Forklift öperatörü için çalışma ve dinlenme süreleri nedir ?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında murat54 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. murat54

murat54 TÜİSAG Üyesi

forklift kullanıcısı için çalışma ve dinlenme süreleriyle ilgili bilgisi olan?

2. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

böyle bir ayırıma rastlamadım murat..kanuni olarak haftalık 45 saat çalışma süresi geçerlidir...

murat54 ve deryayran bu yazıya teşekkür etti.
  3. HüseyinK

HüseyinK TÜİSAG Üyesi

Bir işyerinde işveren hariç herkesin işçi olarak kabul edildiğini düşünürsek;

a- Dört saat veya daha kısa süreli işlerde onbeş dakika.

b- Dört saatten fazla ve yedibuçuk saate kadar (yedibuçuk saat dahil) süreli işlerde yarım saat,

c- Yedibuçuk saatten fazla süreli işlerde bir saat ara dinlenmesi verilir.

Çalışma süresini Cem bey belirtmiş zaten..

Kısacası forklift işçisi ayrı,kesimci ayrı,kamyon şoforü veya iş güvenliği uzmanı ayrı çalışma ve dinlenme sürelerine sahip olamaz..Sonuç itibariyle hepsi işçi statüsündedir.. Yanlışım varsa düzeltin..

ahmet özmen, murat54 ve deryayran bu yazıya teşekkür etti.
  4. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Bende hiç bir yerde böyle bişey duymadım zaten çıkarsa yandık :))

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. deryayran

deryayran TÜİSAG Üyesi

Hüseyin Bey e katılıyorum. Genel olarak alınmış. Çalışma süresine göre dinlenme süreleri mevzuatta geçiyo. Mesai konusunda da ayrılan işler devreye giriyo. Titreşim, radyasyon ve gürültülü ortamda çalışanlara mesai uygulanmıyor.

ahmet özmen, murat54 ve alix bu yazıya teşekkür etti.
  6. murat54

murat54 TÜİSAG Üyesi

tşkrler arkadaşlar...dogrusu yasal olarak ben de böyle biliyorum...forklift kullanıcları için kurul toplantısında sürelerle ilgili bir teklifte bulunucam şikayetlerini gidermek için...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica