Tartışma : Endüstri Mühendisleri Iş Güvenliğinin Neresinde?

ISG-isg

ISGfrm Çalışma Birimi
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ayrıca aklıma gelmişken en basitinden sistemin inceliyor olması gereken durumla mevcut eldeki durumu kıyaslıyor.Eksiklikleri veya yanlış olanı görmeden çözüm önerisi üretebilir mi?
bizdeki endüstri mühendisi iş güvenliğinin satın alma kısmında değil mi fatih bey:)

leyla

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Dilan hanım bizim burada ki amacımız farklı branşlarda olup uzmanlık yapan tüm arkadaşlardan faydalanmak ,deneyimlerini paylaşmak,fikir alışverişinde bulunmaktır.Endüstri mühendislerinin de bu konuda bizlerle paylaşımlarını sağlamak.İSG'yi nereye taşıyabiliriz,en iyisini nasıl yapabiliriz,yanlışları nasıl azaltabiliriz.Bizim tek sorunumuz bu olmalı ve bu ortak payda da çözümler üretmek olmalı.Eğer şu branş bu branş polemiğine girersek kimseye faydalı olmayı bırakın bu alana da zarar vermiş oluruz.Bu yüzden biz asıl amacımız olan İSG konusunda konuşmaya devam edelim...

dilan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Çok doğru katılıyorum leyla hanım.Fakat bu konuda hali hazırda ilgisi olduğunu demeye çalışıyorum.Yoksa yanlış anlaşılmasın amacım isgcilerin işine tabiri caizse burun sokmak değil:)

talos31

Üye
TÜİSAG Üyesi
bizdeki endüstri mühendisi iş güvenliğinin satın alma kısmında değil mi fatih bey:)
evvvet Taner bey biz direk istenilen isg malzemelerini ivedilikle taner beye iletiriz, :) direktif kısımlarını kendisine bırakırız

iskender serkan coşkun

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba, ben piyasanın kendini dengeleyeceğini düşünenlerdenim . bildiğiniz üzere artık biyologlarda iş güvenliği uzmanı olabiliyorlar. bir hastane için teklif veren endüstri müh. ve biyolog dan tabii ki biyolog daha avantajlı olacaktır. Bir fabrikanın iş güvenliği söz konusu olduğunda ise mantık makina müh. ya da endüstri mühendisini gösterecektir. Önemli olan insanları gerçek dışı vaatlerle kandırmamak olmalıdır .

muratts

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
yaşadığımız şu dönem mühendisler için Türkiye tarihinin en kötü dönemi..mühendislik açıkça yok sayılıyor,önemsenmiyor..
matbaa öğretmenlerinin ıvır zıvır bir 1 yıllık uyum programından sonra endüstri mühendisi sayılacak olmaları beni mühendislikten soğuttu..

W

W.SNEİJDER

Guest
yaşadığımız şu dönem mühendisler için Türkiye tarihinin en kötü dönemi..mühendislik açıkça yok sayılıyor,önemsenmiyor..
matbaa öğretmenlerinin ıvır zıvır bir 1 yıllık uyum programından sonra endüstri mühendisi sayılacak olmaları beni mühendislikten soğuttu..
hayır matbaa öğretmenlerin
endüstri mühendisi olma taslağı kıabul edilmedi
sonra tekrar ayar mı geçtiler yoksa:(

W

W.SNEİJDER

Guest
Endüstri müh. bu iş için yeterince uygun neden mi
kursta alınan anlatılan derslerle uyum sağlıyor
neden kursa gitmeden sınav hakkı vermiyorlar
tamam direk iş güv. uzmanı yapma ama
bari kursa gitmeden sınav hakkı verseydin
bide endüstri müh.
diğer müh. bir çok farkı olduğu kesin
ama en önemli eksiği
imza yetkisi olmaması
bu yüzdende piyasada kimse işi düşmedikçe
mühendisleri takmazlar
ben de biliyorum havasında gezerler
okumuşta ne olmuş derler
bu yüzden de endüstri müh. pek aranmaz
ya kurumlaşan bir şirkette iş bulacaksınız yada
başka sektörde değerlendireceksiniz kendinizi
nede olsa her işi yapar amele gibi
benim anlamadığım neden imza yetkimiz yok
tesisleşmeye kadar her dersi aldır
ama bizim imzamız olmadan şehir planlaması fabrika tesisleri kurdur
olacak iş değil

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.