Ekipmanlar Üzerinde Patlama Bölgeleri Nsaıl Belirtilir Ya Da Işaretlenir?

nahrug

Üye
TÜİSAG Üyesi
Herkese Merhaba,

İş Müfettişleri tarafından fabrikamızda yapılan denetim sonucunda Patlama Riski Olan Bölgelerde Zonlama yapılması ve buralarda bulunan ekipmanların belirtilmesi ya da işaretlenmesi tutanakla istendi.
Patlama riski olan bölgeler nasıl işaretleniyor ya da zonlama nasıl yapılıyor, yardımlarını bekliyorum.

Ali S. UTKU

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İş güvenliği uzmanınız denetlemeyi yapan kişilerden, nasıl yapmanız gerektiğinin detayını alabilir.
Bu konuda iş müfettişleri yardımcı oluyorlar.
Fakat iş güvenliği uzmanınız yoksa, "sen git, biz iş güvenliği uzmanına anlatalım, zaten çalıştırman gerekli" diyorlarmış.

bünyamin yavuz

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Herkese Merhaba,

İş Müfettişleri tarafından fabrikamızda yapılan denetim sonucunda Patlama Riski Olan Bölgelerde Zonlama yapılması ve buralarda bulunan ekipmanların belirtilmesi ya da işaretlenmesi tutanakla istendi.
Patlama riski olan bölgeler nasıl işaretleniyor ya da zonlama nasıl yapılıyor, yardımlarını bekliyorum.
müfettiş raporunu paylaşabilirmisiniz, sizin için sakıncası yoksa., paylaşmak isterseniz şirket ismi görünmese daha iyi olur. müfettiş raporları bizler için aydınlatıcı raporlar oluyor çünkü. bizim işletmede patlama riski olan yreler olmadığından yardımcı olamayacağım bu konuda size

• Like
Tepkiler: ECE

Serhat Ay

Üye
TÜİSAG Üyesi
"Patlamadan Korunma Dökümanı" hazırlanırsa bu döküman içerisinde patlama risk bölgeleri oluşturulabilinir. iyi çalışmalar

nahrug

Üye
TÜİSAG Üyesi
sadece doküman üzerinde değil, aynı zamanda ekipmanlar üzerindede işaretleme istiyorlar....

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.