Soru Firmaya Gelen Ziyaretçiler

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Buğra ŞEKER tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Buğra ŞEKER

Buğra ŞEKER TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar sizlerin bir konuda yardımlarınızı rica edeceğim. İş yerine gelen ziyaretçilerin iş güvenliği eğitimi vb. almalarına dair yönetmeliklerle belirlenen bir zorunluluk var mıdır?

2. Fatihulker

Fatihulker TÜİSAG Üyesi

Buğra Bey
    Ziyaretçilerin İş sağlığı ve güvenliği eğitimi almaları söz konusu olamaz.
    İş sağlığı ve güvenliği kanununa göre işveren çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini aldırmak zorundadır. İşveren İşletmesine gelen ziyaretçilere işletmeye girişte gerekli bilgilendirmeyi yaparak ilgili bölgelere yönlendirmesi ve işletme içinde gerekiyorsa koruyucu donanım vermesi yeterli olacaktır. Ayrıca işletmeye girişte ziyaretçi taahhütnamesi , talimatı doldurması yeterlidir.

3. Buğra ŞEKER

Buğra ŞEKER TÜİSAG Üyesi

16 saatlik bir eğitim değildi kastım. brifing tarzı bir eğitimden bahsetmiştim. Talimatların,brifinglerin ziyaretçiler için yapılmasına dair bir mevzuat var mıdır?.

4. Joffrey Baratheon

Joffrey Baratheon TÜİSAG Üyesi

Fatihulker bey, ziyaretçiden kastınız kimdir?

Atıyorum adam çok tehlikeli bir işyerinde 2 saatlik bir montaj için dışardan gelen bir taşeron firma çalışanı. Bu arkadaş kısa bir brifingden sonra mı çalışma sahasına alınacak yoksa bir İSG eğitiminden geçmeli midir?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica