Elektrik Tesisatı Kontrolü

Konu, 'Elektrik İşleri ve Kontrol Yöntemleri' kısmında uzmanist tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. uzmanist

uzmanist TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar

Fabrikada ki elektrik tesisatı ile ilgili yapılması gereken kontroller nelerdir. Bir periyodik muayene firmasiyla konustgumda her yıl elektrik iç tesisat uygunluk raporu almam gerektiğini söylediler. Buda bayağı maliyetli bir işlem.(2000 - 3000 tl ) Benim bildiğim uygunluk raporu isletme yeni açıldığı zaman alınır ve bir dahada duzenlenmez.
    Bu konuda bilgisi olanlar yardimci olabilir mi ?

2. elektrik iç tesisatlarının sonunda bir check list gibi bir bölüm vardır. Tesisatın bu bölüme uygun olması lazım. Elektrik müh. varsa iş yerinizde o da yapabilir ama iş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yön'e raporun uygun olamasına dikkat edin orda bölümleri belirtilmiştir. Bazı yerler termal kontrol yapar bu işin en sağlamı odur.

keskinkilic bu yazıya teşekkür etti.
  3. uzmanist

uzmanist TÜİSAG Üyesi

Peki periyodik muayene firmasına yaptırdığımızda fiyatların bu kadar pahalı olması normal mi sizce? Sadece ana panoya bakmıyorlarmış. Fabrikadaki tüm tali panolarada bakıyorlarmış

4. Tum tesisata bakiyorlar Ben 1500 civarinda gordum AMA her zaman guvenilir yerlere yaptirin haberlerde ssiklikla duygugumuz elektrik kontagindan yangin hep uygun olmayan ve eski tesisattan kaynaklanmaktadir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica