Risk D. Et Firması Risk Analizi Ve Acil Durum Planı

Konu, 'Hizmet Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında eda2 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. eda2

eda2 Guest

ve acil durum planı. nasıl olmuş? iyi mi?

Ekli Dosyalar:

bernay279, hcakir48, ali haydar liver ve 14 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. eda2

eda2 Guest

yorum yok mu:)

EmreCrn, icould1907, kazablanka ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. emirnaz

emirnaz TÜİSAG Üyesi

bu acil durum planı ürüne yönelik olmuş sanki, mevcut önlemler ve alınacak tedbirler hep üretimi ve ürünü korumak odaklı olmuş sanki. ancak isg ve bunun için yapılan çalışmalar tümüyle çalışan odaklı olmalı, değil mi?

S.KARA ve eda deniz günalan bu yazıya teşekkür etti.
  4. eda2

eda2 Guest

evet.eksiği var

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. abdullah_gdac

abdullah_gdac TÜİSAG Üyesi

güzel olmuş yalnız mikrobiyal tehlikelere ingrediyentlerin isimleri yazılarak insanlara olan alerjen etkileride olabilir soya, gluten vs...

eda deniz günalan bu yazıya teşekkür etti.
  6. eda2

eda2 Guest

haklısınız. olabilir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Aslı AKBABA

Aslı AKBABA TÜİSAG Üyesi

Merhaba;
    Alet,ekipman ve makinelerden,altyapıdan çalışlara olabilecek tehlikeler risk analizinde olmalı bence.Bu daha ziyade ISO 22000 kapsamında ürüne olabilecek kontaminasyonlar için bir risk analizi olmuş.Yazmış olduklarınıza ilaveten et firmasındaki elektrik kabloları,yangın tüpleri,makine koruyucuları,soğuk odalarda içten açılma sistemi,çelik eldiven,çelik önlük,varsa yük/insan asansörleri,kaçak akım röleleri,topraklama hatları,yük taşıma-kaldırma,kayma-düşme...vb gibi konularda ilave etmeniz sağlıklı olacaktır.
    Emeğinize sağlık.

hcakir48 ve dilekaltinok bu yazıya teşekkür etti.
  8. unforgiven2

unforgiven2 TÜİSAG Üyesi

acil eylem planı yeterli olmuşmu arkadaşlar...2-3 çalışanı olan yerlere nasıl acil eylem planı yapılır

9. S.KARA

S.KARA TÜİSAG Üyesi

Daha ilk satırda yapmış olduğunuz çalışmanın tamamen işverene ve ham maddeye yönelik koruma amaçlı bir çalışmadan öteye gitmediğini gördüm.. sanırım soğutmaya karkasları taşıyan personelin kavrama ve kaldırış yöntemlerini ele almış olsan daha iyi olurdu diye düşünüyorum çünkü mesleğimizin asıl önceliği personel güvenliği..

10. yegens

yegens TÜİSAG Üyesi

Çok basit bir risk analizi olmuş.Acil durum planı da çok zayıf.Eda hanım daha kompleks bişey bekliyoruz sizden.Ama özgün olmanızı takdir ediyoruz.Biraz daha gayret :)

11. Nuran20d

Nuran20d TÜİSAG Üyesi

Sadece bu kadar mı prosedür kısmı yok mu ? Ayrıca prosesten çok yangın,elektrik, elektrikli ekipmanlar,ilkyardım kısmı önemli olduğunu düşünüyorum. En başta bunlara dikkat edilmeli.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica