Farabi Akademi Mağdurları

olcayoz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Farabi İSG Akademi'den eğitim alıp, belgeleri bakanlığa iletilmediği için aralık sınavına giremeyen var mı?

I

invariant

Guest
evet Olcay bey ve kursun bulunduğu daireyi de boşaltmışlar telefonlarına da ulaşılmıyor staj girişleri bakanlığa teslim edilmemiş

Yilmz bbb

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Olcay ben kurs kapandı ve belgelerim bakanlığa iletilmedi aralık ayında ki sınava başvuramadım

I

invariant

Guest
ben yarın bakanlığa gidecem mayıs sınavina staji dişardan yapıp teslim edip girip giremeyeceğimi soracam ama her türlü 1 hafta içinde bilgi vermezlerse dava açacam

Yilmz bbb

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bizide bilgilendirirsen sevinirim ben sadece staj evraklarının verilmediğinden emin değilim kursa katılımımızla ilgili evraklarda verilmemiş olabilir resmen dolandırıldık

osman küyük

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar geçen hafta kursa gittim, kapı duvar. üst kattaki hukuk bürosuna çıktım, sizin gibi 50-60 kişi geldi dediler. firma kaçmış, evrakları bari alabilseydik. alo 170 i aradım ve şikayetçi oldum. Durum hakkında araştırma yapıp haber verecekler. Arkadaşlar herkes arasın şikayetçi olsun, şikayetler artınca konu hakkındaki işlemler hızlanır diye düşünüyorum, hepimize geçmiş olsun.

I

invariant

Guest
170 bende aradım bilgi almak için dünyadan haberleri yok sen şanslıymışsın ilgilenmişler ... aynen bende gittim bana da öyle dedi aşağıdaki tekel bayi günde 60 kişi geliyor dedi ...eğer bakanlıkta belgelerimiz varsa belki mayıs sınavına tekrar kursa gitmek zorunda kalmadan girebiliriz ben bu gün onu öğrenecem genel müdürlüğe gidip

osman küyük

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
170 bende aradım bilgi almak için dünyadan haberleri yok sen şanslıymışsın ilgilenmişler ... aynen bende gittim bana da öyle dedi aşağıdaki tekel bayi günde 60 kişi geliyor dedi ...eğer bakanlıkta belgelerimiz varsa belki mayıs sınavına tekrar kursa gitmek zorunda kalmadan girebiliriz ben bu gün onu öğrenecem genel müdürlüğe gidip
Bende bugün çalıştığım için yarın gideceğim. Gittiğiniz zaman sonuçtan bilgi verirseniz sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
I

invariant

Guest
Arkadaşlar bakanlık da ki memurla konuştum sistemden baktım Farabi akademi kapanışını bakanlığa bildirmiş. bizm durum ise şöyle eğer isg katip sisteminden sorgularsanız sınav durumu sekmesinden şöyle bir ibare ile karşılaşırsanız ''16 ekime kadar stajınız onaylanmadığı için isminizi ösym ye bildiremedik'' o zaman anlayın ki eksik dosya yok bakanlıkta çünkü 2 kasımda onaylanmış yani önümüzdeki yıl sınavlara girmeye hakkımız var bu sınav döneminini kaçırdık yanı Farabi akademi üzerine düşeni yapmış ama geç kalmışlar ortak çalıştıkları hitit osgb de sıkıntı olmuş hep oluyormuş bu da biizm şanssızlığımız oldu

osman küyük

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar bakanlık da ki memurla konuştum sistemden baktım Farabi akademi kapanışını bakanlığa bildirmiş. bizm durum ise şöyle eğer isg katip sisteminden sorgularsanız sınav durumu sekmesinden şöyle bir ibare ile karşılaşırsanız ''16 ekime kadar stajınız onaylanmadığı için isminizi ösym ye bildiremedik'' o zaman anlayın ki eksik dosya yok bakanlıkta çünkü 2 kasımda onaylanmış yani önümüzdeki yıl sınavlara girmeye hakkımız var bu sınav döneminini kaçırdık yanı Farabi akademi üzerine düşeni yapmış ama geç kalmışlar ortak çalıştıkları hitit osgb de sıkıntı olmuş hep oluyormuş bu da biizm şanssızlığımız oldu
benim sorgumda stajla alakalı bişey yazmıyor. yani bu benim hiçbir evrağım verilmemişmi gözüküyor. 5 ARALIK 2015 TARİHLİ İSG SINAVINA GİREBİLMENİZ İÇİN EĞİTİM EVRAKLARINIZI 16 EKİM 2015 MESAİ BİTİMİNE KADAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ULAŞTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yilmz bbb

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Teşekkür verdiğiniz bilgiler için https://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx adresinde sınav durumumu sorgulama yaptım 16 ekimden önce staj onaylanmadığı için girememişim bu dediğinize göre diğer sınava gireceğim bunada şükür

Gülşen ÇETİN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Geçmiş olsun arkadaşlar. Çok üzüldüm gerçekten :(

seda akyürek

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhaba arkadaşlar mağduriyetinizi anlıyorum ben de o mağdur olanlar arasındayım ilkin hocayla görüştüm bugün beni aradı bunları iletmemi istedi öncelikle bu durumdan kendiside cok üzgün kendisi rahatsızlığı yanında çok fazla hakaret ve tehdit aldığından ötürü telefonları kapatmıştır evraklarımız kendisinde ve bakanlığa ulaşmış ancak işig sistemindeki bir iletişim probleminden dolayı bunlar yaşandığını belirtti 1 ay sonra bakanlığa resmi dilekçe vererek evraklarımızı öğrenebiliriz ve nisandaki hakkımızı kullanabiliriz

olcayoz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İlkin Hanım'a ne söylense yeridir. Başta haber verse durum anlayışla karşılanabilirdi. Fakat kimseye ulaşılamazsa,kurs taşınmışsa herkes bu tepkileri verebilir. Benim bütün planlarımı altüst etti mesela. Katip sisteminde benimle ilgili olarak aşağıdaki bilgiler görünmektedir.
Sayın OLCAY ÖZFIRAT
Sınav Grubunuz: C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI
Sınav Sonucunuz:
Başarı Durumunuz:
5 ARALIK 2015 TARİHLİ İSG SINAVINA GİREBİLMENİZ İÇİN EĞİTİM EVRAKLARINIZI 16 EKİM 2015 MESAİ BİTİMİNE KADAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ULAŞTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR.

Bu işlemler 2 gün önce ya da 15 gün önce değil 16 Ekim tarihine kadar yapılmalıydı veya yapamayacaklarını söyleyeceklerdi,belgeleri alıp kendimiz bakanlığa teslim edecektik.

osman küyük

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne gittim, benim sorgumda evraklar teslim edilmemiş gözüküyor, 30 nisandaki sınava girebilmem için tekrar staj yapıp staj belgesi, diplomamın onaylı fotokopisi ve gittiğim kursun kapandığına ve bitirme belgesi alamadığıma dair dilekçe yi şubat yada mart ayında sistem açıldığında teslim etmem gerekiyormuş, ve staj yaptırdıkları hitit osgb yi aradım staj konusunda yardımcı olamayacaklarını söylediler, konuyla alakaları yokmuş, bende bu kadar kişiyi mağdur etmenin ne gibi bir mantığı olduğunu söylediğimde tekrar yönetimle konuşup bilgilendireceklerini söylediler. cevap gelince paylaşırım.

hüseyin b

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar merhaba, ne yazik ki bende farabi akademi mağduruyum.isg katipte sorguladığımda 5 ARALIK 2015 TARİHLİ İSG SINAVI İÇİN STAJINIZIN 16 EKİM 2015 TARİHİNDEN ÖNCE ONAYLANMAMASI NEDENİYLE İSMİNİZ ÖSYM'YE BİLDİRİLMEMİŞTİR.. yazıyor. 2016 Nisan ayındaki sınava girebilmemiz için ne yapmamız gerekiyor.

olcayoz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hafta sonu Farabi mesajı size de geldi mi?

''Tüm evrakları bakanlığa teslim ettiklerini, bakanlıktan evrak sorgulaması yapılmasını,eğer eksik evrak varsa farabiakademi@***** adrsinden istenebileceğini yazmış.''

Alper Atacan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Günaydın dun bakanlığa gittim sadece onayli diploma suretiniz eksik dediler. Bununla gecmis olsun diyorum herkese umarım bu tip sorumsuz insanlarla karşılaşmayız çalışma hayatımızda.

hüseyin b

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Günaydın dun bakanlığa gittim sadece onayli diploma suretiniz eksik dediler. Bununla gecmis olsun diyorum herkese umarım bu tip sorumsuz insanlarla karşılaşmayız çalışma hayatımızda.
Alper Bey sınava neden giremediğiniz hakkında isg katipte ne yazıyordu acaba ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.