Soru : Fabrikamızda Ki Kaygan Zeminler İçin Ne Gibi Tedbirler Alınabilir?

akincaylak_35

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar günaydın

fabrıka zemini epoksi kaplı ve yağlardan dolayı oldukça kaygan...benzeri yerlerde önlemler alan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.(simit vb önlemleri bende aldım)

ISG-isg

ISGfrm Çalışma Birimi
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
boru üretim mi?

omark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
AKIN BEY MERHABA,
SIK ARALIKLARLA KAYMAYI ENGELLEYİCİ BANTLARI DENEDİNİZ Mİ?

akincaylak_35

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
taner bey boru üretimi değil.
omark bey; dediğiniz ürün hakkında bilgim yok ancak bizim için kullanışlı olacağını zannetmiyorum çünkü bantlar olduğu takdirde temizleme araçlarımız o bantları yerinden söker ancak yinede söylediğiniz şeyi merak ettim link atarsanız bununla alakalı sevinirim.

omeryavuz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ne üzerine çalışıyorsunuz, talaşlı imalatmı, yani yerlere yağ dışında talaş, tufal veya başka bir şey oluyor mu? Yere dökülen şeyler paspasın kullanımında ciddi sıkıntılar oluşturuyor. ayrıca kalınlığıda ürünlerin konulduğu taşıyıcı araba hareketlerini kısıtlıyabiliyor. Z mat zigzag paspas veya kıvırcık paspasları google 'da arayabilirsiniz. ayrıca aşağıdaki linkde paspasa dair çeşitli ürünler bulabilirsiniz
http://www.kaiserkraft.com.tr/ adresinden "endüstriyel paspaslar" diye arattırın.

Omark beyin dediği merdivenlere yapıştırılan zımparalı bantlar, 3M den araştırabilirsiniz. Fakat yağlı zemine yapışkanın tutunması problem olabilir

akincaylak_35

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
oyavuz7 bey jant sanayi üzerine çalışan bir fabrikayız,yerlerdeki yağlar dışında sıkıntımız yok,dediğiniz gibi kıvırcık paspas vs gibi şeyler koyamayız forkliftler ve diğer seyyar araçlartımız için problem olur.

omeryavuz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Akın bey; bendede var benzer sıkıntılar, yağın bulaşmasını bir türlü engelleyemiyorsunuz. yere paspas seriyosunuz malzeme hareketlerini engelliyor. Ben çözüm olarak yağ sıçrama-bulaşma kaynaklarının önüne pvc perdeler taktım ayrıca kritik noktaları diğer bölgelere göre daha sık yıkattırıyorum, yada sadece operatörün ayağının altına paspas koyuyorum. diğer yayalar içinde uyarı levhası asıyorum. Can sıkıcı bir durum. Sıkıntınızı çok iyi anlıyorum.
İyi çalışmalar dilerim

omeryavuz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ayrıca işlenmiş malzemeler için yağ süzdürme tavasıda koyabilirsiniz

işgüv1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
bizdede aynı sorun var.bende ilk önce kaymaz bantları denedim fakat bir aya kalmadan hepsi bozuldu.şimdi kumlu boya ile deneme yapıyorum.Yürüme yollarına 5 cm (bant kalınlığında şeritlerler ) kalınlığına şeritler halinde kumlu boya ile boyadım.şerit bantlardan çok daha fazla ucuza mal oldu.ben denemenizi tavsiye ederim en azından küçük bir alanda.firma adı istiyen olursa özelden mail ile cevaplayabilirim.

akincaylak_35

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
teşekkür edem arkadaşlar daha farklı fikirleri burda topşayarak bu konuda muzdarip olan arkadaslara yardımcı olmuş oluruz..bu arada kumlu boya fikri değişik geldi küçük bir alanda denemeyi düşünüyorum...

akincaylak_35

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Berkaycım suan kullandığımız ayakkabılar zaten poliüretan tabanlı pak faydasını görmedim.

okyanus

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yönetmeliklerde merdivenlere kaydırmaz bant yapıştırılması ile ilgili mevzuatta bir madde arıyorum yardımcı olabilirmisiniz? Kaygan zemin denmiş ama kabul görmedi bu tabir:)

zerrin kocabatmaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Zeminde kaydırmazlık sağlayan ,uygulanması kolay bir ithal sıvı ürün varmış.bilgisi olan var mı?

kırmaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Akın bey , epoksili zemin yerine yağlanma olan yerlere mucartalı(çekiçlenmiş) mermer döşemesi yaparsanız faydalı olacağını düşünüyorum.

Onur Gül

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Küçük bir araştırma sonucu bu iki ürüne ulaştım.Birisi zemin temizlik ürünü şeklinde iken diğeri bir nevi zemin kaplaması.
  • PU Sealer Antislip
  • InvisaTread Anti-Slip
Bu iki ürünün Türkiye'de satışı ile alakalı bir bilgiye ulaşamadım.Fakat Türkiye'de satışı yapılan şöyle bir ürüne ulaştım.Zemine anti-kayganlık özelliği kazandırdığını yazmışlar açıklamasına.

Benim kanaatim mukavemeti yüksek olacaksa zemin üzerinde tabaka oluşturan iki komponentli ürünün daha etkin olacağı yönünde.

serdarpala

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
teşekkür edem arkadaşlar daha farklı fikirleri burda topşayarak bu konuda muzdarip olan arkadaslara yardımcı olmuş oluruz..bu arada kumlu boya fikri değişik geldi küçük bir alanda denemeyi düşünüyorum...
özellikle lojistik büyük teknelerde denizde kullanımı vardır. çok pratiktir. çok katlı uygulamak gerekir. zamanla soyulmalar olacaktır.

zerrin kocabatmaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Otellerde havuz kenarlarında filan kaygan zemin çok kazaya neden olabiliyor.Bu ürünü de hiç görmediğim için önermekte tereddüt ediyorum.Bilen varsa fikrini söyleyebilir mi?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.