Haber Esnafa Hijyen Eğitimi - Mardin

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Esnafa Hijyen Eğitimi

1.jpg

Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (MESOB) tarafından Mardin Bakkallar Odası ve Berberler Kuaförler odaların üyelerine yönelik verilen hijyen eğitimini tamamlayan esnafa belgeleri verildi.

Olgunlaşma Enstitüsü'nde verilen eğitimlerin sonunda düzenlenen törende konuşan MESOB Başkanı Doğan Gazan, berber, kuaför ve özellikle gıda sektöründe hijyenin öneminin büyük olduğunu söyledi.

Odalarına kayıtlı 200 üyeye eğitim verildiğini belirten Gazan, Olgunlaşma Enstitüsü ile eğitimlerin verildiğini, eğitime katılmayan diğer esnafın da 5 Temmuz'a kadar bağlı olduğu meslek odasına yapacağı müracaatlarda eğitime katılabileceğini kaydetti.

Yönetmelik kapsamında bazı esnaf grubuna ve çalışanlarına 5 Temmuz'a kadar eğitim alınmasının zorunluluğu getirildiğini anımsatan Gazan, şöyle konuştu:

"İşyeri sahipleri ve çalışanlarının hijyen eğitimi almasından ve belgeli olarak çalıştırılmasından birinci derecede sorumlu. Ayrıca, işyeri sahipleri ve işletenleri de bizzat çalışmaları durumunda bu eğitimi almak zorunda. Bakanlıkça 5 Temmuz 2014 tarihinden itibaren yapılan denetimlerde belgesi olmayanlara 250 lira ile bin lira arasında cezai işlem uygulanacak."

Kaynak: AA

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica