz atın
    Kolaylıklar dilerim

Engin Halıcıoğlu ve Onur17 bu yazıya teşekkür etti.
  3. Engin Halıcıoğlu

Uzman ve hekim bulundurma zorunluluğu yoksa nasıl yapılacak.Eğitim isteyen firma çalışan sayısı 1-9 arasında olan az tehlikeli sınıfta bulunan bir yer.

4. eniskanisanli

eniskanisanli TÜİSAG Üyesi

Ben şu şekilde yapıyorum.Firma beni 1-2 gün sigortalı gösteriyor.O günler için isg-katipden atama yapıyorum.İş bitince sigorta ve isg-katip anlaşmasını bitiriyorum.Anlaştığım parayı da maaş olarak alıyorum.(Kısmi süreli çalışma).Bu şekli ile uygundur,sen de yapabilirsin.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Engin Halıcıoğlu

Benim sigortam tam gün olarak yatıyor zaten.

6. uzmAn33

uzmAn33 TÜİSAG Üyesi

Dilek Hn,
    OSGB sözleşme iptal kısmını pasif hale getirmiş. nasıl yaptı bilmiyorum. iptal engellenmiş. bu durumda sözleşmemi nasıl iptal edebilirim.?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Merhaba,
    Uzman olarak çalışıyordunuz ve ayrıldınız mı? İsg katipin sözleşmeler kısmında yukarıda sözleşme iptal diye bir buton var onun aktif olması gerekli, çünkü sizin kimlik numaranız ile girilmekte sisteme. Tekrar bir kontrol edin, eğer aktif değil ise bence siteden destek isteyebilirsiniz, belki bir hata vardır fakat osgbnin bu şekilde bir yetkisi olduğunu düşünmüyorum. Kolaylıklar dilerim

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica