Hap Bilgi Ezber Tablosu

Real Safety

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ezber Tablosu - Yönetmeliklerde geçen sürler periyotlar,sınırlar,mesafeler.....

Bu dosya Real Safety kullanıcı isimli üyemiz tarafından Dosya İndirme Alanında paylaşılmıştır.

Dosya açıklamasından görüntü aşağıdaki gibidir;
Sayın Seval Kula nın tablosunu çalışırken ortaya çıkan tabloyu ezberci arkadaşlarımla paylaşmak istedim.

Bu dosyanın paylaşıldığı yere ulaşmak için tıklayın..

engineer_x

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
isg uzmanlarının çalışma süreleri eski yönetmelikteki süreler

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
"bir işçinin en fazla çalışabileceği süre 7,5 saat" bu cümleye "gece" ifadesi de eklen
meli
"3 yıldan fazla sürmüş işlerde bildirimden sonra fesh edilmesi 5 yıl"
bu ifade karışmış 5 yıl değil 8 hafta olmalı
Çoğul gebelikte doğum öncesine +2 hafta daha eklenebilir bunu da gözden kaçırmamak lazım.
"Kurullar ayda en az bir kere toplanır. Ancak kurul, işyerinin tehlike sınıfını dikkate alarak, tehlikeli
işyerlerinde bu sürenin iki ay, az tehlikeli işyerlerinde ise üç ay olarak belirlenmesine karar verebilir." Ancak kısmından sonrasını da gözden kaçırmamak lazım.
yemeğe gidiyorum sonra devam ederiz:)

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
"yenileme eğitim programlarının süresi iş güvenliği uzmanları ve diğer sağlık personeli belgesi sahibi 30 saat" Bu ifade
"yenileme eğitim programlarının süresi iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimliği belgesi sahibi 30 saat" olmalı

korkuluk yükseklikleri ve dayanımı 100 cm, 125 kg oldu.

son kısımlar ağırlıklı olarak iptal edilmesi düşünülen tüzüklerle ilgili verilere dayanıyor. Şahsi görüşüm bunlar sorulmaz.

Real Safety

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.