Erken Sinav Için Bakanliğa Mail Atalim...

İSG SINAVI ERKEN7YAPILMIŞ OLSA HANGİ AYDA YAPILMALI SİZCE?

• Kullanılan toplam oy
    31

mustafaduran06

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar ülkemizde iş güvenlik uzmanı açığı mevcuttur. mayıs ayına kadar (zaten eksik sayıda olan)uzmanlarımızın bakması zor olacaktır. mayıs ayında sınava giren adayların belgeleride 3-4 ay sonra ellerine ulaşmaktadır. düzenin sağlanması ve verimin arttırılması için SINAVIN ERKEN YAPILMASINI TALEP EDELİM... fikri olan?

Mert

Üye
TÜİSAG Üyesi
1- uzman eksiği değil fazlası var......
2- sınavların birkaç seneliğine b grubu eksiği olduğu için (yeni yönetmelikler çıkacak filan) durdurulacağı ve c'lerin b'ye aktarılıp c de eksik olunca sınav yapılacağı duyumları var ....
3- sınavın erken yapılabilmesi için soru hazırlanması , kitapcık hazırlanması vs.. gibi bir sürü eften püften angarya işler war
4- sonuç olarak saçma konu başlığı
5- herkese şanslı günler

mecitaltay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
fazlası mı var
anlamadım bu işi

replican

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
şuanda c sınıfı uzman fazlası var fiyatlar zaten düşük durmadan 2-3 ayda bir sınavla piyasaya c sınıfı uzmanı sürülürse ücretler sıfıra yaklaşır heralde

A. Aytuğ KADIOĞLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
2 ayda bir ehliyet sınavı yapıp trafiğe kasap gibi sürücüler göndermek gibi olur.

mecitaltay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ben bu sertifikayı alıp hayatıma yeni bir yön vermeyi planlıyorum. eğer hayatımı kazanıp geçinemeyeceksem bulaşmayayım arkadaşlar. fikri olan var mı bu konuda? yardım ederseniz memnun olurum

mikrop

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Dislike olsa dislike vercektim konuyu açan arkadaşa ama teşeküret vardı..Bende etmiyorum :) Biz yazdan beri çalışıyor-çabalıyoruz ama daha hal belgemiz elimizde değil :) Du bakalım biraz sabredin..Sırası gelen alsın bi belgesini :)

mustafaduran06

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bizde istemeyiz tabiki de bu sınavların 2-3 ayda bir yapılmasını... HATTA DEVLETİN BU KADAR CİDDİ KONUYU SADECE 15 GÜN UZAKTAN (insanların ne yaptığı belli değil) + 15 GÜN YÜZYÜZE VE 5 GÜN STAJ YAPARAK İŞ GÜVENLİĞİNDE ÇOOOOK MU UZMANLAŞTIKLARINI SANIYORLAR.. almanyada bu eğitim 1.5 yıl sürmekte ve sadece devlet tarafından yapılmaktadır. devlet eğer bunu yaparsa bizimde sınavı erken yapın deme hakkımız doğar...

degiray

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Yukarıdaki yazılarda da belirtildi. Şu an inanılmaz bir C durumu var. Bakanlık C almadan yeni sınavların formüllerini arıyor. Şu an eldeki uzmanların %90 i hemen hemen C sınıfı o yüzden şu an şişme var. 5 sene sonra daha büyük bir şişme olacağı kanaatindeyim.Arkadaşlar hangi meslek grubundaysanız o işlere asılın iş güvenliğine geçişleri çok geri planlara atın derim.

Hüseyin KORKMAZ

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
istanbulda bir firma hiç kursa gitmrden 1250 tl ye sertifika veriyor. Sırf para kazanmak için 2 3 ayda bir sınav yaparlarsa piyasada taban olmuş ücretler ayağa düşecektir.

s.aksu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ben bu sertifikayı alıp hayatıma yeni bir yön vermeyi planlıyorum. eğer hayatımı kazanıp geçinemeyeceksem bulaşmayayım arkadaşlar. fikri olan var mı bu konuda? yardım ederseniz memnun olurum
şu anda sertifikanız olsa hemen işe başlasanız belki karnınızı doyuracak kadar pazar kazanabilirsiniz. fakat 1-2 yıl içinde fiyatlar öyle düşecek ki, isg den kazandığınızla kendinize ikinci bir pantolon alamayacaksınız...

mustafaduran06

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
herkes ne işle uğraştığının ve yaptığı işin ne kadar ciddiyet gerektirdiğinin bilincinde olsa UCUZAda çalışmaz... kendini 300-500 lira için ne kadar RİSKe attığının farkına da varır. ÇALIŞMA SÖZLEŞMESİNİ SİZ KENDİ İSTEKLERİNİZE GÖRE DOLDURMAZSANIZ ZATEN 1-0 maglup başlarsınız...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.