Farklı Şehirlerde Bulunan Birimlerde Uzmanlık Yapmak

Muhammed Bahaeddin ÇETİN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar ben bir firmanın Ankara fabrikasında tam zamanlı iş güvenliği uzmanıyım, firmam benden İstanbul merkez bürosununda uzmanlığını yapmamı istiyorlar. Ankara'da 250 İstanbulda 140 kişi çalışıyor. Yani çalışma sürelerim yetiyor. Merak ettiğim konu ise yapacağım ek sözleşmede firma geneli için mi sözleşme yapmam gerekiyor yada ayrı ayrı sözleşme yapıp süreler bazında mı sözleşme yapmam gerekiyor ve Ssk bildirimi nasıl olmalı? Yardımcı olursanız sevinirim.

aliutku

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Eğer firma farklı bir işletme ve sgk sicil koduyla açtıysa bürosunu ayrı ayrı sözleşme yapmanızda fayda var. Aynı şehirde olsa problemler çıkmayabiliyor ama farklı şehirlerde bu tip uygulama istediklerini gördüm.

drbeste

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
ali utku bey farklı sehirlerde saatler uyuyorsa işyeri hekimliği yapabiliyormuyuz.

drbeste

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
sadece aynı il sınırlarında part time başka bir ilde ama mesfeleri yakın yine pattime saatlerde yetiyorsa çalışabiliyormuyuz.

aliutku

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ali utku bey farklı sehirlerde saatler uyuyorsa işyeri hekimliği yapabiliyormuyuz.

OSGB ler dışında bireysel çalışanlar türkiyenin her ilinde farklı farklı çalışabilirler. Sadece OSGB ler hizmet verdikleri il dışında işin devamı niteliğinde bir durum yoksa hizmet veremezler.

drbeste

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
ssk da sorun olurmu başka iki farklı şehirde çalışsam ama mesaafeler yakın saatler kurtarırsa olur mu.

aliutku

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ssk nın bu işle hiç alakası yok. SGK tamamen 217 saati geçip geçmediğinize bakar. Hangi ilde nasıl çalışacağınız sizi ilgilendirir. Hatta 10 saat türkiyede 200 saat yurtdışında çalışın bu sizi ilgilendirir.

spica26

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Bende benzer bir durumla karşı karşıyayım, çalıştığım firma az tehlikeli sınıfta yer alıyor ve farklı bir şehirde aynı sicil numarası ile bir şubesi var. Bu durumda ben hem merkezin hemde farklı şehirdeki şubenin uzmanlığını yapabilir miyim?

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bende benzer bir durumla karşı karşıyayım, çalıştığım firma az tehlikeli sınıfta yer alıyor ve farklı bir şehirde aynı sicil numarası ile bir şubesi var. Bu durumda ben hem merkezin hemde farklı şehirdeki şubenin uzmanlığını yapabilir miyim?
Yapabilirsiniz.
İSG KATİP üzerinden herhangi bir sıkıntı olmuyor. "" Denenmiştir.""

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.