Günün Konusu En Çok Pişman Olduğunuz Şey Nedir? (30.12.2013)

Konu, 'Günün Konusu' kısmında arzu_91 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. arzu_91

arzu_91 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kolay gelsin günün konusu tabi ki bende yazacağım :)

Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  2. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Benim en çok pişman olduğum, liseden mezun olur olmaz KPSS sınavına girmemiş olmam. (aynı sene hem üniversite sınavına hem de KPSS'ye girmiş olmayı çok isterdim)

3. Haluk DEMİRCİOĞLU

Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

iş ayakkabısı olmayana işçiyi sahadan çıkaracaktım. abi yapma çıkarırsan yevmiyemi keserler dedi kış günü kalktım geldim çıkarma beni idare et çalışayım öğlene kadar ustabaşı getirecek dedi. tamam dedim idare ettim. ayakkabısız böyle idare et diye diye 2 gün çalışan işçi. ayakkabısı geldiği gün bana dediği lafı duyunca ilk gün sahadan çıkarmadığıma pişman oldum.

işçinin dediği: sizin gücünüz anca bize işçilere yetiyor patronlara bişe diyemiyorsunuz.

ersin_0041, arzu_91 ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  4. Durak

Durak TÜİSAG Üyesi

mantıksız gelebilir belki ama üniversite okuduğuma pişmanım..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ersin_0041 ve perdeler bu yazıya teşekkür etti.
  5. Mete Tanören

Mete Tanören TÜİSAG Üyesi

İlk pişmanlık benden gelsin o zaman :)

2000 li yılların başıydı. Daha Türkiye'de sanayide bile İSG konuları oturmamıştı. Pigment boya üretim şefliği yaparken firmanın Almanya'daki bir nevi İSG merkezinden nazi subayı kılıklı iç İSG denetçileri tesisime geldi.

Adamlar gelmeden önce tüm hazırlıklarım tamdı. KKD'ler imzalı dağıtılmış ve ortalık pırıl pırıldı. Normalde kullanılan pigmentler solunabilir toz kıvamında olduğu için FFP2 maske ve gözlük takılması zorunluydu.

Tam denetim esnasında bir işçim maskesini alnına sıyırmış şekilde yakalandı. Ben UV ile kızılötesi arasında renkten renge girdim. Aramızda şu diyalog gelişti:

+ Usta niye sıyırdın maskeyi?
    - Nefes alamıyorum abi... (yıllarca takmamış zaten ciğerler bitmiş adamda, hırıltılı nefes alıyor)
    + Ben zorunlu yapmadım mı maske takılmasını?
    - Ben bu tesisin kuruluşunda bile yer aldım 30 yıldır bu işi yapıyorum. Maske mi vardı eskiden? Yeni adet çıkardın sen de abi?
    + Alnına niye sıyırıyorsun peki? (kızgınlığın yanına merak ekledim)
    - Abi yüzüm boyanınca hanım kızıyor...
    + dfasadsadsffg ???!!!???.....

Adamlar da pür dikkat dinliyor, tabii eksi puanı yapıştırdılar.

İşte pişmanlığım: Yabancı misafir falan dinlemeden o işçinin ağzına kürekle vurmadığım için pişmanım.

Zeyynep, Ayşe Bekoğlu ve savasci bu yazıya teşekkür etti.
  6. Mete Tanören

Mete Tanören TÜİSAG Üyesi

aklıma da şu şarkı geldi sonra...

tesisin kabasını almıştım ben tanıştığımız zaman
    sen tozumaktaydın duman duman
    o yüzden anlayamadın tam olarak olup biteni
    hala kulağımda çınlıyor o şen kahkahan

pişman olduğun zaman
    huzur bulduğun zaman
    maske taktığın zaman dönebilirsin

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Zeyynep ve Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  7. arzu_91

arzu_91 TÜİSAG Üyesi

daha çok çalışıp çok iyi bir ünüversitede okumadığıma
    2 3 tane dil öğrenmediğime çok pişmanım keşke daha çok çalışsaydım
    :( daha çok başarılı olsaydım

birde başkalarının arkadasından konuştuğum için çok pişmanım :(

8. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

ben de küçükken arkadaşlarımı hep döverdim, şimdi bakınca bunun için çok pişmanım

Gökçen SERÇE bu yazıya teşekkür etti.
  9. Gamze

Kadırgalı Ayşe :D

10. Ayşe Bekoğlu

:D ama onlar da hep oyunu bozuyorlardı :D

11. Ayşe Bekoğlu

kullanıcı adımı değiştirip bu hale getirdiğim için çok pişmanım... bu gerçek :D

12. Gamze

Ohhh olsunnn size !... :D

arzu_91 bu yazıya teşekkür etti.
  13. Ayşe Bekoğlu

ahahahah hak ettim demi :D

14. Gamze

Hemde nasıl. Sen forumda herkese kullanıcı adını değiştirt (adı ve soyadı yaptırt). Arkasından kalk kendi kullanıcı adını boz :kirbac::kirbac::kirbac:

15. Ayşe Bekoğlu

ahahahah ben aslında arkadaşlarımıza neden sürekli bu talepte bulunduğumuzu anlamaları konusunda yardımcı olmak istemiştim :) bazı üyelerimiz kişisel algılıyorlardı çünkü bu isteği :)

16. serapcım

serapcım TÜİSAG Üyesi

Düşünüyorum...ama çok şükür ki çok pişman olduğum bir olay olmamış...ama yakın zamana ait olarak şunu diyebilirim...iş konusuna öncelik verip yavrumu dünyaya getirmekte çok gecik mişim..keşke daha önce olsaydı kuzum ...:)

Gökçen SERÇE ve arzu_91 bu yazıya teşekkür etti.
  17. GökayAydogan

GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

Hayatta çok pişman olacak şey yapmamaktan pişmanım..... :) Diş hekimliği okumak isterdim, okumadığım için pişmanın..

arzu_91 ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  18. selda boy

selda boy TÜİSAG Üyesi

iyi bir üniversitede mühendislik okuyabilecek bir puana sahipken fizikci olacağım diyip fizik okudum. üstüne yüksek lisans yaptım. aynı zamanda işletme okudum. sonuc işsiz güçsüz ... cok pişmanım çok....

19. EmekChe

EmekChe TÜİSAG Üyesi

Sürekli birileri girer, birileri çıkar hayatımızdan. her giden bir şeyler de götürür beraberinde, tabi bir o kadar da şey bırakır. gidenin acısı çekilip bittikten sonra '' acı çektim ama olsun, bundan sonra çok daha dik yürüyeceğim '' dersin. kazandırdıkları, bir sonraki insan ilişkilerinde çuvallama ihtimalini düşürür. iyi ki yaşamışım bu acıları dersin. kendini tamamlama yolunda büyük rol oynar bunlar. ama bazı insanlar da vardır ki, tam hayatını düzene sokmuşken, her şey yerli yerindeyken, huzurluyken bir anda girer hayatına, kasırga gibi darmadağın eder ve çıkar. her şeyi savurur atar, kullanışsız hale getirir. bir şeyler kazandırmayı bırak, elde avuçta ne var ne yok onları bile götürür. atlatmak için türlü türlü yollara başvurursun, ondan önceki hayatına geri dönebilmek için aylarca çabalarsın ama nafiledir. işte o insanlara hayat boyu lanet edersin. '' keşke o güne geri dönebilsem de her şeyi değiştirebilsem '' dersin hep. en ummadık zamanlarda kabuğu çatlar ve yeniden kanamaya başlar yaran. her daim hareket ettiğin '' çivi çiviyi söker '' mantığın işlemez artık, o çiviyi sökmek için ancak duvarı yıkman gerekir çünkü. sapladığın diğer çiviler de yok yere kırılır gider. sonra birden bir şey olur, tek bir anda, bir kıvılcım düşer gibi silip süpürür her şeyi. o insana dair hiçbir şey bırakmaz içinde. işte o an derin bir '' ohhh '' çekersin. ama bilirsin kaldığın yerden devam edemeyeceğini, çok şey değişmiştir artık çünkü. işte hayatın boyunca unutmayacağın o deneyim pişmanlıktır.
    Hiç bir şeyden pişman olmamalı insan, yaşadığı her şeyden kendine bir kar çıkarmalı, birikimlerine bir şeyler eklemeli derler ya hani, böyle durumlardan çıkartılacak en büyük kar payı, pişmanlığın nasıl bir his olduğunu öğrenmiş olmaktır olsa olsa...

20. KİM

KİM TÜİSAG Üyesi

Yan dal yapma imkanım varken yapmadığıma pişmanım...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica