En Mükemmel Risk Analizi(!)

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar bir süredir kullanmakta olduğum İSGES YAZILIMI sizlere tavsiye edebilirim.

halil Özen

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
son dönemde genel bir risk analizini tamamlamaya çalışıyorum henüz bitmedi .eksiklikler var .
yardımcı olursa memnun olurum

Ekli dosyalar

• word risk analizi..docx
    81.1 KB · Görüntüleme: 186

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
son dönemde genel bir risk analizini tamamlamaya çalışıyorum henüz bitmedi .eksiklikler var .
Halil Bey
Risk değerlendirme şablonunuzu ayarlarsanız ve fine-kinney metoduna yönelirseniz daha güzel olacağı kanısındayım.
Ayrıca risk değerlendirmesi kısmında geçerlilik süresini ve termin kısmına da atıfta bulunmalısınız.

Hasan TUFAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Halil Bey; hepsini incelemedim ama kısaca baktığımda ilk 5 sayfa da gördüğüm ve benim için çok önem arz eden bir tespitim var. OLASI SONUÇ / RİSK kolonuna siz ÖLÜM, UZUV KAYBI, YARALANMA MESLEK HASTALIĞI demişsiniz ama ŞİDDET bölümüne 2-3 gibi değer vermişsiniz. Benim değerlendirmelerimde bu sonuçlar varsa 5 den daha aşağı olmaz. Sonuçta geri dönüşü yok. Bana göre bu yerlerde daha itinalı olmalıyız derim. Belki de gerçekte olası bu sonuçlar yoktur. Ama takdir sizin. Saygılarımla.

halil Özen

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
dosya taslaktı son hali değildi . eksik ve yanlışlar vardır.
rd şiddet için 5 değerini birden fazla ölüm olasılığı varsa vermeyi uygun buluyorum
slm.

Abidin Özler

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ
Dokümantasyon

MADDE 11 – (1) Risk değerlendirmesi asgarî aşağıdaki hususları kapsayacak şekilde dokümante edilir.

a) İşyerinin unvanı, adresi ve işverenin adı.

b) Gerçekleştiren kişilerin isim ve unvanları ile bunlardan iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi olanların Bakanlıkça verilmiş belge bilgileri.

c) Gerçekleştirildiği tarih ve geçerlilik tarihi.

ç) Risk değerlendirmesi işyerindeki farklı bölümler için ayrı ayrı yapılmışsa her birinin adı.

d) Belirlenen tehlike kaynakları ile tehlikeler.

e) Tespit edilen riskler.

f) Risk analizinde kullanılan yöntem veya yöntemler.

g) Tespit edilen risklerin önem ve öncelik sırasını da içeren analiz sonuçları.

ğ) Düzeltici ve önleyici kontrol tedbirleri, gerçekleştirilme tarihleri ve sonrasında tespit edilen risk seviyesi.

(2) Risk değerlendirmesi dokümanının sayfaları numaralandırılarak; gerçekleştiren kişiler tarafından her sayfası paraflanıp, son sayfası imzalanır ve işyerinde saklanır.

(3) Risk değerlendirmesi dokümanı elektronik ve benzeri ortamlarda hazırlanıp arşivlenebilir.

------------------------------------------

Risk Değerlendirme yaparken yukarıdaki dokümantasyon kurallarına uymanız gerekmektedir. Madde madde incelerseniz eksik olan noktaları görebilirsiniz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.